Geležies preparatai Daugiau...
Ar Jus domina geležies preparatai? Geležis reikalinga pernešti deguoniui, ji yra kraujo baltymo hemoglobino ir kitų fermentų sudedamoji dalis, padeda palaikyti normalų raudonųjų kraujo kūnelių ir hemoglobino susidarymą. Geležis dalyvauja įvairiose žmogaus organizmo ląstelėse vykstančiose biocheminėse reakcijose, yra svarbi neurologiniams procesams, mažina pavargimo jausmą ir nuovargį. Žinomų gamintojų vitaminai ir maisto papildai, skirti kasdienės mitybos papildymui. Didelis geležies preparatų pasirinkimas, prieinama kaina ir greitas pristatymas – kaip tik Jums!
Geležis – pelnytai vertinama
Seniai žinoma, kad geležis yra labai svarbus mineralas, reikalingas daugeliui mūsų organizmo funkcijų. Geležis padeda palaikyti normalią pažinimo funkciją, padeda palaikyti normalią energijos apykaitą, raudonųjų kūnelių ir hemoglobino susidarymą. Taip pat ji padeda palaikyti normalią imuninės sistemos veiklą, mažinti pavargimo jausmą ir nuovargį. „MANO vaistinėje“ siūlomi įvairūs, kruopščiai atrinkti geležies papildai tiek suaugusiems, geležis vaikams. Įvairių pavidalų (kapsulės, tabletės, skysčio, lašų, guminukų) geležies preparatai gali būti kartu su vitaminais (vitaminas C, vitaminas B12, vitaminas B6). Šis mineralas gali turėti ne itin malonų skonį, tačiau dabar rinkoje esantys papildai būna malonaus skonio, todėl net mažyliai noriai ją vartoja. Dažnai klausima, kokie efektyviausi geležies preparatai? Visuomet siūlome pasikonsultuoti su gydytoju, jis atlikęs reikiamus tyrimus, esant būtinybei, paskirs reikiamus preparatus. Atminkite, kad maisto papildas nėra maisto pakaitalas, svarbi įvairi ir subalansuota mityba bei sveikas gyvenimo būdas.
Geležies šaltiniai
Pagrindiniai geležies šaltiniai yra kepenys, mėsa (jautiena, veršiena), žuvis, jūros gėrybės ir augalai (austrės, krevetės, jūros dumbliai ir jūros kopūstai), ankštiniai (pupelės, sojos pupelės, lęšiai), grūdai, kruopos ir jų produktai (avižos, grikiai, javų daigai, avižiniai dribsniai, rupi duona), riešutai, daržovės (briuselio kopūstai, brokoliai, salotos, špinatai, petražolės, burokėliai), vaisiai, uogos (vyšnios, žemuogės, braškės, slyvos, raudonieji ir juodieji serbentai, mėlynės, vynuogės, obuoliai, bananai, razinos, džiovinti abrikosai), sėklos (moliūgų, sezamų), riešutai, džiovinti baravykai, kakava, kiaušinio tryniai. Tačiau kartais to neužtenka, todėl gali būti vartojama geležis, papildas su geležimi.
Požymiai, rodantys geležies trūkumą
Esant geležies trūkumui, gali pasireikšti bendras silpnumas ir nuovargis, oro trūkumas fizinio krūvio metu, sausa, trūkinėjanti oda, lūžinėjantys nagai, ploni, sausi, lūžinėjantys ir praradę žvilgesį plaukai. Šie požymiai gali išduoti ir kitus negalavimus, todėl visuomet dera pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Rekomenduojama geležies paros norma
Rekomenduojama geležies paros norma vaikams – 5–10 mg, paaugliams – 12–18 mg, vyrams – 10 mg, moterims – 15 mg, nėščiosioms ir maitinančioms – 20–25 mg. Dažniau geležies trūksta vegetarams.
Sužinokite daugiau:
Kaip pasirūpinti šeimos gera nuotaika ir savijauta?
Vaistininkai pataria, ką reikėtų daryti, kad kiekvienas šeimos narys jaustųsi geriau.
Maisto papildai gerai senjorų savijautai
Pagyvenusiems žmonėms neretai diagnozuojamas vitaminų trūkumas.
Šeimai reikia vitaminų. Ką apie tai turime žinoti?
JAV atlikti klinikiniai tyrimai parodė pagrindines priežastis, dėl kurių negauname visų taip reikalingų maistinių medžiagų...