Arbatos ir vaistažolės peršalus, sergant gripu, kosint, kylant temperatūrai
Kokios vaistažolės rekomenduojamos peršalimo metu?
Esant peršalimui ir sudirgusiai gerklei, kai vargina kosulys patartina vartoti kuo daugiau skysčių, todėl verta pasirūpinti ir arbata. Vos pajutus peršalimo simptomus, pavyzdžiui, kosulį, žmonės skuba apsirūpinti arbata nuo kosulio. Kruopščiai surinktos, laikantis visų taisyklių ir reikalavimų arbatos ir pavienės vaistažolės apdovanos jus maloniu skoniu bei aromatu. Atraskite arbatas su čiobrelių žole, pankolių vaisiais, pušų pumpurais, raudonėlių žole, raktažolėmis. O vaikams skirtuose žolelių mišiniuose galima rasti našlaičių žolės, ramunėlių žiedų. Nuo seno ypač vertinama liepžiedžių arbata, ramunėlės, aviečių stiebelių bei kitos arbatos bei vaistažolės, kurias galima ruošti su medumi. „MANO vaistinė“ siūlo platų įvairių gamintojų, tokių kaip ACORUS CALAMUS, HERBA HUMANA, ŠVENČIONIŲ VAISTAŽOLIŲ FABRIKO bei kitų gamintojų aukštos kokybės, puikios sudėties arbatas. Prieš ruošiant arbatas vaikams, būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku ir, jeigu gydytojas ar vaistininkas nenurodė kitaip, arbatą ruošti ir vartoti taip kaip nurodyta ant gaminio pakuotės.
Vaistažolių rinkimo taisyklės
Liaudies medicinoje esant tam tikriems negalavimams buvo vartojamos įvairios vaistažolės, pavyzdžiui, čiobrelių arbata nuo kosulio, įvairių vaistažolių arbatos nuo temperatūros, kitos arbatžolės nuo kosulio (pušų pumpurai, šalavijai, svilarožės). Jeigu norite namuose pasiruošti žolelių atsargas, reikia žinoti tam tikras vaistažolių rinkimo taisykles.
Žoleles rinkite atokiose vietose: toliau nuo didelių ūkių, judrių kelių. Rinkite tik tas vaistažoles, kurias gerai pažįstate, ir kurios nėra pažeistos. Rinkimui naudokite talpas, pagamintas iš natūralių audinių, medžiagų. Galioja tokia taisyklė: žiedus, žoles, lapus ir vaisius rinkite giedromis dienoms, o augalus, kurių vaisiai byra (pavyzdžiui, krapų), anksti ryte. Ne mažiau svarbu žoleles tinkamai išdžiovinti. Svarbu, kad patalpa, kurioje tai darysite būtų tamsi, vėsi, joje būtų sausa, turėtų gerą vėdinimo sistemą. Taip pat galite tam naudoti ir specialias džiovykles, kartais tinka ir orkaitės. Prieš džiovinimą augalus gerai nusausinkite, pavyzdžiui, popieriniu rankšluosčiu, kad augalai nesupelytų. O surinktas ir išdžiovintas žoles laikykite tamsioje ir vėsioje vietoje.
Pasirūpinti savimi padės ir vitaminai imunitetui.