Orfarin 3mg tabletės N100
Orfarin 3mg tabletės N100
-
Prekės kodas:
1163
.
Gamintojas: Orion Corporation
Vaisto grupė: Receptinis
-
Elektroninėje vaistinėje nurodytos akcijos ir nuolaidos taikomos perkant internetu
-
Dažniausiai užduodami klausimai (D.U.K)
Vaistinių prepraratų paieška VVKT svetainėje.
Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma.
Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus.
Jeigu įtariate, kad jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Resublikos sveikatos aspaugos ministerijos el. paštu arba kitais būtais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt
ORFARIN 3 mg tabletės
ORFARIN 5 mg tabletės
Varfarino natrio druska
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
- Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Lapelio turinys
1. Kas yra ORFARIN ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant ORFARIN
3. Kaip vartoti ORFARIN
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti ORFARIN
6. Kita informacija
1. KAS YRA ORFARIN IR KAM JIS VARTOJAMAS
ORFARIN – geriamojo antikoagulianto – tabletės vartojamos tromboembolijos (kraujo krešulių) profilaktikai arba jai ir jos komplikacijoms gydyti. ORFARIN tabletės mažina kraujo polinkį krešėti.
Gydytojas Jums paaiškins, kokias ligas šis vaistas gydo ir nuo kokių ligų apsaugo. Dažniausiai šis vaistas vartojamas:
· kojų giliųjų venų trombozės (kojų venų kraujo krešulių) ir plaučių embolijos (kraujo krešulių plaučių arterijose) profilaktikai ir gydymui;
· kad nesusidarytų kraujo krešulių ir jų nepatektų į smegenų, vainikines ar kitas organizmo arterijas, kai yra skilvelių virpėjimas (širdies aritmija), po miokardo infarkto ar širdies vožtuvo protezavimo;
2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ORFARIN
ORFARIN vartoti negalima:
· jeigu yra padidėjęs jautrumas veikliajai arba bet kuriai pagalbinei medžiagai;
· jeigu yra polinkis kraujuoti: hemofilija, von Vilebrando liga, sumažėjęs trombocitų kiekis (trombocitopenija) ar sutrikusi jų funkcija;
· jeigu yra sunkus kepenų nepakankamumas ar kepenų cirozė;
· jeigu sergate hipertenzija ir nesigydote;
· jeigu nesenai buvo pasireiškęs kraujavimas į kaukolės ertmę;
· jeigu turite polinkį dažnai nukristi dėl neurologinių arba kitokių sveikatos sutrikimų;
· jeigu nesenai buvo atlikta centrinės nervų sistemos arba akių operacija, arba Jums tokia operacija bus atlikta artimiausioje ateityje;
· jeigu sergate endokarditu ar perikarditu, ar yra skysčio perikarde;
· jeigu anksčiau kraujavo iš virškinimo trakto (pvz.: perforuota opa, kraujingos ar juodos išmatos, vėmimas krauju) ar iš šlapimo takų (neaiškios kilmės kraujas šlapime).
Prieš pradėdami vartoti ORFARIN tabletes ar jas vartodami, kreipkitės į gydytoją, jeigu:
· esate nėščia ar ketinate pastoti;
· sergate storosios žarnos divertikulioze;
· sergate hipertiroze ar hipotiroze;
· yra staiga paūmėjantis širdies nepakankamumas (epizodiškos kojų edemos ir dusulys);
· yra kita negu paminėta kepenų nepakankamumo forma ar hepatitas;
· yra inkstų nepakankamumas;
· artimoje ateityje rengiatės operacijai.
Kitų vaistų vartojimas
Pasakykite gydytojui apie visus kitus Jūsų vartojamus vaistus, t.y. įsigytus su gydytojo receptu, be recepto, augalinius preparatus, natūralius produktus bei vitaminus.
Vaistiniai preparatai
Nuo labai daug vaistų priklauso ORFARIN tablečių poveikis, jis gali tiek sustiprėti, tiek susilpnėti. Nepasitarus su gydytoju, negalima pradėti vartoti naujų vaistų ar nustoti gerti senų. Bet koks kartu vartojamų vaistų pakeitimas gali sutrikdyti geriamojo antikoagulianto sukeliamo poveikio pusiausvyrą, todėl reikės dažniau nustatyti INR (veninio kraujo laboratorinis tyrimas).
Jei prireikia skausmą malšinančio vaisto, kreipkitės į gydytoją. Be recepto įsigyjamų analgetikų, pvz., acetilsalicilo rūgšties ar ibuprofeno, negalima vartoti geriant antikoaguliantus. Laikinai skausmui numalšinti arba temperatūrai sumažinti galima vartoti tik paracetamolį.
Augaliniai vaistiniai preparatai ir natūralūs produktai
Augaliniai vaistai iš ginkmedžio (Ginko biloba), česnako (Allium sativum), šventagaršvės (Angelica sinensis), papajos (Carica papaya) ir šalavijo (Salvia miltiorrhiza) gali stiprinti ORFARIN poveikį. Antra vertus, jonažolė (Hypericum perforatum) ir ženšenis (Panax rūšis) slopina poveikį. Todėl, jei jau vartojate ORFARIN tabletes kraujo krešėjimui slopinti ir, prieš pradedami ir nustodami vartoti išvardytų vaistingųjų augalų preparatų, pasitarkite su gydytoju.
ORFARIN vartojimas su maistu ir gėrimais
Kasdien vartojamas vitaminas K turi įtakos ORFARIN tablečių poveikiui. Todėl, su maistu gaunamas vitamino K kiekis turi būti kuo pastovesnis. Įsidėmėkite, nereikia vengti tokių maisto produktų. Stenkitės, kad Jūsų dietos sudėtis labai nesikeistų. Daugiausia vitamino K yra žaliose, lapinėse daržovėse ir vaistažolėse.
Kai kurie iš jų išvardyti toliau. Jų vartoti vengti nereikėtų, tačiau suvartojamas kiekis turėtų būti kiek įmanoma pastovesnis, tai: burnočio lapai, avokadai, brokoliai, Briuselio kopūstai, kopūstai, canola aliejus, chayote lapai, laiškinis česnakas, kalendra, agurkų žievė (bet ne agurkas be žievės), cikorija, lapinis kopūstas, kivio vaisiai, salotų lapai, mėtų lapeliai, garstyčių žaluma, alyvų aliejus, petražolės, žirniai, pistacijos, purpurinių jūrų dumblių lapai, špinatų lapai, svogūnų laiškai, sojų pupelės, arbatos lapai (bet ne arbata), žalieji griežčiai, rėžiukai.
Spanguolių sultys arba kitokie spanguolių produktai gali sustiprinti varfarino poveikį, todėl reikia vengti juos vartoti kartu.
Nėštumo ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju. Gydytojas nuspręs, ar nėščiajai galima vartoti ORFARIN. Jei vartodama ORFARIN pastojate ar ketinate pastoti, privalote kreiptis į gydytoją, nes ORFARIN vartojimas nėštumo metu gali turėti žalingą poveikį vaisiui.
Varfarino natrio druska nepatenka į motinos pieną, todėl, vartojant ORFARIN, galima žindyti.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Neveikia.
Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines ORFARIN medžiagas
Sudėtyje yra laktozės (85 mg tabletėje). Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
3. KAIP VARTOTI ORFARIN
Visada ORFARIN vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Išsamią informaciją apie gydymąsi ORFARIN Jums suteiks gydytojas arba ją gausite ligoninėje ar sveikatos centre.
Būtina reguliariai atlikti laboratorinius tyrimus. Dozė parenkama individualiai, todėl vieną dieną ji gali būti kitokia negu kitą dieną. Dozės nurodomos kraujo krešėjimo stebėjimo kortelėje. Joje rasite informaciją, kodėl reikia gydytis geriamaisiais antikoaguliantais, koks siekiamas antikoaguliacinis poveikis (pvz., INR – 2,0-3,0 arba INR – 2,5-3,5) ir kito laboratorinio tyrimo datą. Labai svarbu laikytis dozavimo nurodymų ir atlikti laboratorinius tyrimus.
Svarbu
Pastebėję didesnį polinkį į mėlynes, kraujavimą iš nosies ar dantenų, kraują šlapime ar išmatose, juodas išmatas, vėmimą krauju ar pailgėjusį kraujavimą mėnesinių metu, kreipkitės į gydytoją. Tai gali būti pernelyg sumažėjusio kraujo krešėjimo požymis, ir Jums gali tekti koreguoti dozę.
Pavartojus per didelę ORFARIN dozę
Jei Jūs išgėrėte ar kas nors kitas išgėrė per didelę ORFARIN dozę, kreipkitės į gydytoją, kuris nurodys, kaip toliau elgtis. Jei išgėrėte labai daug vaisto, pirmajai pagalbai galima išgerti aktyvintos anglies, bet paskui būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją.
Pamiršus pavartoti ORFARIN
Jei pamiršote išgerti vieną dozę ir pastebėjote nepraėjus 12 valandų, pamirštąją dozę galite išgerti iš karto prisiminę. Kitą dozę išgerkite įprastu metu. Jeigu jau praėjo daugiau kaip 12 valandų nuo tada, kai turėjote išgerti dozę, pamirštosios dozės nevartokite o apie pamirštąją įrašykite stebėjimo kortelėje. Jei pamiršote išgerti daugiau kaip vieną dozę, kreipkitės į gydytoją, jis duos tolimesnius nurodymus. Niekada negalima vartoti dvigubos dozės arba dviejų dozių iš eilės.
Rekomenduojama suvartotas dozes įrašyti stebėjimo kortelėje.
Nustojus vartoti ORFARIN
Nutraukus gydymą ORFARIN, krešėjimą stabdantis poveikis išlieka nuo 2 iki 5 parų.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS
ORFARIN, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Dažnas šalutinis poveikis (pasireiškia daugiau nei 1 pacientui iš 100)
Nestiprus kraujavimas (iš nosies ar dantenų, taip pat mėlynės); taip pat kraujas šlapime, juodos ar kraujingos išmatos, pailgėjęs ar pagausėjęs mėnesinių ar kitoks kraujavimas. Pykinimas, vėmimas, viduriavimas.
Retas šalutinis poveikis (pasireiškia mažiau nei 1 pacientui iš 1 000)
Kumarino nekrozė, purpurinio kojos piršto sindromas (rausvai mėlynas ir skausmingas kojos pirštų ar pado odos pažeidimas).
Labai retas šalutinis poveikis (pasireiškia mažiau nei 1 pacientui iš 10 000)
Padidėjusio jautrumo reakcijos, paprastai pasireiškiančios odos bėrimu, laikinai padidėjusiais kepenų fermentų rodikliais, kepenų diegliais, kraujagyslių uždegimu, laikinu plaukų slinkimu, priapizmu (paprastai gydymo pradžioje), trachėjos kalcifikacija.
Pasireiškus šiems ar kitiems neįprastiems reiškiniams, kreipkitės į gydytoją.
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
5. KAIP laikyTI ORFARIN
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Ant dėžutės ir buteliuko po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, ORFARIN vartoti negalima.
Laikyti žemesnėje kaip 25°C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje. Buteliuką laikyti sandarų.
Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. kITA INFORMACIJA
ORFARIN sudėtis
- Veiklioji medžiaga yra varfarino natrio druska. Vienoje tabletėje yra 3 mg arba 5 mg varfarino natrio druskos.
- Pagalbinės medžiagos:
ORFARIN 3 mg tabletės: laktozės monohidratas, kukurūzų krakmolas, želatina, magnio stearatas ir dažiklis indigokarminas (E 132).
- ORFARIN 5 mg tabletės: laktozės monohidratas, kukurūzų krakmolas, želatina, magnio stearatas ir dažiklis eritrozinas (E 127).
ORFARIN išvaizda ir kiekis pakuotėje
ORFARIN 3 mg tabletės yra šviesiai melsvos (gali būti taškuotos), plokščios, nuožulniais kraštais, nedengtos 7 mm skersmens, vienoje pusėje pažymėtos ORN 17. Vienoje pusėje yra vagelė.
ORFARIN 5 mg tabletės yra rausvos (gali būti taškuotos), plokščios, nuožulniais kraštais, nedengtos 7 mm skersmens tabletės, vienoje pusėje pažymėtos ORN 18. Vienoje pusėje yra vagelė.
Tabletę galima dalyti į dvi lygias dalis.
Buteliuke yra 30 arba 100 tablečių.
Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas
Orion Corporation
Orionintie 1
FIN-02200 Espoo
Suomija
Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.
UAB Orion Pharma
Kubiliaus 6
LT - 08234 Vilnius
Tel. +370 5 276 94 99
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2009-09-16