Stresą mažinantys vaistai
Stresą mažinantys vaistai
Apie stresą kalbama vis daugiau. Ilgalaikis stresas turi įtakos mūsų sveikatai. Dėl jo gali sutrikti miegas, imuninės, reprodukcinės sistemos funkcijos, išauga rizika susirgti diabetu, širdies ligomis, o taip pat padidėja depresijos, nerimo atsiradimo tikimybė. Kai kuriais atvejais gali būti vartojami stresą mažinantys vaistai: tradiciniai augaliniai vaistiniai preparatai, kurių indikacijos pagrįstos tik ilgalaikiu vartojimu, kiti vaistai nuo nerimo ir baimės. Vaistų sudėtyse yra valerijonų šaknų, melisos lapų, pipirmėčių ekstraktų. „MANO vaistinėje“ siūlomia vaistai yra įvairių pavidalų: tirpalo, tablečių, tinktūrų, geriamųjų lašų ir pan. - išsirinksite tinkamiausius ir patogiausius vartojimui.
Kokie yra nerimo požymiai?
Daugelis žmonių patiria stresą įvairiais gyvenimo momentais, tačiau stresas paprastai yra trumpalaikis, tuo tarpu nerimas yra ilgalaikis ir gali trikdyti kasdieninę žmogaus veiklą. Yra įvairių nerimo tipų, tačiau tai, kad kenčiate nuo nerimo, gali išduoti jaučiamas neramumo jausmas, nuovargis, galvos skausmas, gali kankinti skrandžio skausmai, nemiga, būna sunku susikaupti, vargina padažnėjęs širdies plakimas, didesnis nei įprastai prakaitavimas. Kai kuriais atvejais gali būti vartojami stresą mažinantys vaistai.
Kaip įveikti nerimą?
Tyrimai rodo, kad gyvenimo būdas daro įtaką psichinei sveikatai. Sveika mityba, reguliarus fizinis aktyvumas, socialinių ryšių palaikymas – svarbiausi veiksniai, lemiantys gerą savijautą. Taip pat labai svarbu vengti stresą ir nerimą keliančių veiksnių. Valdykite darbo krūvį, planuokite darbus, kad išvengtumėte nereikalingo streso. Meditacija, kvėpavimo pratimai, joga ir kitos atpalaidavimo technikos gali padėti suvaldyti nerimą, kaip ir naudojimosi socialiniais tinklais apribojimas. Taip pat nenuvertinkite ir fizinio aktyvumo naudos – sportuojant smegenyse išsiskiria cheminės medžiagos, kurios gerina savijautą. Neužsidarykite tarp keturių sienų – palaikykite ryšius su šeimos nariais, draugais ar ieškokite paramos grupių, kuriose galėsite atvirai dalintis savo išgyvenimais. Sumažinkite arba apribokite alkoholio, kofeino vartojimą. Miegokite mažiausiai šešias valandas per parą. Valgykite subalansuotą maistą, kuriame yra tokių medžiagų kaip omega-3 riebalų rūgščių, cinko, magnio, svarbūs ir B grupės vitaminai.
Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.
Sužinokite daugiau:
Streso ir įtampos įkaitai – nuo vaikystės iki senatvės
Įrodyta, kad saikingas streso kiekis mus motyvuoja, skatina judėti į priekį, būti kūrybingais.
Nemiga – šių dienų prakeiksmas
Mūsų gyvenimo būdas ir įpročiai sukuria itin palankias sąlygas miego sutrikimams, ypač labiausiai paplitusiam iš jų – nemigai.