Treclinac dermatologinis gelis, 30 g
Treclinac dermatologinis gelis, 30 g
-
Prekės kodas:
99386
.
Gamintojas: UCB Pharma
Vaisto grupė: Receptinis
-
Elektroninėje vaistinėje nurodytos akcijos ir nuolaidos taikomos perkant internetu
-
Dažniausiai užduodami klausimai (D.U.K)
Vaistinių prepraratų paieška VVKT svetainėje.
Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma.
Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus.
Jeigu įtariate, kad jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Resublikos sveikatos aspaugos ministerijos el. paštu arba kitais būtais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt
Treclinac 10 mg/0,25 mg/g dermatologinis gelis nuo spuogų, 30 g
Klindamicinas / Tretinoinas
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Apie ką rašoma šiame lapelyje?
1. Kas yra Treclinac ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Treclinac
3. Kaip vartoti Treclinac
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Treclinac
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
1. Kas yra Treclinac ir kam jis vartojamas
Treclinac yra veikliųjų medžiagų klindamicino ir tretinoino. Tlindamicinas yra antibiotikas. Jis riboja bakterijų, susijusių su spuogais, augimą ir šių bakterijų sukeltą uždegimą.
Tretinoinas normalizuoja paviršinių odos ląstelių augimą ir sukelia normalų ląstelių, kurios užkemša plaukų folikulus spuogų srityse, nusilupimą. Tai apsaugo nuo besikaupiančių odos riebalų ir ankstyvųjų spuogų pažeidimų (juodųjų ir baltųjų inkštirų) formavimosi.
Šios veikliosios medžiagos yra veiksmingesnės jas derinant kartu, nei vartojant atskirai.
Treclinac skirtas vartoti ant odos ir gydyti spuogams 12 metų ir vyresniems pacientams.
2. Kas žinotina prieš vartojant Treclinac gelį spuogams?
Treclinac vartoti negalima:
- jeigu yra alergija klindamicinui, tretinoinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
- jeigu esate alergiški linkomicinui;
- jeigu sergate lėtine uždegimine žarnyno liga (pvz., Krono liga arba opiniu kolitu);
- jeigu esate sirgę kolitu, susijusiu su antibiotikų vartojimu, kurio metu ilgai ar reikšmingai viduriuojama arba skauda pilvą;
- jeigu Jūs arba kuris nors Jūsų šeimos narys kada nors sirgote arba serga odos vėžiu;
- jeigu sergate ūmine egzema, kuriai esant pasireiškia odos uždegimas, oda tampa raudona, sausa ir padengta žvyneliais;
- jeigu sergate rožine - odos liga, kuri pažeidžia veidą ir kurios metu oda tampa raudona, lupasi ir atsiranda spuogų;
- esant kitų ūminių uždegiminių odos būklių (pvz., folikulitui), ypač apie burną (perioraliniam dermatitui);
- esant tam tikrų ypatingų paprastųjų spuogų formų, kurių metu atsiranda pustulių ir gilių cistinių mazginių spuogų pažeidimų (acne conglobata ir acne fulminans).
Esant kuriai nors pirmiau išvardytai būklei, šio vaistinio preparato nevartokite ir pasitarkite su gydytoju.
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
- Venkite šio vaisto kontakto su burna, akimis, gleivinėmis ir su nutrinta arba egzemos pažeista oda. Atsargiai tepkite jautrias odos sritis. Atsitiktinai patekus į akis, praplaukite jas gausiu drungno vandens kiekiu.
- Jeigu esate nėščia, ypatingai per pirmuosius tris nėštumo mėnesius. Jeigu esate vaisingo amžiaus moteris, vartoti Treclinac negalima, nebent vartojate kontraceptines priemones (žr. skyriuje „Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas".
- Jeigu atsiranda ilgai trunkantis ar reikšmingas viduriavimas arba pilvo skausmai, nutraukite vaisto vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją.
- Jeigu turite atopinę egzemą (lėtinį, niežtintį odos uždegimą), prieš vartodami šį vaistą pasitarkite su gydytoju.
- Reikia vengti buvimo natūralioje arba dirbtinėje saulėkaitoje (pavyzdžiui, po saulės lempomis), nes vartojant šį vaistą oda tampa jautresnė nudegimui nuo saulės ir kitam nepageidaujamam saulės poveikiui. Kiekvieną kartą išeinant iš namų reikia pasitepti odą veiksmingu nuo saulės apsaugančiu kremu, kurio apsauginis saulės faktorius (angl. Sun Protection Factor, SPF) mažiausiai 30, taip pat reikia apsirengti drabužiais, kurie saugotų nuo saulės (pavyzdžiui, užsidėti skrybėlę).
- Jei, nepaisant to, jūsų veidas nudega saulėje, nevartokite vaisto tol, kol oda neužgis.Pasitarkite su gydytoju, jeigu, vartojant šį preparatą, atsirado ūminis odos uždegimas. Treclinac negalima vartoti kartu su kitais preparatais, skirtais odai, įskaitant kosmetiką (taip pat žr. skyrių „Kiti vaistai ir Treclinac").
Kiti vaistai ir Treclinac
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Taip pat svarbu paminėti vaistus, kuriuos galite įsigyti be recepto, arba augalinius preparatus. Taip yra dėl to, kad Treclinac gali paveikti kai kurių kitų vaistų veikimo pobūdį. Taip pat kai kurie kiti vaistai gali paveikti Treclinac veikimo pobūdį.
Jeigu vartojote kokių nors preparatų, kuriuose yra sieros, salicilo rūgšties, benzoilo peroksido ar rezorcinolio arba bet kokių kitų cheminių abrazyvų, prieš pradedant vartoti Treclinac Jums gali prireikti palaukti, kol minėtų preparatų poveikis išnyks. Gydytojas pasakys Jums, kada galėsite pradėti vartoti Treclinac.
Gydymo Treclinac metu nenaudokite gydomųjų muilų, valiklių ar šveičiamųjų tirpalų, pasižyminčių stipriu džiovinančiu poveikiu. Atsargiai naudokite šias priemones, kurios gali turėti džiovinantį poveikį: abrazyvinius muilus, muilus ir kosmetiką bei preparatus, kuriuose yra didelis kiekis alkoholio, sutraukiamuosius vaistus, prieskonius arba žaliąsias citrinas.
Pasitarkite su gydytoju prieš vartodami šį vaistinį preparatą tuo pačiu metu kaip ir kitus vaistus, turinčius eritromicino arba metronidazolio, aminoglikozidų, kitų antibiotikų arba kortikosteroidų, arba jeigu gaunate nervus bei raumenis blokuojančių vaistų, pavyzdžiui, raumenų relaksantų, vartojamų nejautrai sukelti.
Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galite būti nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Jeigu esate nėščia, ypatingai per pirmuosius tris nėštumo mėnesius, arba žindote kūdikį, Jums šio vaistinio preparato vartoti negalima. Nėra žinoma, ar Treclinac negali pakenkti Jūsų negimusiam kūdikiui arba patekti į Jūsų pieną ir pakenkti Jūsų kūdikiui.
Jeigu esate vaisingo amžiaus moteris, vartodama šį vaistinį preparatą ir 1 mėnesį po gydymo nutraukimo, turite naudotis kontraceptinėmis priemonėmis.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Nėra tikėtina, kad Treclinac paveiktų gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus.
Treclinac yra metilparahidroksibenzoato, propilparahidroksibenzoato ir butilhidroksitolueno.
Metilo parahidroksibenzoatas (E218) ir propilo parahidroksibenzoatas (E216) gali sukelti alergines reakcijas (jos gali būti uždelstos).
Butilhidroksitoluenas (E321) gali sukelti vietines odos reakcijas (pvz., kontaktinį dermatitą) arba akių ir gleivinių sudirginimą.
3. Kaip vartoti Treclinac gelį nuo spuogų?
Visada vartokite šį vaistą tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Rekomenduojama dozė
Žirnio dydžio Treclinac kiekiu reikia tepti odą vieną kartą per parą, prieš miegą.
Vartojimo metodas
Veidą lengvai nuprauskite švelniu muilu ir šiltu vandeniu, paplekšnokite odą rankšluosčiu tol, kol ji taps sausa. Ant piršto galo išspauskite žirnio dydžio Treclinac gelio kiekį. Paskleiskite gelį ant kaktos, smakro, nosies ir abiejų skruostų, tuomet švelniai ir tolygiai įtrinkite jį į visą veido odą.
Nevartokite vaistinio preparato Treclinac daugiau, nei nurodė gydytojas, ir netepkite gelio dažniau, nei nurodyta. Pernelyg didelis vaistinio preparato kiekis gali sudirginti odą, tačiau rezultatai nebus greitesni arba geresni.
Gydymo trukmė
Norint pasiekti geriausių rezultatų vartojant Treclinac, svarbu jį vartoti tinkamai ir nenustoti vartoti iškart, kai tik odos būklė pradės gerėti. Paprastai optimalaus poveikio pasiekiama po kelių savaičių. Kai kuriais atvejais gali prireikti iki 12 savaičių. Kreipkitės į gydytoją, jeigu simptomai išlieka ilgiau kaip 12 savaičių, nes gydytojui gali prireikti iš naujo įvertinti gydymą.
Ką daryti pavartojus per didelę Treclinac dozę?
Vartodami daugiau Treclinac, nei rekomenduojama, greitesnių ar geresnių rezultatų nepasieksite. Jeigu vartosite per daug vaistinio preparato, oda gali ryškiai parausti, pradėti luptis arba jausite nemalonius pojūčius. Tokiais atvejais veidą reikia lengvai nuprausti švelniu muilu ir drungnu vandeniu. Šio vaistinio preparato vartojimą reikia nutraukti, kol išnyks visi minėti simptomai.
Perdozavimas taip pat gali sukelti šalutinį poveikį skrandžiui ir žarnynui, įskaitant skrandžio skausmą, pykinimą, vėmimą ir viduriavimą. Šiais atvejais reikia nutraukti vaistinio preparato vartojimą ir kreiptis į gydytoją.
Treclinac skirtas tik vartoti ant odos. Jeigu atsitiktinai jo nurijote, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vykite į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių.
Pamiršus pavartoti Treclinac
Jeigu pamiršote prieš miegą pasitepti Treclinac, kitą dozę pavartokite įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
4. Galimas šalutinis Treclinac poveikis
Šis vaistas, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Nedažnas šalutinis poveikis: gali pasireikšti iki 1 iš 100 žmonių
- Spuogai, sausa oda, odos paraudimas, padidėjusi odos riebalų gamyba, odos jautrumo šviesai reakcija, niežėjimas, išbėrimas, pleiskanojantis išbėrimas, odos lupimasis, nudegimas saulėje.
- Vartojimo vietos reakcijos, pavyzdžiui, deginimo jausmas, odos uždegimas, sausumas, paraudimas.
Retas šalutinis poveikis: gali pasireikšti iki 1 iš 1000 žmonių
- Padidėjęs jautrumas.
- Sumažėjęs skydliaukės aktyvumas (gali pasireikšti tokiais simptomais kaip nuovargis, silpnumas, svorio didėjimas, plaukų sausumas, šiurkšti, blyški oda, plaukų slinkimas, padidėjęs jautrumas šalčiui).
- Galvos skausmas.
- Akių sudirgimas.
- Gastroenteritas (bet kurios virškinamojo trakto dalies uždegimas), pykinimas.
- Odos uždegimas, paprastoji pūslelinė (herpes simplex), išbėrimas dėmėmis (mažos, plokščios, raudonos dėmės), odos kraujavimas, odos deginimo jausmas, odos pigmentacijos sumažėjimas, odos sudirgimas.
- Vartojimo vietos simptomai, tokie kaip sudirgimas, patinimas, paviršinis odos pažeidimas, odos spalvos pokyčiai, niežėjimas, pleiskanojimas.
- Karščio pojūtis, skausmas.
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
5. Kaip laikyti Treclinac gelį nuo spuogų?
Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Negalima užšaldyti.
Tūbelę laikyti sandarią.
Ant dėžutės ir tūbelės po „Tinka iki" nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Tinkamumo laikas po pirmojo atidarymo: 3 mėnesiai.
Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
Treclinac gelio sudėtis
- Veikliosios Treclinac medžiagos yra klindamicinas ir tretinoinas.
Viename grame gelio yra 10 mg (1 %) klindamicino (klindamicino fosfato pavidalu) ir 0,25 mg (0,025 %) tretinoino.
- Pagalbinės Treclinac medžiagos yra išgrynintas vanduo, glicerolis, karbomerai, metilo parahidroksibenzoatas (E218), polisorbatas 80, dinatrio edetatas, bevandenė citrinų rūgštis, propilo parahidroksibenzoatas (E216), butilhidroksitoluenas (E321), trometamolis.
Treclinac išvaizda ir kiekis pakuotėje
Šis vaistinis preparatas yra permatomas geltonas gelis.
Vaistinis preparatas tiekiamas aliuminio tūbelėse, kuriose yra 30 g arba 60 g gelio.
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
Treclinac rinkodaros teisės turėtojas
SIA Meda Pharma
Vienības gatve 109
Riga LV-1058
Latvija
Treclinac gamintojas
Meda Pharma GmbH & Co. KG
Benzstrasse 1
61352 Bad Homburg
Vokietija
Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.
SIA Meda Pharma
Veiverių 134
LT-46352 Kaunas
Telefaksas:+370 37 330509
El. paštas:[email protected]
Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse suteikta tokiais pavadinimais:
Austrija |
Treclinac |
Latvija |
Treclinac 10 mg/0,25 mg/g gels |
---|---|---|---|
Belgija |
Clindamycin Phosphate/Tretinoin MEDA 12 mg/g+0,25 mg/ gel |
Nyderlandai |
TRECLINAC 0,25 mg/g+10 mg/g |
Bulgarija |
Acnatac |
Lietuva |
Treclinac 10 mg/0,25 mg/g gelis |
Kipras |
Acnex |
Liuksemburgas |
Acnex |
Čekija |
Zanea |
Malta |
Acnex |
Danija |
Acnex |
|
|
Estija |
Treclinac |
Norvegija |
Zalna |
Suomija |
Acnatac |
Lenkija |
Acnatac |
Prancūzija |
Zanea |
Portugalija |
Acnex |
Vokietija |
Acnatac |
Rumunija |
Acnatac |
Graikija |
Acnex |
Slovakija |
Acnex |
Vengrija |
Acnex |
Slovėnija |
Zalna |
Islandija |
Acnex |
Ispanija |
Treclinac |
Airija |
TRECLINAC 10 mg/0,25 mg/g |
Švedija |
Acnex |
Italija |
Acnatac |
Jungtinė Karalystė |
Acnex gel 10 mg/0,25 mg/g+ |
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2014-01-08. Šaltinis: VVKT