Augaliniai ir eteriniai aliejai
Augaliniai ir eteriniai aliejai – kuo skiriasi ir kokia jų nauda?
Augaliniai ir eteriniai aliejai plačiai naudojami kosmetikoje, aromaterapijoje. Eteriniai aliejai – tai labai koncentruoti vaistinių augalų ekstraktai, gaunami distiliuojant, presuojant ar ekstrahuojant įvairius augalus, žoleles, medžius, sakus. Jie plačiai pritaikomi, ypač aromaterapijoje. Vos atsidarę eterinių aliejų buteliuką, pajusite stipraus aromato pliūpsnį. Vienas iš būdų ilgiau mėgautis maloniu aromatu – eterinių aliejų difuzoriai. Jie garina eterinius aliejus ir patalpą pripildo uoslę pamaloninančio aromato. Ypač populiarūs garinimui yra apelsinų eterinis aliejus, nerolio, mandarinų, kvapiųjų kanangų, čiobrelių, levandų ir įvairūs eterinių aliejų mišiniai, kurie gali būti naudojami ir pavyzdžiui, pirtyje, o arbatmedžių eterinis aliejus plačiai naudojamas net ir patalpų valymui, skalbinių gaivai užtikrinti. Tuo tarpu natūralūs augaliniai aliejai, išgaunami iš augalų ir nėra tokie lakūs bei pasižymi didesne molekuline mase. Paprastai jie išgaunami iš augalų sėklų ar riešutų. Augaliniai aliejai naudojami kaip emolientai asmens priežiūros priemonėse. Dera paminėti, kad svarbus ir išgavimo būdas – vertingesni yra šalto spaudimo aliejai. Tokiu būdu aliejai spaudžiami naudojant mechaninį presą ir taip išsaugant kuo daugiau vertingųjų savybių. Internetinėje „MANO vaistinėje“ siūlomi įvairūs augaliniai aliejai: medetkų, šaltalankių, abrikosų kauliukų aliejai, migdolų ir t.t.
Augaliniai aliejai: trumpas gidas
Aliejai kūno ir plaukų priežiūrai buvo naudojami nuo seno, vieni ar kosmetikos gamybai. Šiandien galima rasti kokybiškų, šalto spaudimo ir nerafinuotų aliejų, kuriais galima papildyti savo kūno ir plaukų priežiūros rutiną. Kokie aliejai yra labiausiai vertinami?
Migdolų aliejus turi didelį kiekį nesočiųjų riebalų rūgščių, jis puikiai įsigeria į odą, taip pat tai puikus masažo aliejus. Avokadų aliejuje randamas vitaminas E ir vitaminas D, taip pat vitaminas A. Šis aliejus tinka odai, taip pat ir plaukams. Kokosų aliejus puikiai tinka išsausėjusiai odai, tepkite juo kūno odą ir sausėjančias kūno vietas. Sviestmedžių aliejus turi antioksidantų, vitaminų, fenlinių darinių, tai puikus pasirinkimas šaltuoju metų laiku, siekiant apsaugoti odą nuo šalčio poveikio, tinka itin išsausėjusios kūno vietoms. Taip pat tai labai geras pasirinkimas vaikams, kūdikiams (užpakaliuko zonai, skruostams). Argano aliejus vertinamas dėl vitamino E, keramidų bei tinka veido priežiūrai, išsausėjusiems plaukams.
Nedidelį aliejaus kiekį tepkite ant drėgnos odos. Leiskite gerai įsigerti. Plaukams aliejus naudokite kaip kaukę, švelniai įmasažuokite į galvos odą, palaikykite ir, esant reikalui, išplaukite su šampūnu.
Sužinokite daugiau:
Oro gaivikliai ar oro „teršikliai“?
Oro taršą gali sukelti ir visų pamėgti oro gaivikliai, todėl patalpų kvėpinimui verčiau rinktis natūralias priemones.
Tikrasis alavijas: viename augale – beveik visa gamtos vaistinėlė
Alavijas – unikali ir jau tūkstančius metų pripažįstama ir iš naujo atrandama gamtos dovana mums!
Aromaterapija – geros savijautos šaltinis
Palaipsniui aromaterapija daugeliui žmonių tapo gyvenimo palydove ir jo būdo dalimi.