Sąnarių skausmas – ženklas, kad kažką darote ne taip
Tikime, kad sąnarių skausmas vargina tik vyresnio amžiaus žmonės, tačiau sąnarių problemomis skundžiasi ir jauni, ypač dažnai nuo to kenčia aktyviai sportuojantys, kurių sąnariams tenka milžiniškos apkrovos. Ilgų nuotolių bėgikas ir rekordininkas Aleksandras Sorokinas puikiai žino, ką reiškia, kai traumos sulėtina gyvenimo tempą, priverčia įsigilinti į kūno siunčiamus signalus bei ieškoti pagalbos. Sportininkas pabrėžia, kad netinkamas pasiruošimas, netinkamai pasirinktas krūvis baigiasi traumomis, tokiomis kaip sausgyslių patempimai, sąnarių skausmai. Garsus atletas atkreipia dėmesį, kad neįvertinus savo galimybių sąnariai greičiau dėvisi, atsiranda pokyčių, mažėja judėjimo amplitudė, didėja traumų rizika.
Naudotis sąnariais irgi reikia mokėti
Sąnariai dalyvauja darant beveik visus judesius: nuo kramtymo iki bėgimo. Jie amortizuoja smūgius tarp kaulų ir mažina trintį. Be sąnarių neturėtumėme tokio pavydėtino mobilumo. Tačiau norėdami ilgiau džiaugtis lengvu judėjimu ir išvengti trumų, turime tinkamai sąnariais pasirūpinti ir...mokėti naudotis. Kaip sako A. Sorokinas, netinkamas, nepakankamas pasiruošimas didelėms apkrovoms „apdovanoja“ kūną traumomis. Tai reiškia, kad siekdami didinti savo sportinį našumą, besiruošiant bėgimo maratonams ar tiesiog pradėjus intensyviau sportuoti, reikia paruošti ir kūną. Visuomet prieš treniruotę ir po jos rekomenduojama atlikti apšilimo pratimus, reguliariai daryti tempimo pratimus. Žinomas sportininkas pataria atkreipti dėmesį į kūno siunčiamus signalus ir į juos reaguoti. Normalu, kad po mankštos jaučiate raumenų skausmus, tačiau jei jie jaučiami net ir praėjus 48 val. gali būti, kad šįkart persistengėte. Treniruočių intensyvumą didinkite palaipsniui. Be to, kaip pažymi atletas, kritiška kūnu rūpinti ir iš vidaus. Su maistu visų reikalingų medžiagų ne visuomet pavyksta gauti, todėl gali būti pasitelkiami vitaminai ir mineralai. Sportininkas kas 3–4 mėn. darosi kraujo tyrimus, kurių metu įvertinamas ir vitaminų bei mineralų santykis. Nustačius jų trūkumą, naudoja atitinkamus papildus. A. Sorokino pasirinkimas yra inovatyvūs maisto papildai sąnariams „Osteoaid“ su kiaušinio lukšto membrana. Maisto papildas rekomenduojamas gyvenantiems aktyvų gyvenimo būdą ar sportuojantiems, moterims menopauzės metu, turintiems viršsvorio, 50 metų ir vyresniems.
Kas padeda sąnariams?
- Normalus kūno svorio palaikymas. Antsvoris apkrauna sąnarius ir padidina susižeidimų riziką.
- Judėkite! Fizinis aktyvumas išjudina sąnarius iš sąstingio. Vaikščiojimas, plaukimas, važiavimas dviračiu padeda išlaikyti sąnarių mobilumą. Sportuojant sąnariams tenka didelė apkrova, todėl labai svarbu mokėti tinkamai ir taisyklingai atlikti pratimus, nepraleisti apšilimo ir pasirinkti tinkamą krūvį. Jeigu nesate tikri, ar taisyklingai atliekate pratimus, konsultuokitės su treneriu. Netinkamai atliekami pratimai gali baigtis traumomis!
- Kūno stiprinimas. Stiprus raumenynas ir kaulai sąnariams suteikia reikiamą atramą bei stabilumą. Įtraukime į savo pratimų sąrašą ir jėgos lavinimo pratimus, kurie gali padėti stiprinti raumenis, kad sąnariai ilgiau išliktų saugūs ir mobilūs.
- Tinkama mityba. Svarbu įvairi ir subalansuota mityba. Joje neturi trūkti įvairių spalvų vaisių ir daržovių. Sąnariams ypač naudingi citrusiniai vaisiai, kuriuose slepiasi vitaminas C. Brokoliai, žiediniai kopūstai turtingi antioksidantų ir vitaminų. Pupelės, lęšiai, vištiena yra puikus baltymų šaltinis. Rekomenduojama į savo racioną įtraukti omega-3 riebalų rūgščių (alyvuogių aliejaus, linų sėmenų, sėklų, riebios žuvies). Mažinkite baltų miltų, cukraus, druskos vartojimą. Prieskoniai (imbieras, ciberžolė, rozmarinas) ne tik suteikia gaminamam maistui puikų skonį ir aromatą, tačiau taip pat turi naudingųjų medžiagų. Vitaminas D, kalcis, magnis taip pat svarbūs sąnariams. Nepamirškite vartoti šių vitaminų ir mineralų turinčio maisto.
Maisto papildas nėra maisto pakaitalas. Svarbu įvairi ir subalansuota mityba bei sveikas gyvenimo būdas.
Primename, kad, jeigu nesate tikri dėl maisto papildų vartojimo, turite kitų klausimų dėl vitaminų, maisto papildų, geriau pasikonsultuoti su specialistais. „MANO vaistinėse“ dirbantys specialistai visuomet pasiruošę padėti bei patarti. Užsukite į artimiausią „MANO vaistinę“ arba paskambinkite: +370 382 33014.
Darbo laikas: I-V nuo 8.00 iki 17.00 val.