Ryški plaukų spalva ir sveikata gali eiti koja kojon!
Simona Žiemė – plaukų stilistė, daugkartinė grožio parodos „Pelenė“ dalyvė ir prizininkė beidiplomuota išvaizdos stiliaus dizaino specialistė. Žmonių plaukų grožiu Simona rūpinasi daugiau nei 8 metus ir sakosi pastebinti, kad pastaruoju metu klientai vis dažniau teiraujasi apie plauką tausojančio dažymo galimybes. „Šiuolaikinei moteriai svarbūs abu aspektai. Visos norime turėti gražią plaukų spalvą, ir džiaugtis sveikais plaukais. Juolab, kad šiandienos technologijos tikrai tai leidžia. Mano kaip meistrės darbas yra įvykdyti abu norus“,– sako Simona.
Siekdami sužinoti, ar ryški plaukų spalva ir sveikata tikrai gali eiti koja kojon, uždavėme plaukų stilistei dar keletą klausimų.
Ar plaukų dažymas gali būti mažiau kenksmingas plaukui ir galvos odai?
Tikrai gali, tačiau svarbu pasirinkti kokybiškus ir plauką tausojančius dažus. Įprastuose plaukų dažuose naudojamos dirginančios medžiagos, tokios kaip amoniakas, silikonas, parabenai, rezorcinolis, SLS ir SLES, parafinas, mineraliniai aliejai, sunkieji metalai bei formaldehido dariniai, kenkia ne tik plaukui, bet ir viso kūno sveikatai. Šiuo metu tampa populiarūs plaukų dažai, be išvardintų cheminių priedų, vieni tokių – prancūziški „Color&Soin“. Šie plaukų dažai sukurti naudojant natūralius pigmentus bei aliejų ir baltymų kompleksą. Dauguma įmonės naudojamų augalinių ingredientų turi ECO sertifikatus. Visada mielai dirbu su šios firmos dažais. Jie neturi jokio amoniako kvapo, yra švelnūs, o ir spalvų paletė tikrai plati. Svarbu atidžiai išsirinkti spalvą, pagalvojant ir apie tai, koks dažymas bus atliekamas ataugus plaukų šaknims. Idealu nenutolti nuo savo natūralios plaukų spalvos.
Ar natūralūs plaukų dažai gali padengti žilus plaukus?
Gajus mitas, kad plaukų dažai be amoniako nenudažo žilų plaukų, tačiau galiu jus patikinti – natūralūs dažai tikrai gali uždažyti žilą plauką. Jau minėtuose „Color&Soin“ dažuose naudojami didelės koncentracijos natūralūs mikropigmentai bei, priklausomai nuo pasirinktos spalvos, iki 9% peroksido. Tokios sudėties dėka, dažai puikiai atlieka savo darbą ir su žilais plaukais. Tiesa, dažant tokius plaukus, reiktų prisiminti, kad paliestas dažų turi būti kiekvienas plaukas ir dažų sluoksnis turi būti pakankamas tam, kad dažymo metu plaukas galėtų iki soties jų sugerti.
Koks dažymas pavojingiausias plaukams?
Pavojingiausias plaukų dažymas yra jų balinimas. Tokio dažymo metu plauko pigmentas yra visiškai naikinamas, todėl plaukas ir šviesėja. Po šviesinimo jis dar padengiamas pasirinktu atspalviu ar keliais. Tokias sudėtingas spalvos manipuliacijas rekomenduočiau atlikti tik pas profesionalą. Po tokio dažymo būtinai turėtų sekti atstatančios ir saugančios procedūros bei numatyta tolimesnė plauko atstatymo strategija. Po plauko balinimo netinkamai prižiūrimi plaukai labai išsausėja ir ima lūžinėti. Taip pat, tokio dažymo metu pažeidžiama ir galvos oda, iš ko seka plaukų slinkimas, ar plaukų silpnumas.
Dažnai klientai nori tiesiog paryškinti savo natūralią spalvą ir tai protingas sprendimas, nes po mėnesio nebus didelio kontrasto, plaukai atrodys žvilgantys, jų struktūra taps lygesnė.
Kiek laiko reikia plaukui atsistatyti po netausojančio dažymo įprastais cheminiais dažais?
Viskas priklauso nuo individualios plauko būklės, tačiau bet kuriuo atveju, grąžinti buvusią plaukų sveikatą užtrunka tikrai ilgai, dažniausiai ne mėnesį ir ne du. Įprastai po tokio dažymo prireikia viso kurso atstatomųjų procedūrų. Svarbu nepamiršti, kad dažymas netausojančiomis priemonėmis, daro žalą ne tik plaukui, bet ir galvos odai. Ilgainiui dėl to atsiranda pleiskanos, galvos oda labai išsausėja arba tampa pernelyg riebi, užsikemša odos poros. Plaukų priežiūra turi būti atidžiai apgalvota gerai įvertinus plaukų būklę, jų struktūrą ir kliento poreikius. Visiškai negyvo plauko atstatyti neįmanoma – jį galima tik nukirpti.
Kokią plaukų priežiūros rutiną namuose rekomenduotumėte po dažymo?
Jei plaukai buvo dažomi plauką tausojančiais dažais, tokiais, kaip „Color&Soin“ – pastangų reikės nepalyginamai mažiau, tačiau bet kuriuo atveju, pagrindinės priemonės, kurios būtinos, yra šampūnas, kondicionierius, plaukų kaukė (1-2 kartus į savaitę, priklausomai nuo galvos plovimo dažnumo). Papildomai galima naudoti galiukų serumą ar aliejuką.
„Iš tikrųjų, labiausiai tinkanti plaukų spalva – natūrali, ir užsinorėjus ryškesnio įvaizdžio, dažnai užtenka ją tik paryškinti, o kartais ir tiesiog pakeisti kirpimą. Gamta juk žino geriausiai“,– šypsodamasi, pabaigai priduria Simona.