Odos priežiūra rudenį
Kaip rudenį odą saugoti nuo šerpetojimo, sausėjimo ir raudonio?
Vis labiau vėstant orams giliau į spintas slepiame vasarinius drabužius, o vietoj jų traukiame šiltesnius bei storesnius. Keičiantis sezonui tai darome nedvejodami, bet dažnas pamirštame kitą svarbų dalyką – būtinybę pasirūpinti prie pakitusio oro turinčia prisitaikyti veido bei kūno oda. Jūsų dėmesiui – visos reikalingiausios kūno priežiūros priemonės, veido kosmetika bei daugybė kitų kosmetikos ir higienos prekių.
Klaidinga manyti, kad tas pačias priemones galima naudoti ir vasarą, ir žiemą. Vasarą oda daug daugiau prakaituoja, riebaluojasi, dažniau būname saulėje, dėl karščio dažnai ryškiai išsiplečia poros. Tuo tarpu rudenį oda kenčia nuo šalčio, žvarbaus vėjo, dėl šildymo vidaus patalpose išsausėjančio oro. Tinkamai nepasirūpinus, to rezultatas gali būti pleiskanojanti, skeldėjanti, išsausėjusi oda. Tam, kad to būtų išvengta, verta pergalvoti, ką savo kosmetikos lentynėlėje pakeisti – išlaikyti odos drėgmę, apsaugoti jos barjerą nuo padidėjusio jautrumo, sausumo ir dirglumo turėtų padėti šie maži, tačiau labai svarbūs odos priežiūros rutinos pakeitimai.
Sausinančius šveičiamuosius rūgštinius produktus pakeiskite į švelnesnius
Oda šaltuoju sezonu tampa sausesnė ir jautresnė. Būtų logiška manyti, kad odos šveitimas su rūgštinėmis priemonėmis sausumą pablogins dar labiau, tačiau taip nėra – tiesiog šiuo sezonu reikėtų naudoti mažesnio intensyvumo priemones, kurios, keičiantis odos jautrumui, galėtų sukelti odos sudirgimą. Ne grubus šveitiklis, o cheminis šveitiklis (pavyzdžiui, su AHA rūgštimis), padės prižiūrėti įtemptą, pleiskanojančią odą ir pagerinti drėgmės sulaikymą.
Grįžkite prie aliejų ir vitamino C naudojimo
Nuolat gana ekstremaliai keičiant temperatūrą (iš šalto lauko – į karštą dušą, šildomas patalpas ar atvirkščiai), sutrinka odos drėgmės pusiausvyra, o tai reiškia, kad oda gali ne tik išsausėti, bet ir pradėti pleiskanoti. Į kasdienę rutiną įtraukę maitinamuosius aliejus, pamaitinsite odą, padėsite palaikyti drėgmės sulaikymą ir pusiausvyrą.
Vasarišką odos spindesį šaltesniais mėnesiais taip pat padės palaikyti vitaminas C. Skatindami kolageno gamybą, produktai su vitaminu C gali padėti palaikyti odos struktūrą, sulyginti odos toną, padėti sumažinti per vasarą išryškėjusias pigmentines dėmes, sulėtinti odos senėjimo procesus, kurie paskatinami vasarą, kai oda yra veikiama didesnės kenksmingų UV spindulių koncentracijos.
Naudokite balzamą arba prausiklį aliejaus pagrindu
Oro temperatūrai pradėjus kristi, naudokite maitinantį prausiklį arba prausiklį aliejaus pagrindu. Šaltuoju sezonu oda gamina mažiau riebalų, tad odą svarbu nuprausti ypač švelniai – taip, kad natūralus riebalų barjeras nenusiplautų ir nebūtų pažeista natūrali riebalų pusiausvyra.
Rudens ir žiemos sezonui rekomenduojama naudoti arganų aliejų, kuriame gausu baltymų – šis stangrina odą, gerina jos elastingumą. Taip pat dėl regeneruojančių, antioksidacinių, drėkinančių bei maitinančių savybių rekomenduojama naudoti jojobos ar erškėtuogių aliejus ar produktus, savo sudėtyje turinčius šių aliejų.
Naudokite intensyvesnes drėkinamąsias priemones
Kaip minėta anksčiau, dėl oro sąlygų galimas didesnis odos išsausėjimas (ypač tose vietose, kur oda yra itin jautri, pavyzdžiui, paakiai ir lūpos), tad vasarą naudojamus itin lengvos struktūros drėkinamuosius kremus reiktų pakeisti į „sunkesnius“: jei dėl spuogelių kremų aliejaus pagrindu privengiate, naudokite intensyvesnio poveikio, tirštesnes drėkinamąsias priemones. Taip pat svarbu apsaugoti lūpas – drėkinamą balzamą reiktų tepti ryte ir vakare. Naudinga pasirinkti tokį, kuris sudėtyje turėtų A ir D vitaminų.
Nepamirškite apsauginio kremo nuo saulės
Kremas nuo saulės – ta svarbi odos priežiūros rutinos dalis, kuri nesikeičia net ir žiemą. Nors saulės matome daug mažiau, UV spinduliai šaltuoju sezonu taip pat yra kenksmingi, kadangi jie prasiskverbia ir per tirštus debesis. Saulei šviečiant ar lyjant lietui, veidą, ausis, kaklą bei rankas kremu nuo saulės būtina tepti kasdien. Tiesa, stiprią apsaugą nuo saulės galima iškeisti į kiek silpnesnę, 30 ar daugiau SPF turinčią, priemonę.
Veido raudonį sumažinkite su raminančiomis priemonėmis
Stipresnis vėjas ir vėsesnė rudens temperatūra dažnam sukelia ar suintensyvina veido raudonį – ypač parausta nosis ir skruostai. Sudirgimą turėtų sumažinti specializuotos raminančios, priešuždegiminį poveikį turinčios, priemonės. Verta įsidėmėti, kad turintys polinkį į paraudimą turėtų imtis ir atsargesnės fizinės veido apsaugos. Eidami į lauką, stenkitės veidą uždengti šaliku – taip perėjimas nuo šalčio prie karščio odai bus mažiau dirginantis.
Rudenį mėgsta ne visi – oda tai tikrai. Tačiau tai jokiu būdu nereiškia, kad šaltasis sezonas odai turi pakenkti – atidžiai stebėdami savo odos būklę ir pagal tai pasirinkę tinkamus odos valymo, drėkinimo ir maitinimo produktus, odą nuo atšiauraus oro pažeidimų tikrai apsaugosite. „MANO vaistinės“ asortimente – viskas, ko gali prireikti jūsų kosmetinei atnaujinti. Prisiminkite, kad visada galite užsukti į artimiausią „MANO vaistinę“ ar paskambinę pasitarti su specialistais. Nelaukime ir odą šaltajam sezonui ruoškime jau dabar!