Kas padeda metant svorį?
Naujų metų pažadai skambėjo tvirtai ir drąsiai, kol neatėjo laikas jų įgyvendinti, tiesa? Jei pasižadėjote sau sveikiau maitintis bei atsikratyti nepageidaujamų kilogramų, tačiau nežinote, nuo ko pradėti, rekomenduojame Jums paskaityti šį straipsnį. Jei internete rasti tikrai dėmesio vertų patarimų, kurie tarsi suformuotų dietos pagrindą, sunku, taip pat rekomenduojame paskaityti šį straipsnį. Jei manote, kad įvairūs patarimai, kaip atsikratyti svorio, visada būna per sunkūs ir varginantys, vėlgi – paskaitykite šį straipsnį, nes jame paneigiame visuomenėje paplitusius gandus, kurie, esą, padeda, nusprendus sulieknėti. Taip pat rasite ir įvairių „MANO vaistinės“ siūlomų priemonių, kurios gali praversti, siekiant užsibrėžto tikslo.
Supažindinsime Jus su populiariais mitais, kuriais nereiktų tikėti, siekiant sumažinti kūno svorį.
Kol kasdien valgote pakankamai baltymų, nesvarbu, kada ir kaip juos vartosite
Kaip ir visur, taip ir mityboje svarbus balansas. Žmonės dažniausiai įpratę daugiausiai baltymų suvalgyti per pietus ar vakarienę, tačiau reiktų kuo daugiau jų įterpti ir valgant ryte. Tai padeda išlaikyti tokią pat arba labai panašią raumenų masę organizme. Juk lieknėdami nenorime tapti liekni tarsi dviračiai. Mums svarbu gerai atrodyti, o raumenų masė tam tikrai turi įtakos. Be to, baltyminis maistas suteikia daugiau jėgų. Moksliškai įrodyta, kad per dieną vyrai turi suvartoti apie 70 gramų baltymų, o moterys – apie 60. Taip pat baltymai skatina sotumo jausmą, tad norint išvengti užkandžiavimo naktį, vakare vertėtų valgyti tokius maisto produktus kaip kiaušiniai, vištienos ar kalakutienos krūtinėlė, graikiškas jogurtas, lęšiai, žuvis, moliūgų sėklos, riešutų sviestas. Šis maistas padidins metabolizmą ir riebalų deginimą kūne bei sumažins kraujospūdį. Prie didesnės baltymų koncentracijos organizme galite prisidėti ir reguliariai gerdami įvairius baltyminius maisto papildus miltelių, tablečių ar sulčių forma. Visa tai galite rasti čia.
Badavimas yra geriausias būdas mesti svorį
Intensyvios dietos ilgalaikių rezultatų nesuteiks. Ilgainiui organizmui pradės stigti reikalingiausių medžiagų, be kurių gali prasidėti rimti sutrikimai, tokie kaip mažakraujystė ar cukrinis diabetas. Dažniausiai badaujantis žmogus ima norėti kaloringiausių maisto produktų: saldumynų, riebių patiekalų, greito maisto, o kadangi varginantis badavimas negali tęstis ilgai, kažkada vis tiek kils noras viską mesti. Tuomet svoris grįš su kaupu ir galutinis rezultatas bus blogesnis nei pradinė stadija. Kad nereikėtų badauti, stenkitės valgyti žymiai lėčiau ir mažesnėmis porcijomis. Ši visiems girdėta taisyklė išties veikia ir padeda pasiekti norimą tikslą. O kad būtų dar lengviau jį pasiekti, galite vartoti tokius maisto papildus, kurie skatina sotumo jausmą. Maisto papildai metantiems svorį – juos galite įsigyti ir pas mus.
Vanduo padeda sulieknėti
Nors rekomenduojama per parą išgerti apie 2-3 litrus vandens, vis dėlto tai nėra kažkoks stebuklingas gėrimas, dėl kurio nyksta kūno riebalai, tačiau jis padeda apsaugoti organizmą nuo dehidratacijos. Labai dažnais atvejais troškulys gali būti supainiotas su alkiu, tad jei jaučiatės tariamai nesotūs, pabandykite išgerti stiklinę vandens. Galbūt tai padės ir po 10 minučių jau nebenorėsite užkandžiauti. Žinoma, išgerti daug vandens tikrai yra sunkus uždavinys, tačiau pabandykite jį vartoti ir kitomis formomis, tokiomis kaip arbata, kava, įvairūs vaistažolių nuovirai. Kava ar arbata ne tik nuramins troškulį, bet ir juose esantis kofeinas gali pagreitinti Jūsų medžiagų apykaitą. Arbatos ir vaistažolės – platų asortimentą galite rasti mūsų internetinėje svetainėje
Nesvarbu ką valgote, kol neviršijate leistinos kalorijų normos
Kalorijos, žinoma, svarbus faktorius, į kurį tikrai patariama atsižvelgti planuojant dienos patiekalus, tačiau jos labiau susijusios su maisto kiekybe, o ne kokybe. Kad pastaroji nenukentėtų, svarbu valgyti kuo įvairesnį maistą. Kitaip tariant, maistingų medžiagų turinčios dietos laikymasis gali padėti išvengti rimtesnių sveikatos sutrikimų ateityje. Pavyzdžiui, reikėtų savo racioną paįvairinti įvairiais maisto produktais, kurie palaiko stabilų cukraus kiekį kraujyje ir padeda išvengti persivalgymo, pavyzdžiui, avokadai, spanguolės, avietės. Taip pat reikėtų vengti tokių, kurie savo sudėtyje „nešioja“ didelę cukraus koncentraciją. Puikus to pavyzdys galėtų būti vynuogės. Nors daugelis mano, kad tai sveikas maisto produktas, nes yra priskiriamas vaisių kategorijai, 100 gramų vynuogių yra net apie 17 gramų cukraus. Taip pat yra ir su mangais, ličiais, vyšniomis, tad derėtų apsiriboti nedideliais šių vaisių kiekiais. Kalbant apie cukraus kiekį, tai priveda prie kito svorio metimo mito.
Vienas cukrus yra blogesnis už kitą?
Dažnas, kuris galvoja, kad minimaliai apdorotas cukrus (meduje ar klevų sirupe) yra mažiau žalingas žmogaus sveikatai nei įprastas baltas cukrus, tačiau tai yra netiesa. Mūsų organizmas visokių tipų cukrų įsisavina vienodai ir taip pat nepriklausomai nuo šaltinio jį suskaido į monosacharidus. Įdomu tai, kad XXI amžiuje labai išpopuliarėję dirbtiniai saldikliai vis labiau kritikuojami. Nors pirminis šio cukraus tipo tikslas buvo padėti žmonėms mažinti suvartojamo cukraus kiekį sveikatos sumetimais, visgi daug atliktų tyrimų sieja nenatūralius saldiklius su KMI padidėjimu.
Nutukimą sukelia valios stoka, o ne genetika
Nors ryžtas ir nusiteikimas nepersivalgyti turi didelės įtakos svoriui, vis dėlto tai nėra pirminis faktorius, kuris lemia kūno formas. Daugybė genetinių kintamųjų (pavyzdžiui, įvairūs hormoniniai ar psichologiniai sutrikimai, tokie kaip depresija ar hipotirozė) yra susiję su nutukimu. Kaip pavyzdį galima pateikti leptiną. Nutukę žmonės turi atsparumą šiam hormonui, tad jų smegenys negauna signalo apie sotumą ir organizmas vis dar jaučiasi išalkęs. Tokiais atvejais, kai žmogus serga tam tikromis ligomis, atsikratyti svorio jam žymiai sunkiau nei tam, kuris neserga. Žinoma, nereikėtų manyti, kad tai neįmanoma. Norint numesti svorį reikėtų išsikelti apgalvotus ir protingus tikslus, kurie neblogintų savijautos tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Taip pat derėtų susitaikyti, kad genetika yra pagrindinis faktorius, darantis įtaką mūsų KMI. Vertėtų prisiminti, kad alinančios dietos prie gero taip pat neprives, visų svarbiausia pasirūpinti organizmo tinkamu funkcionavimu. Tai padėti gali įvairūs papildai virškinimui bei gerosios bakterijos. Jų rasite mūsų internetinėje svetainėje:
Taigi, vien drastiškos dietos ir organizmo alinimas teigiamų ilgalaikių rezultatų tikrai neatneš, tad derėtų, visų pirma, užtikrinti, kad jaustumėtės gerai ir Jums nestigtų reikalingų vitaminų bei mineralų. Internete gausu įvairiausių mitų apie svorio metimą, tačiau kritiškai išanalizavus ir atsakingai juos atsirinkus galima pasiekti tikrai puikių rezultatų. Svarbiausia įsiklausyti į savo organizmą ir, nors procesas sudėtingas bei reikalaujantis daug laiko, atrasti ne tik tai, kas mums labiausiai tinka, bet ir tai, kas kenkia. Kaip yra pasakęs Tomas Edisonas: „Aš nesusikirtau. Aš atradau 10 000 būdų, kurie neveikia“.