Gausiai slenka plaukai: ką galiu padaryti?
Vis randate savo plaukų kriauklėje, ant patalynės bei drabužių? Pirmiausia – tai nebūtinai turi pranašauti kažką blogo. Paprastai žmogui per dieną iškrenta nuo 50 iki 100 plaukų per dieną. Štai toks plaukų slinkimas yra natūralios pusiausvyros dalis, kai iškrentančius plaukus pakeičia naujai ataugantys. Susirūpinti reiktų tik tada, kai pusiausvyra išsibalansuoja ir pradedate pastebėti, kad plaukų iškrenta daugiau, nei spėja ataugti.
Veiksnių, galinčių daryti įtaką tokiam disbalansui, yra daug, tad priežastį nustatyti gali būti nelengva – jei išbandėte įvairias plaukų priežiūros priemones, tačiau teigiamų pokyčių nesulaukėte, dėl plaukų slinkimo verta pasikonsultuoti su gydytoju. Vis dėlto nesirgdami sunkiomis ligomis ir propaguodami sveiką gyvenseną, tokią problemą greičiausiai galite ištaisyti arba bent pristabdyti – tereikia imtis tinkamų priemonių.
Su plaukų slinkimo problema susiduria dažnas
Nors plaukų slinkimas gali paveikti bet kurį, tyrimai rodo, kad tai dažniausiai būdinga vyresniems, nei 40 metų asmenims. Nors tokia diskomfortą kelianti problema dažnai siejama su vyrais, moterys nuo to su amžiumi kenčia taip pat ir dar labiau – štai JAV atlikto tyrimo duomenimis, su plaukų slinkimu susiduria per 65 % vyresnių nei 60 m. vyrų, tuo tarpu vyresnes nei 60 m. moteris ši problema užklumpa dar dažniau – procentas siekia net 80 %.
Plaukai moterims neretai ima slinkti po gimdymo, taip pat per menopauzę. Be to, moterys yra labiau linkusios „prižiūrėti“ ir stilizuoti plaukus stipriomis, plauką bei galvos odą pažeidžiančiomis priemonėmis: plaukų dažais, lakais, putomis, blogą įtaką plaukų sveikatai daro ir dažnai naudojamas plaukų džiovintuvas bei karščiu plaukus formuojančios priemonės.
Jei plaukus prižiūrite tinkamai, tačiau problemos atsikratyti vis tiek nepavyksta, gali būti, kad plikti esate linkęs genetiškai. Tai – dažniausia, tačiau ne vienintelė plaukų netekimo priežastis. Dažnai plaukų slinkimą lemia rimtos sveikatos problemos arba ligų gydymo priemonės – chemoterapija ar vartojami stiprūs cheminiai vaistai. Jei ir tai – ne Jūsų atvejis, gali būti, kad plinkate dėl hormonų disbalanso ar skydliaukės problemų, prastos mitybos ar intensyvios dietos, kai organizmas negauna visų normaliai imuniteto būklei reikalingų mineralų bei vitaminų. Ne paslaptis, kad įtakos plikimui daro ir nuolatinis šiuolaikinio žmogaus palydovas – stiprus psichologinis ar fizinis stresas (gimdymas, operacija ar sunki liga).
Imkitės priemonių, galinčių sumažinti plaukų slinkimą
Visiškai užkirsti kelio plaukų slinkimui neįmanoma tada, kai tokia problema atsiranda dėl ligos, senėjimo, paveldimumo ar fizinių veiksnių, pavyzdžiui, smarkių susižalojimų. Jei plaukų slinkimas atsirado dėl netinkamos plaukų priežiūros, mitybos, vitaminų trūkumo ar žalingų įpročių, išbandykite šiuos metodus.
-
Galvą plaukite reguliariai, bet ne per dažnai – kasdien to daryti nereikėtų. Rinkitės specialius šampūnus nuo plaukų slinkimo – jų sudėtyje paprastai yra ingredientų, stiprinančių ir stimuliuojančių plaukų svogūnėlio veiklą. Jei jaučiate didelį diskomfortą, naudokite apimtį didinančius produktus. Taip problemą trumpam užmaskuosite.
-
Vitaminai yra naudingi bei svarbūs ne tik gerai sveikatai, bet ir grožiui – įskaitant ir žvilgančius plaukus. Normalią plaukų odos ir plaukų būklę padės palaikyti biotinas, cinkas bei selenas.
-
Pakoreguokite valgymo įpročius – į kasdienę mitybą įtraukite daugiau baltymų turinčio maisto: liesos žuvies, sojos, kiaušinių. Venkite paprastųjų angliavandenių, kurių daug yra baltoje duonoje, šlifuotuose ryžiuose, saldumynuose. Beje, net ketvirtadalį plaukų veleno sudaro vanduo, tad normaliai plaukų būklei palaikyti būtina kasdien išgerti pakankamai vandens.
-
Išbandykite natūralias priemones – kasdien skirkite laiko galvos odos masažui su natūraliais eteriniais aliejais. Tai padės plaukų folikulams išlikti aktyviems. Tiesa, svarbu produkto nepadauginti – masažui užteks vos kelių lašų eterinio aliejaus. Kelis jo lašus taip pat galite sumaišyti su šampūnu ar kondicionieriumi. Plaukams naudojami kedro, levandų, šalavijų ir kt. eteriniai aliejai.
-
Reiktų vengti naudoti plaukų formavimo ir džiovinimo priemones – geriausia leisti plaukams išdžiūti natūraliai. Be to, nešukuokite šlapių plaukų, nes tada jie būna silpniausi. Jei vis dėlto to nei vieno, nei kito išvengti negalite, naudokite apsaugines priemones nuo karščio, o drėgnus plaukus šukuokite šukomis, turinčiomis kuo platesnius dantukus. Taip pat nereiktų šukuoti plaukų per dažnai – plaukams susivėlus dienos metu, juos verčiau švelniai atskirkite pirštais.
-
Rūkymas bei alkoholis taip pat stabdo plaukų augimą, tuo tarpu fizinis aktyvumas turi daugialypės naudos – bent 30 min. per dieną skirkite mankštai, pasivaikščiojimui, plaukimui ar pasivažinėjimui dviračiu. Tai padės subalansuoti hormonų lygį, sumažinti stresą, pagerins bendrą fizinę ir psichinę sveikatą ir, tuo pačiu, galimai padės pristabdyti plaukų slinkimą.
Jei norite pagerinti savo plaukų būklę, imkitės veiksmų ir būkite nuoseklūs. Siekdami sustabdyti plaukų slinkimą, pirmus rezultatus galite pamatyti tik po kelių mėnesių – svarbu laiko plaukų maitinimui skirti kasdien. „MANO vaistinė“ siūlo platų priemonių, galinčių padėti sustabdyti plaukų slinkimą, pasirinkimą. Išsirinkite ir ženkite šį rūpinimosi savimi žingsnį – būkite pozityvūs ir darykite viską, kad išlaikytumėte sveiką gyvenimo būdą. Tai neabejotinai padės vėl džiaugtis vešliais ir sveikais plaukais!