Kaip įveikti stresą dėl nesibaigiančių darbų? Viskas jūsų rankose!
Dar visai neseniai kalbėjome apie atostogų džiaugsmus ir rūpesčius, o dabar rūpinamės, kaip naujuosius darbų ir mokslų metus įveikti susikaupus, be įtampos ir blaškymosi. Įtempta dienotvarkė, darbo valandų ritmas, paskaitos – rudens laikotarpio ypatumai, kurie tiesiogiai susiję su gebėjimu priimti teisingus sprendimus, mąstyti ir kaupti žinias. Tačiau ne visada ir ne visiems pavyksta gerai atlikti užduotis, laiku baigti pradėtus darbus, pasiekti maksimalaus rezultato. Kodėl taip yra ir kaip išvengti nesklandumų darbe ir mokantis. Maisto papildai atminčiai ir smegenų veiklai.
Smegenys valdo visą žmogaus kūno veiklą - mąstymą, atmintį, emocijas, kalbą, regėjimą, klausą, raumenų judesius, vidaus organų veiklą ir daugybę kitų organizmo funkcijų. Tai pats aktyviausias žmogaus organas. Smegenų veiklai reikia didelio deguonies ir energijos kiekio. Apie 20 proc. kraujo širdis perduoda smegenims, be to, nors smegenys sudaro tik apie 2 proc. suaugusio žmogaus kūno masės, tačiau jos sunaudoja daugiau nei 25 proc. visos su maistu gaunamos energijos.
Nervinės smegenų ląstelės neatsinaujina
Žmogaus smegenis sudaro apie 15 milijardų nervinių ląstelių – neuronų. Tai svarbiausios smegenų audinio ląstelės, kuriose gimsta signalai, koordinuojantys visą žmogaus kūno veiklą. Nervinės smegenų ląstelės tarpusavyje ir su kitomis kūno sritimis komunikuoja pasiųsdamos signalą (nervinį impulsą), kuris sklinda neuronų ataugomis, paskui periferiniais nervais, išraizgančiais visą kūną lyg tinklas. Kitaip negu kitos audinių ląstelės, pažeistos žuvusios nervinės ląstelės nebeatsinaujina. Žmogui senstant palaipsniui mažėja ir neuronų kiekis.
Smegenų veiklai kenksmingi faktoriai
Smegenys subręsta ankstyvoje jaunystėje – apie 20-uosius gyvenimo metus. Jau nuo 30-ies metų kai kurios jų funkcijos ima silpti. Produktyvią smegenų veiklą silpnina netaisyklingas darbo bei poilsio režimas, mažas fizinis aktyvumas, oksidacinis stresas, netaisyklinga mityba, specifinių maistingųjų medžiagų stoka, su amžiumi susiję procesai.
Pažintinės funkcijos silpnėjimas yra glaudžiai siejamas su oksidaciniu stresu bei laisvųjų radikalų poveikiu. Oksidacinis stresas – ryškus biocheminės pusiausvyros sutrikimas, kuomet padidėja laisvųjų radikalų gamyba ir sumažėja jų neutralizavimas. Oksidacinis stresas lemia aterosklerotinių plokštelių formavimąsi, o tuo pačiu ir organizmo, įskaitant ir smegenis, senėjimą.
Laisvieji radikalai - tai toksinai arba nestabilios molekulės, kurios pažeidžia ląsteles ir DNR. Tai yra molekulių dalys, susidarančios organizme, kurios dėl išorinio kenksmingų medžiagų poveikio, pvz., nikotino, oro teršalų ar sunkiųjų metalų, tampa labai aktyviomis ir pavojingomis, nes norėdamos „išgyventi“ jos jungiasi prie sveikųjų ląstelių, kurias ilgainiui sunaikina.
Lyginant su kitais organizmo audiniais, smegenys yra itin jautrios žalingo laisvųjų radikalų poveikio sukeltiems pažeidimams.
Senėjimą stabdantys veiksniai
Nors senėjimo procesas yra neišvengiamas, tačiau galima jį sulėtinti bei atitolinti jo padarinius. Senėjimo nulemtą smegenų funkcijos silpnėjimą lėtina išsilavinimas ir nuolatinis mokymasis, fizinis aktyvumas, atminties lavinimas (protiniai žaidimai, kryžiažodžiai, kalbų mokymasis ir pan.), socialinis aktyvumas ir sveika mityba - gausi antioksidantų ir omega-3 rūgščių ir kitų smegenims reikalingiausių medžiagų.
Antioksidantai – tai vitaminai, mikroelementai, mineralai. Jei šių medžiagų organizme pritrūksta arba padaugėja laisvųjų radikalų kiekis, ląstelės suardomos, o tos, kurios išgyvena, nebegeba pakankamai greitai regeneruoti ir pirma laiko sensta. Stipriomis antioksidacinėmis savybėmis pasižymi selenas, varis, manganas, vitaminai B2, C, E.
Omega-3 riebiosios rūgštys svarbios smegenų veiklos palaikymui. Žmogaus smegenys didžiąja dalimi sudarytos iš riebalų – fosfolipidų, kurių sudedamoji dalis ir yra omega-3 riebalų rūgštys.
Labai svarbi yra pantoteno rūgštis, nes ji palaiko protinę veiklą, pažinimo funkcijai svarbūs elementai - geležis, cinkas, jodas. Nervų sistemos palaikymui reikalingas optimalus jodo, magnio, vario, vitaminų B1, B2, B3, B6, B12, C kiekis, o normalią psichologinę būklę palaiko foliatai, vitaminai B1, B3, B6, B12, C.
NEUROZAN – subalansuotas maistas smegenims!
NEUROZAN – protingoji tabletė, kurioje racionaliai subalansuoti protinei ir nervų sistemos veiklai, pažintinei funkcijai, psichologinei būklei palaikyti reikalingi elementai, o taip pat platus spektras antioksidantų, saugančių smegenų ląsteles nuo oksidacinės pažaidos.
NEUROZAN PLUS sudėtyje yra dar daugiau bioaktyviųjų medžiagų smegenų funkcijai, protinei veiklai ir atminčiai. Tai tobulai suderintas biologiškai aktyvių medžiagų – ginkmedžio, 5 HTP, omega-3 (ypač DHR), amino rūgščių, fostatidilcholino ir fostatidilserino, kofermento Q10, daugelio vitaminų bei mineralų kompleksas.
Ginkmedžio ekstraktas palaiko kraujotaką smegenyse ir visame organizme, padeda palaikyti atmintį ir pažintinę funkciją senstant bei yra naudingas protiniam darbingumui. NEUROZAN PLUS sudėtyje esantys aukščiausios farmacinės kokybės žuvų taukai iš Norvegijos yra ypač koncentruoti, juose pasiektas maksimalus smegenims naudingos DHR kiekis.
Kokybė, nauda, patogumas
NEUROZAN ir NEUROZAN PLUS puikiai tinka vartoti dirbantiems intensyvų protinį darbą, patiriantiems emocinę įtampą, studentams, moksleiviams, vyresnio amžiaus žmonėms.
Šie preparatai sukurti ir pagaminti Jungtinėje Karalystėje laikantis aukščiausių farmacinės kokybės standartų. Iš kitų panašaus poveikio preparatų jie išsiskiria plačia aktyviųjų medžiagų įvairove, optimalia kiekvienos medžiagos doze, sinerginiu sudėtinių medžiagų poveikiu. Vartojama vieną kartą per dieną, nereikia papildomai vartoti bendrųjų multivitaminų papildų.