Dermatologinė saulės kosmetika, SPF Read more
Profesionali dermatologinė saulės kosmetika: veido kremai, apsauginiai losjonai, kremai nuo saulės vaikams leis tinkamai pasirūpinti pažeidžiama veido bei kūno oda. Dermatologinė saulės kosmetika sudėtyje turi įvairių veikliųjų medžiagų, tokių kaip hialurono rūgštis, vitaminas E, avokadų aliejus, kurios drėkina odą, ją puoselėja bei padeda odą apsaugoti nuo žalingų ultravioletinių saulės spindulių. Veido bei kūno kremai su 50 SPF apsauga, kasdieniniai drėkinamieji kremai su apsauga nuo saulės – viskas, ko gali prireikti ištisus metus. „MANO vaistinėje“ pripažinti dermatologinės kosmetikos gamintojai: BABE, BIODERMA, EUCERIN ir kiti žinomi bei pasaulyje vertinami prekiniai ženklai.
Dermatologinė saulės kosmetika
Jautriai, lengvai pažeidžiamai, ypač saulei jautriai odai ypatingai svarbi tinkama apsauga nuo saulės: saulės kremai, drėkinamieji kremai, purškalai nuo saulės ir kitos priemonės apsaugos nuo ultravioletinių saulės spindulių, o taip pat švelniai rūpinsis oda. Avokadų aliejus, vitaminas C, vitaminas E ir kitos aktyviosios sudedamosios dalys, turinčios drėkinamųjų, raminamųjų savybių tinka ne tik suaugusiems, bet ir vaikams.
Kas yra SPF?
Turbūt esate girdėję apie girdėję apie SPF, tačiau kaip iš tiesų šios raidės šifruojasi, ir ką reiškia? SPF – tai „Sun Protection Factor“, kuris lietuvių kalboje verčiamas kaip SPF nurodo, kiek laiko apsaugos nuo saulės formulė gali apsaugoti odą nuo nudegimo, palyginti su poveikiu be apsaugos. SPF matuoja tik vieną ultravioletinių spindulių apsaugą – UVB spindulius. Kitaip tariant, jeigu jūsų priemonė turi SPF50, tai saulėje galėsite išbūti 50 kartų ilgiau be nudegimų nei nenaudojant jokios apaugos.
Rinkitės malonius, neriebius ir nelipnios tekstūros kremus, kurie nepalieka nemalonaus jausmo ant odos. Rekomenduojama apsaugą naudoti ištisus metus, vasarą rinktis kremus su 50 SPF, o rudenį, žiemą ir pavasarį – 20 arba 30 SPF. Atkreiptinas dėmesys į tai, kad svarbu apsaugoti ne tik nuo UVA, bet ir nuo UVB. UVA spinduliai skverbiasi giliau į odą ir sukelia pigmentaciją, ardo odoje esantį kolageną, UVB veikia odos paviršių, jie sukelia odos nudegimą. Dermatologinė saulės kosmetika yra be kvapiklių, kitų priedų, kurie gali sudirginti jautrią odą.
Kaip tinkamai tepti apsaugą nuo saulės?
Žmonės linkę apsaugine priemone teptis per mažu kiekiu, ne visą kūną plotą. Kremu reikia tepti veidą, nepamirštant ir akių vokų. Viso kūno odai suaugusiam žmogui reikia šešių šaukštelių apsauginės priemonės. Veido sričiai – ne mažiau nei pusę šaukštelio, rankoms – vieno šaukštelio, torso zonai (kaklui, krūtinei, pilvui, nugarai, pečiams ir sėdmenims) – pusantro, kiekvienai kojai skirkite po vieną šaukštelį. Pasak sveikatos priežiūros specialistų, dažniausiai užmirštamos kūno vietos yra ausys, daugelis nepastebi tarpelio tarp akių ir nosies, neapsaugoti dažnai lieka ir padai su kojų pirštais. Rekomenduojama apsauginę priemonę atnaujinti maždaug kas dvi valandas. Kremai nuo saulės vaikams yra būtini. Rinkitės tokius, kurių SPF yra 30 ir daugiau, taip pat jie turi būti su UVA ir UVB apsauga, vaikams tinkamesni vandeniui atsparūs kremai nuo saulės. Ne mažiau svarbu oda pasirūpinti ir po deginimosi, ypač, jei oda yra sudirgusi, tam tinkamas kremas po saulės, kurio sudėtyje yra alavijų ekstrakto, probiotikų. Atminkite, kad dieninis kremas su SPF apsauga turi būti tepamas maždaug 20 minučių prieš išeinant į lauką.
Find out more:
Įgimtas odos tipas gali keistis, todėl laikas nuo laiko reikia pasitikrinti
Odos tipas yra nulemtas genetiškai, tačiau per gyvenimą gali ne kartą pasikeisti.
Viskas, ką reikia žinoti apie dezodorantus ir kitas prakaitavimo mažinimo priemones
Nors prakaitavimas labiausiai vargina šiltuoju metų laiku, ir žiemą per daug prisirengus, aktyviai judant kai sportuojame ar dirbame fizinį darbą, prakaito išsiskiria pakankamai daug.
Senatvės ženklai ant odos. Kaip stabdyti?
Bėgant metams oda keičiasi: praranda atsparumą bei elastingumą, silpsta kraujagyslės, praranda melanocitus, ląsteles, atsakingas už odos spalvą... Kaip stabdyti?