Skausmą, karščiavimą mažinantis vaistas

Ibumetin 400 mg tabletės, N20

Skausmą, karščiavimą mažinantis vaistas Ibumetin 400 mg tabletės, N20 | Mano Vaistinė
Skausmą, karščiavimą mažinantis vaistas

Ibumetin 400 mg tabletės, N20

Код продукта: 96047

.


Производитель: Takeda Pharma AS
Группа: Без рецепта
Обычная цена 5,47 €
Сообщить о снижении цены
спрашивайте

Поиск лекарств на сайте VVKT.
Форма сообщения о неблагоприятной реакции.
Важная информация для тех, кто покупает лекарства.
Если вы считаете, что у вас могут быть побочные эффекты, сообщите об этом своему врачу, фармацевту или Государственному агентству по контролю лекарственных средств при Министерстве здравоохранения Литовской Республики по электронной почте или иным способом, как указано на его веб-сайте www.vvkt.lt


 

Ibumetin 400 mg plėvele dengtos tabletės nuo skausmo ir karščiavimo, N20

Ibuprofenas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. Ibumetin galima įsigyti be recepto, tačiau jį reikia vartoti tiksliai, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
- Jeigu simptomai pasunkėjo arba per 10 dienų nepalengvėjo, kreipkitės į gydytoją.
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Ibumetin ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Ibumetin
3. Kaip vartoti Ibumetin
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Ibumetin
6. Kita informacija

1. KAS YRA IBUMETIN IR KAM JIS VARTOJAMAS

Ibumetin vartojamas trumpalaikiam silpno ir vidutinio stiprumo skausmo, tokio kaip galvos, dantų, raumenų, sąnarių ar menstruacijų sukelto, malšinimui.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT IBUMETIN TABLETES

Ibumetin vartoti negalima:
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) ibuprofenui arba bet kuriai pagalbinei Ibumetin medžiagai;
- jeigu sergate arba sirgote skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opa arba kraujavimu iš virškinimo trakto (šios būklės susiję su ankstesniu nesteroidinių vaistų nuo uždegimo vartojimu arba ne);
- jeigu yra polinkis kraujuoti arba vartojate antikoaguliantus;
- jeigu kraujyje yra per mažas trombocitų kiekis;
- jeigu sergate sunkiu širdies funkcijos sutrikimu;
- jeigu sergate sunkiu kepenų funkcijos sutrikimu;
- jeigu sergate sunkiu inkstų funkcijos sutrikimu;
- jeigu anksčiau pasireiškė acetilsalicilo rūgšties arba kitokių nesteroidinių vaistų nuo uždegimo sukelta astma, alerginis rinitas, angioneurozinė edema, dilgėlinė ar kitokia padidėjusio jautrumo reakcija;
- jeigu dabar sergate ar kartkartėmis Jums kartojasi virškinimo trakto opaligė, storosios žarnos uždegimas arba jeigu yra bet kokios kilmės kraujavimas;

Vaikams jaunesniems kaip 12 metų;
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) acetilsalicilo rūgščiai arba kitiems nesteroidiniams vaistams nuo uždegimo;
- jeigu yra paskutinių trijų nėštumo mėnesių arba žindymo laikotarpis.

Specialių atsargumo priemonių reikia:
- jeigu Jūsų inkstų, kepenų arba širdies funkcija yra sutrikusi;
- jeigu Jūs sergate cukriniu diabetu, raudonąja vilklige ar kitomis kolagenozėmis;
- jeigu Jums anksčiau buvo diagnozuota Krono liga arba opinis kolitas;
- jeigu Jūs sergate astma, šienlige, yra nosies polipų ar lėtinių infekcinių kvėpavimo takų ligų;
- senyviems žmonėms, dėl didesnės nepageidaujamų reakcijų tikimybės;
- jeigu yra sutrikęs kraujo krešėjimas arba pacientas vartoja antikoaguliantus;
- jeigu Jūs sergate hipertenzija.

Mažiausią veiksmingą dozę vartojant kuo trumpiau, nepageidaujamo poveikio išsivystymo riziką galima sumažinti. Kraujavimas iš virškinimo trakto, opų atsiradimas ar perforacija, t.y. komplikacijos, kurios gali būti mirties priežastimi, registruotos vartojant įvairius NVNU, įskaitant ir ibuprofeną, įvairiu gydymo metu, pasireiškus įspėjamiesiems simptomams arba ne, anksčiau buvus sunkių virškinimo trakto komplikacijų arba ne.

Atsargiai ibuprofeną reikia vartoti kartu su vaistais, galinčiais padidinti toksinio poveikio virškinimo traktui arba kraujavimo riziką, pvz., kortikosteroidais ar antikoaguliantais (pvz., varfarinu) ar antiagregantais, (pvz., aspirinu). Jeigu pacientams, vartojantiems ibuprofeną, pradeda kraujuoti ar atsiranda opų, gydymą šiuo vaistu būtina nedelsiant nutraukti ir kuo skubiau kreiptis į gydytoją.

Yra duomenų, kad tokie vaistai, kaip Ibumetin, gali apsunkinti moters pastojimą. Šis procesas yra grįžtamas nutraukus vaisto vartojimą. Tokie vaistai, kaip Ibumetin, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar 10 dienų gydymo laiko.

Jei Jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba galvojate, kad Jums galėtų grėsti šios būklės (pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, turite daug cholesterolio arba rūkote), turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku.

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytų be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Ko turėtumėte vengti, vartodami šį vaistą?
Kai kurių antikoaguliantų (vaistų nuo krešulių) (pvz., acetilsalicilo rūgšties/aspirino, varfarino, tiklopidino), kai kurių vaistų nuo nuo aukšto kraujospūdžio (AKF inhibitorių, pvz., kaptoprilio, beta receptorių blokatorių, angiotenzino II antagonistų) ir kai kurių kitų vaistų poveikį gali keisti kartu vartojamas ibuprofenas, arba tie vaistai gali keisti kartu vartojamo ibuprofeno poveikį. Visada kreipkitės į gydytoją patarimo prieš pradėdami ibuprofeną vartoti kartu su kitais vaistais.

Ibumetin stiprina vaistų, mažinančių kraujo krešėjimą bei ličio preparatų poveikį. Vaistas gali slopinti šlapimo išsiskyrimą didinančių (furosemido arba bumetanido) vaistų veiksmingumą, didinti metotreksato toksinį poveikį. Todėl be gydytojo leidimo negalima kartu su Ibumetin vartoti kraujo krešėjimą mažinančių, šlapimo išsiskyrimą skatinančių vaistų, metotreksato arba ličio preparatų.
Alergiškiems acetilsalicilo rūgščiai žmonėms gali pasireikšti kryžminė alerginė reakcija ir ibuprofenui.

Ibuprofenas gali silpninti vaistų nuo padidėjusio kraujo spaudimo ligos (beta adrenoblokatorių, šlapimo išsiskyrimą skatinančių, AKF inhibitorių, angiotenzino II receptorių antagonistų kraujagysles plečiančių) poveikį.
Vartoti NVNU (pvz., ibuprofeną) kartu su ciklosporinu, reikia atsargiai, nes gali sustiprėti toksinis poveikis inkstams.

Ibuprofenas stiprina fenitoino veiksmingumą, didina kraujo plazmoje širdies glikozidų bei teofilino koncentraciją. Ritonoviras didina ibuprofeno koncentraciją kraujo plazmoje.
Kartu su ibuprofenu vartojami gliukokortikosteroidai didina opos atsiradimo virškinimo trakte ir jos kraujavimo riziką.

Yra duomenų, rodančių, kad hemofilija sergantiems pacientams, kurių ŽIV testas teigiamas, vartojantiems zidovudiną kartu su ibuprofenu, didėja hemartrozės ir hematomos rizika. Ibumetin vartojant kartu su takrolimuzu, gali didėti toksinio poveikio inkstams rizika.

Toksinis baklofeno poveikis didėja, jei kartu vartojama ibuprofeno. Vartojant NVNU kartu su selektyviais serotonino reabsorbcijos inhibitoriais (pvz., fluoksetinu), gali padidėti kraujavimo iš virškinimo trakto pavojus.

Nėštumo ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Pirmaisiais šešiais nėštumo mėnesiais vaisto vartoti nerekomenduojama, paskutiniais trimis nėštumo mėnesiais ir žindymo laikotarpiu Ibumetin vartoti negalima.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Ibuprofenas gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus poveikio dažniausiai nedaro.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Ibumetin medžiagas
Sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

3. KAIP VARTOTI IBUMETIN TABLETES NUO SKAUSMO

Ibumetin visuomet vartokite tiksliai taip, kaip toliau nurodyta. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Įprastinė paros dozė suaugusiems žmonėms ir vyresniems kaip 12 metų vaikams yra 200-400 mg ibuprofeno. Per parą galima išgerti ne daugiau kaip 3 Ibumetin tabletes (1200 mg). Ibumetin netinka jaunesniems kaip 12 metų vaikams. Individualiai parinktos dozės turi būti tolygiai paskirstytos per parą. Jei skausmas per savaitę nenumalšinamas, reikia kreiptis į gydytoją. Ibumetin tabletę nuo skausmo reikia užsigerti stikline vandens. Jei tablečių geriama valgio metu, mažiau dirginamas virškinimo traktas. Jeigu manote, kad Ibumetin veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę Ibumetin dozę
Jei pavartojote per didelę ibuprofeno dozę arba atsitiktinai vaikas jų išgėrė per daug, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją, ligoninę arba neatidėliotinos pagalbos skyrių.

Perdozavimo simptomai būna tokie: pykinimas, vėmimas, galvos svaigimas arba sutrinka judesiai. Sunkiais atvejais netenkama sąmonės, atsiranda traukulių. Vėliau gali sutrikti kraujo krešėjimo bei inkstų arba kepenų funkcija. Gali atsirasti mieguistumas, akių trūkčiojimas, sustoti kvėpavimas, pasireikšti cianozė.

4. GALIMAS ŠALUTINIS IBUMETIN TABLEČIŲ POVEIKIS

Ibumetin, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visies žmonėms. Nepageidaujamas poveikis suskirstytas į labai dažną (≥1/10), dažną (≥1/100, <1/10), nedažną (≥1/1000, <1/100), retą (≥1/10000, <1/1000) ir labai retą (<1/10000).

Labai dažnas šalutinis poveikis: virškinimo sutrikimas, viduriavimas.

Dažnas šalutinis poveikis: nesunkus ir greit pareinantis galvos skausmas bei svaigimas, zvimbimas ausyse, skysčių susilaikymas ir edema, pykinimas, vėmimas, pilvo skausmas arba diegliai, apetito praradimas, vidurių užkietėjimas, pilvo pūtimas, egzantema (išplitęs bėrimas raudonomis dėmėmis).

Nedažnas šalutinis poveikis: nemiga, dirglumas, hipertenzija, širdies nepakankamumas, astmos priepuolis, skrandžio arba dvylikapirštės žarnos opa, kuri gali kraujuoti arba prakiurti, kraujavimas iš virškinimo trakto, vėmimas arba tuštinimasis krauju, žarnų uždegiminė liga, burnos gleivinės uždegimas, kepenų funkcinių rodiklių pablogėjimas.

Retas šalutinis poveikis: anemija (mažakraujystė), visų rūšių kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas, kraujo krešėjimo sutrikimas, šaltkrėtis, karščiavimas, padidėjusio jautrumo reakcijos, anafilaksinis šokas, laboratorinių tyrimų pakitimai, konfūzija (sumišimas), negalėjimas susikoncentruoti, depresija, pažintinės funkcijos sutrikimas, mieguistumas, aseptinis meningitas, ekstrapiramidiniai nervų sistemos sutrikimai, neaiškus matymas, matymas lyg per miglą, regėjimo pablogėjimas, pakitęs spalvų suvokimas, regėjimo lauko pakitimas, dvejinimasis akyse, akies rainelės uždegimas, bronchospazmas, sunkus kepenų pažeidimas, gelta, hepatitas, galintis baigtis mirtimi, dilgėlinė, pūslinis bėrimas, ūminis inkstų funkcijos nepakankamumas, intersticinis inkstų uždegimas, nefrozinis sindromas, inkstų papiliarinė nekrozė ir membraninė nefropatija.

Labai retas šalutinis poveikis: vaskulitas (kraujagyslių liga), į tymus panašus bėrimas, mazginė arba daugiaformė eritema (bėrimas), Stivenso ir Džonso sindromas, toksinė epidermio nekrolizė, nuplikimas, jautrumas šviesai, pūslinė reakcija, plaukų ir nagų pakitimai, herpetiforminis (į pūslelinę panašus) dermatitas.

Tokie vaistai, kaip Ibumetin, gali būti susiję su širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus nedideliu padidėjimu.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. IBUMETIN TABLEČIŲ NUO SKAUSMO LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25°C temperatūroje. Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Ibumetin vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA APIE IBUMETIN TABLETES

Ibumetin tablečių sudėtis
- Veiklioji Ibumetin medžiaga yra ibuprofenas. Vienoje tabletėje yra 400 mg ibuprofeno.
- Pagalbinės Ibumetin medžiagos yra: laktozės monohidratas, mikrokristalinė celiuliozė, bulvių krakmolas, bevandenis, koloidinis silicio dioksidas, talkas, kroskarmeliozės natrio druska, magnio stearatas (tabletės šerdis).

Hipromeliozė, propilenglikolis, talkas (tabletės plėvelė).

Ibumetin tablečių išvaizda ir kiekis pakuotėje
Ibumetin 400 mg plėvele dengtos tabletės yra baltos, pailgos, su vagele. Ibumetin 400 mg plėvele dengtos tabletės tiekiamas lizdinėmis plokštelėmis. Kartono dėžutėje yra 10, 20 arba 30 tablečių. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Ibumetin rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Nycomed SEFA AS
Jaama 55B, Polva 63308
Estija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą:
Nycomed, UAB
Gynėjų 16, LT-01109 Vilnius
Tel.: +370 5 210 90 70
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2011-02-28

Ibumetin 400 mg tabletės, N20 потребление

Ibumetin visuomet vartokite tiksliai taip, kaip toliau nurodyta. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Įprastinė paros dozė suaugusiems žmonėms ir vyresniems kaip 12 metų vaikams yra 200-400 mg ibuprofeno. Per parą galima išgerti ne daugiau kaip 3 Ibumetin tabletes (1200 mg). Ibumetin netinka jaunesniems kaip 12 metų vaikams. Individualiai parinktos dozės turi būti tolygiai paskirstytos per parą. Jei skausmas per savaitę nenumalšinamas, reikia kreiptis į gydytoją. Ibumetin tabletę nuo skausmo reikia užsigerti stikline vandens. Jei tablečių geriama valgio metu, mažiau dirginamas virškinimo traktas. Jeigu manote, kad Ibumetin veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Reikia