Marvelon tabletės N21x3
Marvelon tabletės N21x3
-
Код продукта:
1162
.
Производитель: Organon International
Группа: С рецептам
-
Акции и скидки, указанные в интернет-аптеке, применяются к покупкам по интернету
-
Часто задаваемые вопросы (ЧЗВ)
Поиск лекарств на сайте VVKT.
Форма сообщения о неблагоприятной реакции.
Важная информация для тех, кто покупает лекарства.
Если вы считаете, что у вас могут быть побочные эффекты, сообщите об этом своему врачу, фармацевту или Государственному агентству по контролю лекарственных средств при Министерстве здравоохранения Литовской Республики по электронной почте или иным способом, как указано на его веб-сайте www.vvkt.lt
Marvelon 150/30 mikrogramų tabletės
Dezogestrelis/etinilestradiolis
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
· Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
· Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
· Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti.
· Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Lapelio turinys
1. Kas yra Marvelon ir nuo ko jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Marvelon
3. Kaip vartoti Marvelon
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Marvelon
6. Kita informacija
1. KAS YRA MARVELON IR NUO KO JIS VARTOJAMAS
Apie tabletes
Marvelon ‑ sudėtinis geriamasis kontraceptikas (sudėtinė kontraceptinė tabletė). Kiekvienoje tabletėje yra mažos dozės dviejų skirtingų moteriškųjų lytinių hormonų: dezogestrelio (progestageno) ir etinilestradiolio (estrogeno). Kadangi hormonų dozės mažos, Marvelon vadinamas mažų dozių geriamuoju kontraceptiku. Visose tabletėse hormonų dozė yra vienoda, todėl šios sudėtinės kontraceptinės tabletės yra vienfazės.
Nuo ko vartojamas Marvelon
Marvelon vartojamas apsisaugoti nuo nėštumo.
Geriamieji kontraceptikai nuo nėštumo apsaugo labai veiksmingai. Jeigu tabletės geriamos tinkamai (t. y. nė viena nepraleidžiama), tikimybė pastoti labai maža.
2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT MARVELON
Marvelon vartoti negalima:
Sudėtinių kontraceptinių tablečių vartoti negalima, jeigu yra kuri nors iš toliau išvardytų būklių. Jei yra bent viena iš šių būklių, prieš pradėdamos vartoti Marvelon, pasakykite apie tai savo gydytojui. Gydytojas gali skirti kitokių kontraceptinių tablečių arba patarti naudotis kitu (nehormoniniu) kontracepcijos būdu.
· Yra arba buvo sutrikusi kraujotaka, ypač dėl būklių, susijusių su tromboze (susidariusio kraujo krešulio) kojų kraujagyslėse(giliųjų venų trombozė), plaučiuose (plaučių embolija), širdyje (širdies priepuolis) arbe kitose kūno vietose (žr. toliau skyrelį “ Kontraceptinės tabletės ir trombozė”).
· Sergate arba sirgote insultu (dėl kraujo krešulio buvo užsikimšusios arba plyšusios smegenų kraujagyslės).
· Yra arba buvo būklė, kurią galima laikyti pirmuoju širdies priepuolio (pvz., krūtinės angina arba krūtinės skausmas) arba insulto (pvz., praeinantysis smegenų išemijos priepuolis arba lengvas išeminis insultas) požymiu.
· Sergate migrena, kuri sukelia regos, kalbos sutrikimus arba bet kurios kūno vietos silpnumą arba tirpimą.
· Sergate cukriniu diabetu, sukėlusiu kraujagyslių pažeidimą.
· Sergate arba sirgote pankreatitu (kasos uždegimu), kurį sukėlė padidėjusi riebiųjų medžiagų kraujyje.
· Sergate gelta (odos pageltimas) arba sunkia kepenų liga.
· Sergate arba sirgote nuo lytinių hormonų priklausomu (pvz., krūties arba lytinių organų) vėžiu.
· Sergate arba sirgote gerybiniu arba piktybiniu kepenų augliu.
· Kraujuojate iš makšties dėl neaiškių priežasčių.
· Esate nėščia arba manote, kad galite būti nėščia.
· Yra padidėjęs jautrumas (alergija) etinilestradioliui arba dezogestreliui ar bet kuriai pagalbinei Marvelon medžiagai.
Jeigu bet kuri iš minėtų būklių pirmą kartą išryškėja pradėjus vartoti kontraceptines tabletes, tuoj pat nustokite jas vartoti ir kreipkitės į gydytoją. Tuo metu naudokitės nehormoninėmis kontracepcijos priemonėmis (žr. skyrelį “Bendrosios pastabos” ).
Specialių atsargumo priemonių reikia
Bendrosios pastabos
Šiame pakuotės lapelyje išvardytos būklės, kurioms pasireiškus sudėtinių kontraceptinių tablečių vartojimą reikia nutraukti arba kurioms esant tablečių veiksmingumas gali susilpnėti. Esant šioms būklėms, reikėtų susilaikyti nuo lytinių santykių arba naudotis papildomu nehormoniniu kontracepcijos metodu, pavyzdžiui, naudoti prezervatyvą arba kitą barjerinę priemonę. Matuoti bazinę temperatūrą arba skaičiuoti nevaisingas dienas negalima. Šie būdai gali būti nepatikimi, nes dėl kontraceptinių tablečių vartojimo sutrinka mėnesinių ciklui būdingi temperatūros ir gimdos kaklelio gleivių pokyčiai.
Marvelon, kaip ir visos kontraceptinės tabletės, neapsaugo nuo užsikrėtimo ŽIV liga (AIDS) ar kitų lytiškai plintančių užkrečiamųjų ligų.
Prieš pradedant vartoti Marvelon
Esant tam tikroms aplinkybėms, moterį, vartojančią sudėtines kontraceptines tabletes, gydytojas privalo atidžiai stebėti. Gydytojas Jums tai paaiškins. Taigi, prieš pradėdama vartoti Marvelon, būtinai pasakykite gydytojui, jeigu:
· rūkote;
· sergate cukriniu diabetu;
· turite viršsvorio;
· yra padidėjęs kraujospūdis;
· pažeisti širdies vožtuvai arba sutrikęs širdies ritmas;
· sergate venų uždegimu (paviršiniu flebitu);
· yra venų varikozė;
· kraujo giminaičiams yra buvusi trombozė, buvo ištikęs širdies priepuolis arba insultas;
· sergate migrena;
· sergate epilepsija;
· Jums arba kraujo giminaičiams yra ar buvo padidėjusi cholesterolio ar trigliceridų (riebiųjų medžiagų) koncentracija kraujyje;
· kraujo giminaičiai sirgo krūties vėžiu;
· sergate kepenų arba tulžies sistemos liga;
· sergate Krono liga arba opiniu kolitu (lėtiniu žarnų uždegimu);
· sergate sistemine raudonąja vilklige (liga, kuri pažeidžia viso kūno odą);
· yra hemolizinis ureminis sindromas (kraujo krešėjimo sutrikimo sukeltas inkstų funkcijos nepakankamumas);
· sergate pjautuvo pavidalo ląstelių anemija;
· būta sutrikimų, pirmą kartą pasireiškusių ar pablogėjusių nėštumo metu arba anksčiau pavartojus lytinių hormonų;(pvz., apkurtimas, medžiagų apykaitos liga, vadinama porfirija, odos liga, vadinama nėštumo pūsleline, nervų liga, vadinama Sydenhamo chorėja),
· yra arba buvo rudmė (gelsvai rudų pigmentinių odos dėmių, ypač veido srityje). Tokiu atveju negalima ilgai degintis saulėje ar švitintis ultravioletiniais spinduliais.
Jeigu vartojant kontraceptines tabletes kuri nors iš šių būklių pasireiškia pirmą kartą, pasikartoja arba pasunkėja, turite kreiptis į gydytoją.
Kontraceptinės tabletės ir trombozė
Trombozė - tai būklė, kai susidaro kraujo krešulių, galinčių užkimšti kraujagysles.
Kartais krešulių susidaro giliosiose kojų venose (giliųjų venų trombozė). Jeigu krešulys atsiskiria nuo venos, kurioje susidarė, jis gali patekti į plaučių arterijas ir jas užkimšti. Tai vadinamoji plaučių embolija. Giliųjų venų trombozė – retas sutrikimas. Jis gali ištikti ir nevartojant kontraceptinių tablečių. Geriamuosius kontraceptikus vartojančioms moterims trombozės rizika yra didesnė negu nevartojančioms. Didžiausia trombozės rizika gresia pradėjus vartoti kontraceptines tabletes pirmą kartą. Trombozė gali pasireikšti ir nėštumo metu.
Moterims, kurios vartoja kontraceptines tabletes su dezogestreliu, giliųjų venų trombozės rizika šiek tiek didesnė negu vartojančioms kontraceptines tabletes su levonorgestreliu. Absoliutūs skaičiai labai maži. Iš 10 000 moterų, vienerius metus vartojusių kontraceptines tabletes su levonorgestreliu, dvi gali ištikti trombozė. Iš 10 000 moterų, vienerius metus vartojusių kontraceptines tabletes su dezogestreliu, trombozė gali ištikti maždaug tris ar keturias. Palyginimas: iš 10 000 pastojusių moterų trombozė gali pasireikšti maždaug šešioms. Šie duomenys pagrįsti kai kurių tyrimų rezultatais. Kitų tyrimų duomenimis, didesnė trombozės rizika vartojant tabletes su dezogestreliu negresia.
Labai retai kraujo krešulių gali susidaryti širdies kraujagyslėse (ištinka širdies priepuolis) arba smegenų kraujagyslėse (ištinka insultas), itin retai - kepenų, žarnų, inkstų ar akių kraujagyslėse.
Labai retais atvejais dėl trombozės moteris gali tapti neįgali arba net mirti.
Širdies priepuolio ir insulto rizika senstant didėja. Ji didėja ir daugiau rūkant. Taigi, vartodama geriamuosius kontraceptikus, turite mesti rūkyti, ypač jei esate vyresnė negu 35 metų.
Jeigu vartojant kontraceptines tabletes, padidėja kraujospūdis, gydytojas gali nurodyti jų nebevartoti.
Giliųjų venų trombozės rizika laikinai padidėja operacijos ar imobilizacijos metu (pvz., jei koja ar kojos sugipsuotos arba uždėtas įtvaras). Kontraceptines tabletes geriančioms moterims ši rizika gali būti dar didesnė. Jeigu planuojate gultis į ligoninę arba Jums numatoma operacija, informuokite savo gydytoją apie kontraceptinių tablečių vartojimą. Gydytojas gali nurodyti liautis gerti kontraceptines tabletes likus kelioms savaitėms iki operacijos ar imobilizacijos. Gydytojas nurodys, kada pasveikus vėl galėsite pradėti jas vartoti.
Jeigu pastebėjote trombozės požymių, kontraceptinių tablečių nebegerkite ir nedelsdama kreipkitės į gydytoją (žr. skyrelį “Kada turėtumėte kreiptis į gydytoją”).
Kontraceptinės tabletės ir vėžys
Kontraceptines tabletes vartojančioms moterims krūtų vėžys buvo diagnozuotas šiek tiek dažniau negu to paties amžiaus jų nevartojančioms. Nustojus vartoti kontraceptines tabletes, per 10 metų šis nedidelis skirtumas pamažu išnyksta. Ar didesnį sergamumą lėmė kontraceptinės tabletės, nežinoma, nes jas vartojančios moterys buvo dažniau tikrinamos, taigi vėžys galėjo būti pastebėtas anksčiau.
Vartojant kontraceptines tabletes, retais atvejais gali susiformuoti gerybinis, dar rečiau - piktybinis kepenų auglys. Augliai gali sukelti vidinį kraujavimą, todėl.jeigu pradeda stipriai skaudėti pilvą, nedelsdamos kreipkitės į gydytoją.
Lėtinė žmogaus papilomos viruso (ŽPV) infekcija yra vienintelė svarbiausia gimdos kaklelio vėžio atsiradimo priežastis. Moterims, ilgai vartojusioms sudėtinių kontraceptinių tablečių, tikimybė susirgti gimdos kaklelio vėži gali šiek tiek padidėti, bet tai gali būti susiję ne su kontraceptinių tablečių poveikiu, o su lytine moters elgsena bei kitais veiksniais.
Kada turėtumėte kreiptis į gydytoją
Reguliarus sveikatos patikrinimas
Jei vartojate sudėtines kontraceptines tabletes, gydytojas patars reguliariai tikrintis.
Į gydytoją būtina kreiptis nedelsiant, jeigu:
· pablogėja sveikata, ypač dėl būklių, nurodytų šiame lapelyje (žr. skyrelius “Marvelon vartoti negalima” ir “Prieš pradedant vartoti Marvelon”; nepamirškite ir ligų, kuriomis serga kraujo giminaičiai);
· krūtyje aptinkate gumbą;
· rengiatės vartoti kitų vaistų (žr. skyrelį “Kitų vaistų vartojimas”);
· numatoma imobilizacija arba operacija (pasitarkite su savo gydytoju iki procedūrų likus ne mažiau kaip 4 savaitėms);
· neįprastai ir stipriai kraujuojate iš makšties;
· pamiršote išgerti tablečių pirmąją vartojimo savaitę, o per 7 dienas, prieš pamiršdama išgerti tablečių, lytiškai santykiavote;
· smarkiai viduriuojate;
· mėnesinių nebuvo du kartus iš eilės arba įtariate, jog pastojote (be gydytojo leidimo nepradėkite gerti kitos pakuotės tablečių).
Kontraceptinių tablečių nebevartokite ir nedelsdama kreipkitės į gydytoją, jei atsirado trombozės, miokardo infarkto arba insulto požymių:
· neįprastas kosulys;
· stiprus krūtinės skausmas, galintis plisti į kairiąją ranką;
· dusulys;
· neįprastas, stiprus ar ilgalaikis galvos skausmas arba migrenos priepuolis;
· dalinis arba visiškas regos praradimas, dvejinimasis akyse;
· neaiški tartis arba negalėjimas kalbėti;
· staigus klausos, kvapų ar skonio pojūčio pokytis;
· galvos svaigimas arba alpulys;
· bet kurios kūno dalies silpnumas arba sąstingis;
· stiprus pilvo skausmas;
· stiprus kojų skausmas arba tinimas.
Šios būklės ir simptomai išsamiai aprašyti ir paaiškinti kituose šio lapelio skyriuose.
Kitų vaistų vartojimas
Kai kurie vaistai gali sutrikdyti kontraceptinių tablečių poveikį. Tai vaistai nuo epilepsijos (pvz.: primidonas, fenitoinas, barbitūratai, karbamazepinas, okskarbazepinas, topiramatas, felbamatas), tuberkuliozės (pvz.: rifampicinas, rifabutinas) ir ŽIV ligos (pvz., ritonaviras), kai kurie kiti antibiotikai (pvz.: penicilinai, tetraciklinai, grizeofulvinas), taip pat jonažolės preparatai (vartojami, kai yra prislėgta nuotaika). Kontraceptinės tabletės gali sąveikauti ir su kitais vaistais.
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto ir vaistažolių preparatus, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Gydytojui ar odontologui, skiriančiam kitų vaistų, arba juos išduodančiam vaistininkui pasakykite, kad vartojate Marvelon. Jie pasakys, ar būtina naudoti papildomomis kontracepcijos priemonėmis ir, jeigu reikia, kiek laiko.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Nėščiosioms ir moterims, manančioms, jog pastojo, Marvelon vartoti draudžiama. Jei įtariate, kad vartojote Marvelon jau būdama nėščia, kiek galima greičiau kreipkitės į gydytoją.
Žindyvėms Marvelon paprastai vartoti nerekomenduojama. Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Poveikio gebėjimui vairuoti nepastebėta.
Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Marvelon medžiagas
Sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
3. KAIP VARTOTI MARVELON
Kada ir kaip gerti tabletes
Marvelon pakuotėje yra 21 tabletė. Ties kiekviena tablete pažymėta savaitės diena, kurią tabletė turi būti išgerta. Marvelon gerkite kasdien maždaug tuo pačiu laiku, jei reikia, užsigerkite skysčiu. Iš pakuotės tabletes reikia imti rodyklės kryptimi, kol išgersite visas 21 tabletę. Tada daroma 7 dienų pertrauka. Per pertrauką, paprastai praėjus 2 ar 3 dienoms po paskutinės tabletės išgėrimo, prasideda mėnesinės (nutraukimo kraujavimas). Naujos pakuotės tabletes reikia pradėti gerti aštuntą dieną – net ir tuo atveju, jeigu dar kraujuojate. Taip kiekvienos pakuotės pirmą tabletę pradėsite gerti tą pačią savaitės dieną ir kiekvieno mėnesio maždaug tą pačią dieną prasidės nutraukimo kraujavimas.
Kaip vartoti pirmosios Marvelon pakuotės tabletes
· Jeigu hormoninių kontraceptikų pastarąjį mėnesį nevartojote
Pirmąją tabletę išgerkite pirmąją mėnesinių ciklo, t. y. kraujavimo, dieną. Marvelon pradės veikti iš karto, naudotis papildomu kontracepcijos metodu nebūtina.
Marvelon galima pradėti gerti ir 2‑5-tą kraujavimo dieną, tačiau tada pirmąsias 7 tablečių vartojimo dienas reikia naudotis papildomomis (barjerinėmis) kontracepcijos priemonėmis.
· Kai Marvelon pradedama vartoti vietoj kitų sudėtinių hormoninių kontraceptikų (sudėtinių kontraceptinių tablečių, makšties žiedo, transderminio pleistro)
Marvelon galima pradėti gerti kitą dieną po ankstesnio kontraceptiko pakuotės paskutinės tabletės išgėrimo (t. y. be pertraukos tarp tablečių). Jeigu anksčiau vartoto preparato pakuotėje yra ir neveiklių tablečių, Marvelon galima pradėti gerti kitą dieną po paskutinės veikliosios tabletės išgėrimo (jeigu nežinote, kurios tabletės yra veiklios, klauskite gydytojo arba vaistininko). Marvelon galima pradėti gerti ir vėliau, bet ne vėliau kaip kitą dieną po įprastinės ankstesnių kontraceptinių tablečių pertraukos (arba po ansktesnio kontraceptiko paskutinės neveiklios tabletės išgėrimo). Jeigu naudojote makšties žiedą arba transderminį pleistrą, Marvelon geriausia pradėti vartoti tą dieną, kai nutraukiamas ankstesnis metodas, tačiau ne vėliau kaip kitą dieną, kai reikėtų įkišti naują žiedą ar priklijuoti naują pleistrą.
Jei laikysitės šių nurodymų, naudotis papildomu kontracepcijos metodu nebūtina.
· Kai Marvelon pradedama vartoti vietoj tik progestogeno turinčių tablečių (mini piliulių)
Mini piliules galite nustoti vartoti bet kurią dieną, o kitą dieną tuo pačiu laiku pradėti gerti Marvelon. Pirmąsias 7 dienas, lytiškai santykiaudamos turite naudotis papildoma (barjerine) kontracepcijos priemone.
· Kai Marvelon pradedama vartoti vietoj švirkščiamųjų, implantuojamųjų kontraceptikų arba progestogeną atpalaiduojančios gimdos spiralės
Marvelon pradėkite gerti tada, kai reikia švirkšti kitą kontraceptiko dozę, ar implanto arba spiralės išėmimo dieną. Pirmąsias 7 dienas, lytiškai santykiaudamos, turite naudotis papildoma (barjerine) kontracepcijos priemone.
· Kaip vartoti Marvelon po gimdymo
Jeigu neseniai pagimdėte, gydytojas gali patarti sulaukti pirmųjų normalių mėnesinių ir tik tada pradėti vartoti Marvelon. Kartais šias tabletes galima pradėti gerti ir anksčiau. Apie tai paaiškins gydytojas. Jeigu žindote kūdikį ir norite pradėti vartoti Marvelon, pirmiausia pasitarkite su savo gydytoju.
· Kaip vartoti Marvelon po persileidimo arba nėštumo nutraukimo
Apie tai paaiškins gydytojas.
Pavartojus per didelę Marvelon dozę
Vienu kartu išgėrus per daug Marvelon tablečių, pavojingų komplikacijų nebuvo. Iš karto nurijus kelias tabletes, gali būti pykinimas, vėmimas, kraujavimas iš makšties. Jeigu Marvelon išgėrė vaikas, kreipkitės į gydytoją.
Pamiršus pavartoti Marvelon
· Jeigu praėjo mažiau kaip 12 valandų, kontraceptinė tabletė dar veikia. Išgerkite užmirštąją tabletę tuoj pat prisiminus, o kitas tabletes vartokite įprastu laiku.
· Jeigu praėjo daugiau kaip 12 valandų, kontraceptinis poveikis gali susilpnėti. Kuo daugiau tablečių iš eilės neišgėrėte, tuo didesnė rizika, kad kontraceptinis poveikis silpnės. Tikimybė pastoti labai padidėja, pamiršus išgerti pirmąsias ar paskutines pakuotės tabletes. Taigi laikykitės toliau nurodytų taisyklių (žr. ir diagramą).
Pamiršus išgerti daugiau negu vieną pakuotės tabletę
Kreipkitės į gydytoją.
Pamiršus išgerti vieną tabletę pirmąją vartojimo savaitę
Pamirštąją tabletę išgerkite tuoj pat prisiminusi (net ir tokiu atveju, jeigu vienu metu reikės išgerti dvi tabletes), o kitas – gerkite įprastu laiku. Tada 7 dienas teks naudotis papildoma (barjerine) kontracepcijos priemone. Jeigu per savaitę, prieš pamiršdama išgerti tabletę, lytiškai santykiavote, galite pastoti. Nedelsdama kreipkitės į gydytoją.
Pamiršus išgerti vieną tabletę antrąją vartojimo savaitę
Pamirštąją tabletę išgerkite tuoj pat prisiminusi (net ir tokiu atveju, jeigu vienu metu reikės išgerti dvi tabletes), o kitas – gerkite įprastu laiku. Kontraceptinis tablečių poveikis išlieka. Papildomų kontraceptinių priemonių nereikia.
Pamiršus išgerti vieną tabletę trečiąją vartojimo savaitę
Elkitės vienu toliau nurodytų būdų. Papildomų kontraceptinių priemonių nereikia.
1. Pamirštąją tabletę išgerkite tuoj pat prisiminus (net ir tokiu atveju, jeigu vienu metu reikės išgerti dvi tabletes), o kitas – gerkite įprastu laiku. Baigusi pakuotę, iš karto pradėkite vartoti kitos pakuotės tabletes, t. y. kitos pakuotės tabletes pradėkite vartoti be pertraukos. Nutraukimo kraujavimo gali nebūti tol, kol baigsite vartoti visas kitos pakuotės tabletes, tačiau vartojimo dienomis gali būti tepimas arba negausus kraujavimas.
2. Likusių tablečių nebegerkite, padaryti 7 dienų arba trumpesnę pertrauką (įskaitant dieną, kai tabletės neišgėrėte) ir tada pradėkite vartoti kitos pakuotės tabletes. Taigi pirmąją tabletę galite išgerti įprastu laiku, t. y. tą pačią savaitės dieną, kaip ir kitų pakuočių.
Jeigu suvartojote ne visas pakuotės tabletes ir per pirmą įprastinę 7 dienų pertrauką mėnesinių nėra, galite būti pastojusi. Taigi, prieš pradėdama vartoti tabletes iš naujos pakuotės, kreipkitės į gydytoją.
4. GALIMAS ŠALUTINIS MARVELON POVEIKIS
Marvelon, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui.
Sunkus šalutinis poveikis
Sunkios reakcijos, susijusios su kontraceptinių tablečių vartojimu, išvardytos skyreliuose “Kontraceptinės tabletės ir trombozė” bei “ Kontraceptinės tabletės ir vėžys”. Juos atidžiai perskaitykite, o prireikus, kreipkitės į gydytoją.
Kitas galimas šalutinis poveikis
Šis šalutinis poveikis atsirado kontraceptines tabletes vartojančioms moterims, bet ar jį sukėlė kontraceptinės tabletės, nenustatyta. Tokių simptomų gali atsirasti per pirmuosius kelis preparato vartojimo mėnesius. Kontraceptines tabletes vartojant toliau jie dažniausiai silpnėja.
Dažni/nedažni (dažniau kaip 1/1000)
· Pykinimas, vėmimas, pilvo skausmas, viduriavimas.
· Kūno svorio padidėjimas, skysčių kaupimasis organizme.
· Galvos skausmas, migrena.
· Lytinio potraukio susilpnėjimas, prislėgta nuotaika, nuotaikų kaita.
· Krūtų jautrumas, skausmas, padidėjimas.
· Makšties išskyrų pokyčiai.
· Išbėrimas, dilgėlinė.
Reti (rečiau kaip 1/1000)
· Kontaktinių lęšių netoleravimas.
· Padidėjusio jautrumo reakcijos.
· Kūno svorio sumažėjimas.
· Lytinio potraukio sustiprėjimas.
· Išskyros iš krūtų.
· Išskyrų iš makšties pagausėjimas.
· Mazginė eritema, daugiaformė eritema (odos sutrikimai).
Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui ar vaistininkui.
5. KAIP LAIKYTI MARVELON
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 30°C temperatūroje gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės.
Sutrupėjusių, pakitusios spalvos ar turinčių kitų sugedimo požymių Marvelon tablečių vartoti negalima.
Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Marvelon vartoti negalima.
6. KITA INFORMACIJA
Marvelon sudėtis
- Veikliosios medžiagos – dezogestrelis ir etinilestradiolis. Vienoje tabletėje yra 150 mikrogramų dezogestrelio ir 30 mikrogramų etinilestradiolio.
- Pagalbinės medžiagos: bevandenis koloidinis silicio dioksidas, laktozės monohidratas, bulvių krakmolas, polividonas, stearino rūgštis, alfa tokoferolis.
Marvelon išvaizda ir kiekis pakuotėje
Marvelon yra baltos, abipus išgaubtos, apvalios, 6 mm skersmens tabletės, kurių vienoje pusėje užrašyta ,,TR“ virš ,,5“, kitoje – ,,Organon“.
Tiekiamos 21 tabletės lizdinės plokštelės sandariame aliuminio folijos paketėlyje. Paketėlis kartu su pakuotės lapeliu įdėtas į kartono dėžutę. Dėžutėje gali būti 1 arba 3 pakeliai.
Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas
Rinkodaros teisės turėtojas
N.V. Organon
P. O. Box 20
5340 BH Oss
Nyderlandai
Gamintojas
N.V. Organon, Oss, Nyderlandai
Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.
UAB „Organon“
Kalvarijų 98
Vilnius 08211
Tel. + 370 5 2780747
Šis informacinis lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2006-12-28