Populiariausi vasaros grožio mitai: kuo vadovaujatės jūs?
Nuo „pasakų“ apie apsauginius saulės kremus iki gandų apie odos ar plaukų priežiūros klaidas – šiltuoju metų laiku apie grožį bei jo priežiūrą ir galvojame, ir kalbame gerokai daugiau. Deja, neretai išvadas darome ir grindžiame remdamiesi nuogirdomis – o tai lemia ir tikrąsias grožio rutinos klaidas. Vasaros kosmetika.
Tam, kad jų išvengtume šią vasarą, išskyrėme 9 populiariausius vasaros grožio mitus – pasitikrinkite, ar jais nesivadovaujate jūs ir mitus pakeiskite mokslu bei bandymais pagrįstais faktais:
Mitas nr. 1: Vasara oda savaime yra riebesnė, tad jai papildomo drėkinimo nereikia
Tiesa: odą drėkinti būtina ir vasarą!
Vasarą daugiau laiko praleidžiame oro kondicionieriumi vėsinamose patalpose, o jų sausas oras gali labiau išryškinti veido raukšles ir smulkias linijas. Tokį patį sausinimo poveikį odai daro ir didelis vasaros karštis. Padidėjęs odos riebumas rodo galimą odos dehidrataciją ir nepakankamą drėkinimą – pats organizmas ima gaminti daugiau riebalų ir riebių medžiagų, saugančių odą nuo išsausėjimo. Padėkite jai gerdami daugiau vandens ir reguliariai naudodami kokybiškas drėkinimo priemones.
Mitas nr. 2: Saulė – puikus būdas gydyti spuogus ir aknę
Tiesa: saulė problematiškai odai padaro daugiau žalos, nei padeda.
Dėl UV spindulių poveikio spuogus keliančios bakterijos gali trumpam prislopti, įdegusi oda šiek tiek paslepia paraudimus ir dėmeles, tačiau tai – tik laikinas efektas. Stiprus saulės poveikis gali ne tik iššaukti didesnį spuogų proveržį, bet ir po jų ant odos palikti tamsias dėmeles. Dėl šios priežasties žmonėms su problemine oda vasarą geriau likti prie įprastos odos priežiūros rutinos – ir labiau pasisaugoti tiesioginių saulės spindulių.
Mitas nr. 3: Vasarą naudojant plaukų kondicionierių, plaukai greičiau susiriebaluoja
Faktas: vasarą plaukai bet kokiu atveju riebaluojasi greičiau – o kondicionierių naudoti vis tiek patartina.
Vasaros karštis plaukus ir galvos odą veikia gana „skaudžiai“ – karštis gali lemti blogesnę plaukų būklę, jų išsausėjimą, pleiskanų atsiradimą. Štai kodėl naudoti kondicionierių vasarą yra itin svarbu – jis tarsi suteikia papildomą apsauginį sluoksnį, saugantį plaukus nuo karščio poveikio. Geriausiam rezultatui pasiekti, vasarą geriausia rinktis švelnias plaukų priemones be sulfatų. Be to, einant į lauką reikėtų nepamiršti galvos apdangalo.
Mitas nr. 4: Kasdienis drėkinamasis kremas ar kosmetika su SPF suteikia apsaugą visai dienai
Faktas: apsauga nuo saulės veikia tik apie 2 valandas.
Didžiojoje Britanijoje atliktas tyrimas parodė, kad dauguma žmonių kremo nuo saulės nenaudoja pakankamai, o net 46% tėvų teigia nežinantys, kaip dažnai kremu nuo saulės reiktų ištepti vaikus. Tiesa ta, kad saulės apsaugą, nepriklausomai nuo gamintojo, rūšies, kainos ir kt., ant odos reikia tepti kas dvi valandas ir (arba) kaskart išprakaitavus ar po maudynių. Verta pažymėti, kad kremą nuo saulės reikia naudoti net ir debesuotą dieną!
Mitas nr. 5: Tam, kad oda „kvėpuotų“, vasarą reiktų vengti makiažo
Faktas: vasarą naudoti makiažą galimą, tik reiktų atkreipti dėmesį į naudojamas priemones.
Šis mitas gajus ne be reikalo. „Sunkesni“ (riebesni, sudėtyje aliejaus turintys) produktai, susimaišę su prakaitu, iš tiesų gali paskatinti spuogų ir kitų odos problemų atsiradimą. Vis dėlto pamiršti dažymosi vasarą nėra būtina – tereikia pasirinkti lengvesnės sudėties priemones, o prieš dažantis odą patepti drėkinamuoju kremu ir apsauginiu SPF kremu nuo saulės.
Mitas nr. 6: akiniai nuo saulės – tik stiliaus detalė
Tiesa: akiniai nuo saulės būtini tam, kad išvengtumėme tam tikrų saulės spindulių iššaukiamų akių ligų.
Nesaugant akių, ilgainiui UV spinduliai gali tapti kataraktos ir kitų akių ligų priežastimi, todėl verta įsigyti akinius, kurie uždengia akis ir turi stiprią UVA ir UVB spindulių apsaugą. Akiniai nuo saulės taip pat padeda apsaugoti aplink akis esančią jautrią odą.
Mitas nr. 7: Vasarą reikia vengti kosmetikos su retinoliu
Faktas: naudojant tinkamai, retinolį galima naudoti ir vasaros metu.
Retinolis skatina ląstelių apykaitą, padeda mažinti smulkias raukšles ir senėjimo dėmes, tačiau, kaip žinoma, kartu padidina ir odos jautrumą. Vis dėlto retinolis odą jautresne padaro tik laikinai. Jį naudoti drąsiai galima prieš einant miegoti arba kartu su bent 30 SPF turinčiu apsauginiu saulės kremu.
Mitas nr. 8: Actas ir/ar aliejus padeda nuo odos nudegimų
Faktas: odos nudegimus geriausia gydyti tam skirtais produktais, o skausmą padės numalšinti šalti kompresai.
Nors rūgštinis actas veikia antibakteriškai, nudegusią odą jis sudirgins dar labiau, tad to daryti tikrai nepatartina. Taip pat ir su aliejumi, vazelinu ar sviestu – riebalai gali dar labiau pabloginti odos būklę. Be to, su riebaluota oda vėl patekę į saulę, nudegsite dar stipriau. Skausmo malšinimui geriausia naudoti tam skirtus kremus, gelius ar/ir šaltus kompresus.
Mitas nr. 9: Lūpų saugoti nuo saulės nereikia
Tiesa: lūpas saulėje nudegti įmanoma – ir labai greitai.
Lūpų priežiūra yra tokia pat svarbi, kaip veido ir kūno. Tiesa, lūpos neturi riebalinių liaukų ir neprakaituoja, tad saulėje jos – dar pažeidžiamesnės. Nedrėkinamos ir nuo saulės nesaugomos lūpos gali nudegti, o tai ne tik sukelia diskomfortą, bet ir gali prisidėti prie lūpų vėžio vystymosi. Vazelinas ar balzamas su SPF turėtų būti naudojamas kas 2 val.