Pavasario procedūros veidui
Metas grožio krepšelio peržiūrai: kokia kosmetika padės pasitikti pavasarį sveikai švytinčia oda?
Kol nekantraudami laukiame saulėtų ir šiltų orų, dar turime laiko pasirūpinti temperatūrų svyravimų ir žvarbos nualinta oda. Po žiemos išbandymų jai reikia ypatingo dėmesio, kad greičiau atsigautų ir vėl galėtume džiaugtis tuo, ką matome pažvelgę į veidrodį. Tik kruopščiai, gerai išstudijavus sudėtį ir veikimą pasirinkta, jūsų odos tipui tinkama kosmetika, leis lengvai „peršokti“ pereinamąjį laikotarpį ir prisitaikyti prie pasikeitusių aplinkos sąlygų.
Kosmetika valymui – su aktyviais ingredientais
Pavasarį odos valymo rutinos keisti nereikia, ji išlieka tokia pati visus metus. Kiekvieną rytą ir vakarą veido odą reikia geria nuvalyti, nesvarbu, ar naudojate makiažo priemones, dekoratyvinę kosmetiką, ar ne. Atšilus daugiau laiko praleidžiame lauke, užsiimame aktyvia veikla, todėl dažniau suprakaituojame, o kur dar vėjo pakeltos dulkės. Dalis jų nusėda ant odos, todėl prieš naktį ją paruošti poilsiui reikia ypač atidžiai, negailint laiko ir pastangų.
Dažnai šaltuoju metų laiku tie, kurių oda sausa, linkusi šerpetoti, vengia ją dar labiau suerzinti, išsausinti ir valymui nenaudoja šveitiklių, tik švelnius prausiklius ar pienelius. Pasibaigus šildymo sezonui, padidėja oro drėgmė patalpose, pakilus temperatūrai – ir lauke. Pasikeitus aplinkos sąlygoms oda geriau toleruoja rūgštis, stipresnes formules ir aktyvesnes sudedamąsias medžiagas, todėl galimą drąsiai rinktis stipresniu poveikiu pasižyminčias odos valymo priemones.
Ypač efektyvūs mechaniniai šveitikliai su smulkiomis kietosiomis dalelėmis, kurie pašalina negyvas odos ląsteles, o kartu tarsi nubraukia per žiemą užsitraukusį nuovargio, blausumo sluoksnį. Juos rekomenduojama kaitalioti su šveitimo priemonėmis, kuriose yra cheminių odą nusluoksniuojančių medžiagų, pavyzdžiui, vaisių, kitų rūgščių. Jos suteikia odai dar stipresnį impulsą atsinaujinti, be to, skatina kolageno gamybą, rezultatas – atgaivinta, stangrumą atgavusi oda.
Vis dėl to nereikia persistengti, šveisti odą patartina saikingai, geriausia kartą, bet jokiu būdu ne dažniau nei du kartus per savaitę. Priešingu atveju oda gali sudirgti, o kol ją nuraminsime, užtruks. Ypač svarbu šios taisyklės laikytis tiems, kurių oda jautri. Reikėtų naują, dar nenaudotą priemonę pirmiausiai išbandyti mažiau matomoje vietoje, nedideliame plote ir įsitikinti, kad nekilo nepageidaujama reakcija – ji neparaudo, nepradėjo dilgčioti, niežėti, degti, nepaburko.
Kitomis dienomis, kai šveitiklio nenaudojate, pasirinkite prausiklį, labiausiai tinkantį jūsų odos tipui, atsižvelgę į odos problemas, amžių. Jų yra labai įvairių: tai aliejai, putos, pudros, pieneliai, muilai, geliai, tonikai, kosmetinis molis, micelinis vanduo. Tai viena iš naujesnių odos valymo priemonių, jos sudėtyje esančios micelės, sudėtingos struktūros paviršiaus aktyviosios medžiagos, pasižymi gebėjimu pritraukti įvairių tipų nešvarumus, per dieną susikaupiančius ant odos.
Bendra taisyklė – jei oda jautri, sausa, rinkitės prausiklį, kurio nereikia nuplauti vandeniu – pienelį, kremą ar micelinį vandenį, molį. Tonikai, putos, pudros, kieti muilai ir kietieji prausikliai, lapeliai tiks sveikai, neprobleminei odai. Ypač užterštai odai skirti specialūs valomieji pleistrai. Kai kurie prausikliai parduodami su specialiais šepetėliais, dar labiau sustiprinančiais jų efektyvumą. Dar viena alternatyva – veido kempinėlės, kurių sudėtyje yra valančių medžiagų.
Kai ramu dėl švaros, ateina laikas puoselėti ir lepinti
Jeigu matote, kad oda per žiemą ypač nukentėjo, prausikliais ir šveitikliais jos nepavyksta atgaivinti, išbandykite koncentruotą serumą (koncentratą). Kai kurie gamintojai siūlo specifinės sudėties (su hialurono, ferulo rūgštimi, vitaminais C ar A, resveratroliu) serumus būtent pavasario sezonui. Atkreipkite dėmesį, kad jie pasižymi ypač stipriu poveikiu, todėl šią kosmetikos priemonę galima naudoti tik kartą ar du per metus. Taip pat labai svarbu laikytis naudojimo ir dozavimo instrukcijų, kad oda nenukentėtų užuot pagražėjusi.
Kai kurie serumai pasižymi dvejopu poveikiu, ne tik puoselėja odą, bet ir padeda spręsti tam tikras problemas. Pavyzdžiui, šviesina, naikina pigmentines dėmes, randelius, likusius po aknės spuogų, mažina raukšles, drėkina, ramina, slopina paraudimą, detoksikuoja ir kt. Jų gali būti skirtingų tipų – ne tik įprastose pakuotėse, bet ir supilstytų į vienkartinio naudojimo ampules, dozuojamų kapsulėse. Taip sufasuotą serumą patogu naudoti, nereikia sukti galvos, kad nepadaugintum.
Kasdienei veido priežiūrai būtinas ir kremas, tik pavasarį riebesnį, tirštesnį žiemą naudotą kremą, kuris patikimai saugojo nuo šalčio ir žvarbos, reikėtų pakeisti lengvesnės tekstūros, kuris neapsunkina odos, o ją lengvai drėkina. Jeigu jų sudėtyje bus drėgmę pritraukiančių ir sulaikančių medžiagų, vadinamų humektantų, poveikis bus dar geriau jaučiamas. Šiuo metų laiku ypač tinkami geliniai kremai, kurie greitai susigeria. Jaunai, sveikai odai tiek ir pakanka.
Tačiau jeigu oda pernelyg riebi, linkusi į paraudimą, itin jautri, o galbūt pažeista raukšlių, pigmentinių dėmių, praradusi stangrumą, prireiks specialių kremų, skirtų kasdienei būtent tokio tipo odos priežiūrai. Renkantis juos taip pat reikia atkreipti dėmesį, kad nebūtų skirti žiemai, pernelyg „sunkūs“. Nors beveik visų veido odai skirtų kremų sudėtyje yra filtras, saugantis nuo žalingo UV spindulių poveikio, pavasarį, kai saulės aktyvumas padidėja, jo nepakanka.
Tad jeigu žiemą apsauginio kremo nenaudojote, dabar be jo neišsiversite. Veido apsauginis kremas turėtų būti su ne mažesniu nei 30, o dar geriau 50 SPF (saulės apsauginiu faktoriumi). Kad nereikėtų ant įprasto dieninio kremo tepti dar ir apsauginio, galima įsigyti apsauginį, kuris kartu pasižymi ir priešraukšliniu poveikiu. Yra skirtų riebiai, spuoguotai odai, linkusiai į raudonį, hiperpigmentaciją. Kai kurių sudėtyje yra antioksidantų, ypač patikimai saugančių nuo laisvųjų radikalų daromos žalos.
Nustatyta, kad laisvieji radikalai (taip vadinamos nestabilios molekulės, susidarančios organizme dėl įvairių aplinkos faktorių, streso) mažina kolageno ir elastino, atsakingų už odos drėgmės ir elastingumo palaikymą, kiekį. Su jais kovojančių antioksidantų gretose yra vitaminai C ir E, mineralai selenas, manganas, cinkas, varis. Neprašausite pro šalį, jei ir kasdienei priežiūrai skirtas veido kremas bus praturtintas šiomis medžiagomis.
Kosmetika moterims ir vyrams dažniau perkama internetu
Pavasarį peržiūrint savo grožio krepšelį pravartu įsitikinti, kad kosmetika moterims ir kosmetika vyrams nepasenusi, ypač jei kai kurių priemonių tam tikrą laiko tarpą nenaudojote. Patikrinkite galiojimo datas, kurios yra ant visų produktų pakuočių. Tačiau to nepakanka, nes jeigu kremas, serumas, losjonas, prausiklis buvo blogai uždaryti, laikomi netinkamomis sąlygomis – galbūt pernelyg drėgnoje ar šiltoje vietoje, jų savybės galėjo pasikeisti, ne tik sumažėti efektyvumas, bet ir susidaryti pavojingų medžiagų.
Todėl visus indelius, dėžutes, buteliukus reikėtų atidaryti ir pasižiūrėti, ar nepasikeitusi priemonės spalva, kvapas, tekstūra, ar nesimato pelėsio, į vidų nepateko nešvarumų, o kilus įtarimui jas išmesti. Taip pat neužmirškite pasižiūrėti į atidaryto indelio simbolį ant odos priežiūros priemonės pakuotės. Jame nurodytas skaičius ir raidė – arba M, kuri reiškia mėnesius, arba Y, kuri reiškia metus. Taip žymimas saugaus naudojimo terminas, skaičiuojamas nuo pirmojo kosmetikos gaminio atidarymo ir panaudojimo. Jeigu jis pasibaigęs, verčiau nerizikuoti ir įsigyti naują, nes pasenusi kosmetika gali odą sudirginti. Gydymas gali kainuoti gerokai brangiau. Tuo pačiu išvalykite stalčius, lentynas, spinteles, dėžutes ar krepšelius, kuriuose kosmetiką laikote.
Kai labai trūksta laiko, kosmetika internetu – greitas ir patogus būdas apsipirkti. Veido priežiūros priemonės nėra tas pirkinys, kurį gali greitai bėgdamas pro šalį pačiupti iš lentynos. Ypač, kai ieškai kažko naujo. Reikia skirti nemažai laiko, kad perskaitytum produkto aprašymą ir įsitikintum, jog jis atitinka tavo poreikius ir lūkesčius, ar pasitartum su konsultantu. Perkant internetu gali neskubėti, įsigilinti į sudėtį, niekas tau netrukdys, neblaškys dėmesio, tuo pačiu gali paieškoti informacijos apie naujienas.
Be to, apsiperkant nuotoliniu būdu galima ir nemažai sutaupyti, nes nesudėtinga pasitikrinti skirtingose internetinėse parduotuvėse, kokios tuo metu jose yra akcijos, palyginti tų pačių produktų kainas. Nuolaidos jose skelbiamos žymiai dažniau. Dažnai taikomos ne tik tam tikroms prekių grupėms, tam tikro gamintojo produktams, bet ir visam pirkinių krepšeliui. Tai nemažas privalumas ir viena iš priežasčių, kuri lemia augančius kosmetikos pardavimus internetu.
Ši tendencija stebima visame pasaulyje, pagreitį įgijusi koronaviruso pandemijos metu. Jei anksčiau grožio produktai buvo žymiai dažniau įsigyjami fizinėse parduotuvėse, dabar proporcija keičiasi. Prognozuojama, kad iki 2026 m. 30 proc. pirkimų globalioje grožio produktų rinkoje vyks internetu. Taip apsiperka ne tik moterys, bet ir vyrai, nes daugumai jų apsipirkinėjimas yra kančia, o į kosmetikos parduotuves kai kurie, ypač vyresnės kartos žmonės, vis dar varžosi užsukti.
Vis dėl to situacija keičiasi, kosmetika vyrams tampa vis paklausesnė, daugėja vyrų, kuriems kasdienė veido odos priežiūra neapsiriboja nusiskutimu ir pasitepimu kremu ar losjonu po skutimosi. Neretai tai lemia odos problemos, pavyzdžiui, spuogai, bėrimai, sudirgimas, sausumas, šerpetojimas. Vyrai nebelaukia, kol tai praeis savaime, o ieško specialių kosmetikos priemonių joms spręsti. Brandžios odos priežiūra taip pat nebėra tabu, jau nekalbant apie apsaugą nuo saulės.