Pajuodę paakiai: problema, kurią galite išspręsti
Tikriausiai esate girdėję posakį, kad akys – sielos veidrodis. Tiesą sakant, oda po akimis apie jus taip pat gali pasakyti gana daug – patamsėję paakiai išduos, kad naktį nepailsėjote, daug ir įtemptai dirbote. Jei tamsūs paakiai atsiranda tik tokiais atvejais ir pailsėjus išnyksta, nerimauti tikrai nereikėtų. Pasirūpinti savo jautria paakių zona padės kosmetika paakių sričiai: kremai, serumai ir pan.
Jeigu jūsų paakiai pajuodę nuolat, o kartu pastebite ir kitus simptomus: plaukų slinkimą, nuovargį, apetito nebuvimą ir pan. derėtų apsilankyti pas gydytoją, pastarasis atliks kraujo tyrimus, nes gali būti, kad šis patamsėję paakiai yra tam tikrų ligų požymis.
Kas lemia paakių patamsėjimą?
Vienos priežasties, lemiančios tamsių paakių atsiradimą, nėra. Pirmiausia patamsėję paakiai išduoda, jog patiriate per daug streso, taip pat tai susiję su miego trūkumu, dehidratacija, alkoholio vartojimu, nesubalansuota mityba. Tiesa, yra du dalykai, kurių negalėsite pakeisti – tai genetika ir senėjimas. Paakių ratilai dažniausiai pasireiškia vyresnio amžiaus žmonėms ir tiems, kurie yra linkę į periobitinę hiperpigmentaciją. Ją gali sukelti tiek aplinkos veiksniai (saulė, rūkymas, blogas miegas), tiek genetika – į hiperpigmentaciją labiau linkę Azijos ir Afrikos šalių gyventojai. Dar viena galima priežastis – sezoninės alergijos ir nosies užgulimas, dėl kurio gali sutrikti apatinės akies voko kraujotaka, išsiplėsti venos. Venoms išsiplėtus, jos tampa didesnės, tamsesnės ir matomesnės.
Dar daugiau – šiandieniniame pasaulyje ilgas dienas praleidžiame žiūrėdami į ekraną – nešiojamąjį kompiuterį, telefoną ar televizorių – ir tai kenkia ne tik mūsų akims, bet ir odai. Kuo daugiau laiko užtruksime žiūrėdami į ekraną, tuo didesnė tikimybė, kad nuvarginsime akis, o tai gali paskatinti išsiplėsti aplink jas esančias kraujagysles.
Geriausias būdas, padėsiantis greitai išsiaiškinti tamsių paakių priežastį, yra „sugnybimo“ testas. Sugnybkite paakių odą ir pakelkite ją nuo paviršiaus. Jei ji liks tamsi, tai reiškia, kad turite pigmento problemų. Jei sugnybus, pakėlus ir atleidus odos spalva trumpam atrodys kiek pašviesėjusi, greičiausiai turite problemų su išsiplėtusiomis venomis.
Kaip atsikratyti juodų ratilų?
Keiskite mitybos įpročius
Valgykite daugiau šviežių vaisių, daržovių, nesmulkintų grūdų, liesų baltymų ir sveikų riebalų. Tai gali pagerinti viso kūno, įskaitant ir paakių, odos būklę. Vitaminas C padeda palaikyti normalų kolageno, kuris reikalingas normaliai kaulų funkcijai, susidarymą, Vitaminas A, vitaminas B2, cinkas, niacinas padeda palaikyti normalią odos būklę. Todėl užtikrinkite, kad jūsų racione būtų šių vitaminų ir mineralų turinčio maisto produktų. Atsisakykite alkoholio ir saikingai gerkite kavą. Rekomenduojama vartoti daugiau skysčių.
Išsimiegokite
Jeigu nepakankamai pailsite, miego trūkumas pajuodusius paakius tik išryškina. Specialistai rekomenduoja miegui skirti nuo septynių iki devynių valandų. Miegojimas ant nugaros šiek tiek pakelta galva taip pat padės sumažinti patinimų tikimybę. Beje, verta telefone ir planšetiniame kompiuteryje visą dieną laikyti įjungus nakties režimą. Jis sumažina mėlynąją šviesą, kuri, kaip įrodyta, sutrikdo mūsų natūralų miego ciklą.
Atsisakykite rūkymo
Tyrimai parodė, kad rūkant cigaretes ar įkvėpus pasyvių dūmų, tamsūs paakiai išryškėja, Paakių zonai kenkia ir antsvoris bei didelis cholesterolio ar trigliceridų kiekis. Juos galima sumažinti keičiant mitybą ir reguliariai mankštinantis.
Naudokite apsaugą nuo saulės
Norint išvengti hiperpigmentacijos, rekomenduojama (net ir atėjus šaltajam sezonui) naudoti apsaugos nuo saulės priemones. Paakių liniją tepkite priemonėmis su UVA ir UVB apsauga, dėvėkite kepures su snapeliu ar akinius nuo saulės. Jei norite odą apsaugoti ir užmaskuoti vienu metu, rinkitės maskuojančius ir bent 30 SPF turinčius kosmetinius produktus.
Peržiūrėkite savo kosmetinę
Odos priežiūros priemonės, skirtos paakiams savo sudėtyse turi tokių aktyvių ingredientų kaip kofeinas, hialurono rūgštis, tripeptidai ir drėgmę fiksuojantys keramidai. Patariama naudoti priemones su vitaminu C ir E.