Natūrali dantų priežiūros evoliucija – atgal į gamtą!
Kasdien naudojame daugybę įvairiausių kūno priežiūros priemonių. Ar dažnai atkreipiame dėmesį į jų sudėtį? Ar pasidomime, ką reiškia ant indelio parašyti pavadinimai?
Jei pasidomėtume, galbūt galėtume išvengti ne vieno sveikatos sutrikimo. Daugumoje kosmetikos produktų ir netgi burnos priežiūros priemonėse gausu įvairių konservantų: parabenų, sintetinių kvapų, dažiklių ir kitų sveikatai kenksmingų medžiagų. Medžiagos, esančios kasdienėse higienos priemonėse ir kosmetikoje, po truputį kaupiasi mūsų organizmuose, reaguoja su kitomis medžiagomis, o jų neigiamas poveikis „sumuojamas". Specialistai vis dažniau kalba apie tai, kad dėl to, jog vis daugėja vėžinių susirgimų, apsigimimų, vystymosi sutrikimų, kitų sveikatos problemų, kalta chemijos pramonė, kuri pakeitė natūralius produktus.
Burnos priežiūros specialistai rekomenduoja skaityti dantų pastos etiketes ir vengti medžiagų, kurios dažnai puikuojasi ant dantų pastos sudėties aprašo. Tarp šių medžiagų - parabenai, natrio laurilsulfatas, triklozanas bei sintetiniai dažikliai ir kvapai.
Kuo gi kenksmingos išvardintos medžiagos?
Parabenai (metilo, butilo, etilo, propilo, izobutilo) kosmetikoje bei dantų pastose naudojami kaip konservantai ir gali būti daugelio alerginių reakcijų ir odos išbėrimų priežastimi. Jie turi savybę įsiskverbti į giliausius odos sluoksnius, absorbuotis kraujotakos sistemoje bei susikaupti organizmo audiniuose (ypač lengvai rezorbuojasi per burnos gleivinę). Be to, parabenai per motinos organizmą yra perduodami kūdikiams.
Natrio laurilsulfatas - putojimą skatinanti medžiaga, kuri sudirgina burnos gleivinę ir sukelia aftas (nedideles opeles burnos ertmėje). Taip pat jis turi neigiamą poveikį kepenims, plaučiams, imunitetui ir vaisingumui. Patariama rinktis dantų pastas, kuriose ši medžiaga būtų pakeista labiau tausojančia burnos gleivinę - natrio laurilsarkozinatu.
Sintetiniai dažikliai ir kvapai dantų pastose nedaug ką saugesni nei natrio laurilsulfatas. Dažniausiai dažikliai yra sintetinami iš naftos ir gali sukelti stiprius galvos skausmus, astmos priepuolius, stiprias alergines reakcijas, pykinimą, nervingumą, nuovargį, koncentracijos sutrikimus ir vėžį. Net ir nenuryjamos medžiagos absorbuojasi per burnos gleivinę ar lūpas. Reikėtų rinktis dantų pastas su augaliniais dažais ir kvapais. Gaivų kvapą pastai gali suteikti mėtos, citrinos ir kitų augalų eteriniai aliejai. Jie sveikatai nepavojingi.
Triklozanas yra pastų gamyboje naudojama antibakterinė medžiaga. JAV aplinkos apsaugos agentūra triklozaną užregistravo kaip pavojingą pesticidą. Triklozanas kaupiasi organizmuose (rastas motinos piene) ir gali sukelti vystymosi sutrikimus. Nėščioms moterims patartina ypatingai vengti produktų, kurių sudėtyje yra triklozano.
Patartina visas kosmetikos priemones, o ypač dantų pastas, pasirinkti kokybiškas ir kiek įmanoma natūralesnes. Gamtoje yra daugybė augalų, kurie puikiai tinka burnos priežiūrai: alavijas, arbatmedis, ežiuolė, kaštonas, mėta ir t. t. Šių ir dar daugybė kitų natūralių medžiagų yra AloeDent pastų sudėtyje. AloeDent burnos higienos priemonės pagamintos ne vandens, o daugybe naudingųjų savybių pasižyminčio alavijo pagrindu. Jau ilgą laiką alavijas naudojamas ir odontologijoje: esant dantenų ligoms, gingivitui ir periodontitui. Taip pat jis yra veiksmingas natūralus antiseptikas bei padeda sumažinti minkštųjų audinių brinkimą, o tai sumažina kraujavimą iš dantenų.
- parabenų
- natrio laurilsulfato
- sintetinių dažiklių ir kvapų
- triklozano
- fluoro
AloeDent pasižymi trigubu poveikiu - valo, balina bei apsaugo nuo bakterijų, kurios sukelia dantų ėduonį, dantenų ligas, apnašas, dantų akmenis, blogą burnos kvapą. Ir, svarbiausia, - NATŪRALIAI.