Kontraceptikai

Zenadea 2mg/0.03mg tabletės N21

Attention! The use-by-date of this product is shorter, until 2025-02-28
noImageImage
Kontraceptikai

Zenadea 2mg/0.03mg tabletės N21

Attention! The use-by-date of this product is shorter, until 2025-02-28
Product code: 97326

.


Manufacturer: Zentiva
Medication group: Prescription
Remote marketing of prescription drugs currently is not allowed.
ask a question

Search for medicines on the VVKT website.
Adverse reaction report form.
Important information for those purchasing medicines.
If you think you may have a side effect, tell your doctor, pharmacist or the State Medicines Control Agency under the Ministry of Health of the Republic of Lithuania by e-mail or other means, as indicated on its website www.vvkt.lt

Zenadea 2 mg/ 0,03 mg plėvele dengtos tabletės

Dienogestas / Etinilestradiolis

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Zenadea ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Zenadea
3. Kaip vartoti Zenadea
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Zenadea
6. Kita informacija

1. KAS YRA ZENADEA IR KAM JIS VARTOJAMAS

Zenadea yra sudėtinis geriamasis kontraceptikas (nuo pastojimo saugančios geriamosios tabletės). Kiekvienoje tabletėje yra mažas dviejų skirtingų moteriškų lytinių hormonų kiekis. Tai dienogestas (progestogenas) ir etinilestradiolis (estrogenas).
Visose pakuotėje esančiose tabletėse yra tokia pat šių hormonų dozė, todėl šios tabletės yra vadinamos vienos fazės sudėtiniu geriamuoju kontraceptiku. Atsižvelgiant į mažą sudėtyje esančių hormonų kiekį, Zenadea vadinamas mažos dozės geriamuoju kontraceptiku.

Kam vartojamas Zenadea?
Zenadea vartojamas norint apsisaugoti nuo pastojimo ir lengviems ar vidutinio sunkumo paprastųjų spuogų simptomams šalinti moterims, kurios kartu pageidauja apsisaugoti nuo nėštumo.
· Geriamieji kontraceptikai yra labai veiksmingas šeimos planavimo metodas. Juos vartojant reguliariai (nepraleidžiant tablečių), pastojimo tikimybė yra labai maža.
· Gydant paprastuosius spuogus moterims, kurios kartu pageidauja apsisaugoti nuo nėštumo, vaistą reikia vartoti ne trumpiau kaip šešis mėnesius, kad pasireikštų geriausias poveikis, vis dėlto vaistą vartoti ilgą laiką galima tik po gydytojo konsultacijos.

Sudėtinės tabletės gali palankiai veikti sveikatą ir dėl nekontraceptinio poveikio.
· Menstruacinis kraujavimas gali būti silpnesnis ir trumpesnis. Dėl to gali sumažėti anemijos rizika. Gali palengvėti arba visiškai išnykti su menstruacijomis susijęs skausmas.
· Be to, nustatyta, kad moterys, vartojančios kontraceptines tabletes, kurių sudėtyje yra 50 mikrogramų etinilestradiolio (didelių dozių kontraceptines tabletes), rečiau serga kai kuriomis sunkiomis ligomis, pavyzdžiui: gerybinėmis krūtų ligomis, kiaušidžių cistomis, uždegimine dubens liga (uždegiminė mažojo dubens organų liga), negimdiniu nėštumu (embrionas vystosi ne gimdoje) ir gimdos gleivinės ar kiaušidžių vėžiu. Taip gali būti ir vartojant mažų dozių kontraceptines tabletes, bet iki šiol tai įrodyta tik gimdos gleivinės ar kiaušidžių atvejais.

Bendrosios pastabos
Šiame pakuotės lapelyje bus išvardytos kai kurios situacijos, kurioms esant turėsite nutraukti tablečių vartojimą arba gali sumažėti kontraceptinių tablečių patikimumas. Tais atvejais turėtumėte vengti lytinių santykių arba naudoti papildomą nehormoninį kontracepcijos metodą (pvz., prezervatyvą arba kitą barjerinį metodą). Negalima naudoti nevaisingų dienų skaičiavimo ar temperatūros matavimo metodų. Šie metodai gali būti nepatikimi, nes kontraceptinės tabletės veikia įprastus, mėnesinių ciklui būdingus kūno temperatūros kitimus ir gimdos kaklelio gleivių sudėtį.

Zenadea, kaip ir kitos kontraceptinės tabletės, negali apsaugoti nuo ŽIV infekcijos (AIDS) ar kitų lytiniu keliu plintančių ligų.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ZENADEA

Zenadea vartoti negalima

Kontraceptinių tablečių vartoti negalima, jeigu yra kuri nors iš toliau išvardytų būklių. Jeigu tinka kuri nors aprašyta aplinkybė, prieš pradėdama vartoti Zenadea, apie tai pasakykite gydytojui. Gydytojas gali skirti kitokios rūšies kontraceptines tabletes arba visiškai kitokį (nehormoninį) kontracepcijos metodą.
· Jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) kuriai nors veikliajai medžiagai (estrogenui arba progestinui) arba bet kuriai pagalbinei Zenadea medžiagai (išsamus sąrašas pateiktas 6 skyriuje).
· Jeigu sergate arba kada nors sirgote kraujo apytaką veikiančia liga, ypač jeigu:

- buvo susiformavę kraujo krešuliai kojose, plaučiuose, patyrėte širdies priepuolį ar insultą;
- yra būklė, kuri gali būti pirmasis kraujo krešulių susiformavimo požymis, pavyzdžiui: krūtinės angina ar krūtinės skausmas (širdies priepuolis) arba regos ar kalbos sutrikimas, silpnumas ar kurios nors kūno dalies jautrumo sumažėjimas (praeinantis smegenų išemijos priepuolis arba grįžtamasis insultas).

· Jeigu pasireiškia arba kada nors pasireiškė migrena (sunkus vienos pusės galvos skausmas), susijusi su regos sutrikimais, kalbos sutrikimu, silpnumu ar kurios nors kūno dalies jautrumo sumažėjimu.
· Jeigu yra gliukozės koncentracijos kraujyje padidėjimas, susijęs su kraujagyslių pažeidimu (cukrinio diabeto komplikacijos).
· Jeigu yra arba buvo kasos uždegimas (pankreatitas), susijęs su labai padidėjusia riebiųjų medžiagų koncentracija kraujyje.
· Jeigu sergate arba sirgote kokia nors sunkia kepenų liga.
· Jeigu yra arba buvo diagnozuotas gerybinis ar piktybinis kepenų navikas.
· Jeigu yra arba buvo diagnozuotas navikas, kurį gali veikti lytiniai hormonai (pvz., krūtų ar lytinių organų navikai).
· Jeigu dėl nežinomų priežasčių pasireiškia kraujavimas iš makšties.
· Jeigu esate arba galvojate, kad galite būti nėščia.

Jeigu kurie nors požymiai ar ligos pirmą kartą pasireiškia vartojant kontraceptines tabletes, nedelsdamos nutraukite jų vartojimą ir kreipkitės į gydytoją. Šiuo laikotarpiu naudokite nehormonines kontracepcijos priemones. Taip pat žr. skyrelį ,,Bendrosios pastabos“ toliau esančiame skyriuje.

Specialių atsargumo priemonių vartojant Zenadea reikia
Jeigu kontraceptines tabletes vartoja moteris, kuriai kartu yra tam tikrų toliau išvardytų būklių, tokias vaisto vartotojas gali prireikti dažniau stebėti. Vaistininkas Jums visa tai paaiškins.

Prieš pradėdama vartoti Zenadea, pasakykite gydytojui, jeigu:
· rūkote;
· turite antsvorio;
· sergate cukriniu diabetu;
· sergate migrena;
· sergate epilepsija;
· padidėjęs kraujospūdis;
· yra širdies vožtuvų yda arba širdies plakimo sutrikimas, arba kurie nors tiesioginiai Jūsų kraujo giminaičiai yra patyrę trombozę, miokardo infarktą arba smegenų insultą;
· yra venų ,,varikozė“ arba sergate flebitu (paviršinių venų uždegimu);
· kuriems nors tiesioginiams Jūsų kraujo giminaičiams yra (dabar arba anksčiau) padidėjusios cholesterolio ar trigliceridų (riebiųjų medžiagų) koncentracijos kraujyje;
· kuriems nors tiesioginiams Jūsų kraujo giminaičiams yra diagnozuotas krūties vėžys;
· sergate kepenų arba tulžies pūslės liga;
· sergate Krono liga arba opiniu kolitu (uždegiminė žarnų liga);
· sergate liga, vadinama sistemine raudonąja vilklige (SRV) arba hemoliziniu ureminiu sindromu (HUS, progresuojantis inkstų nepakankamumas);
· sergate pjauto pavidalo ląstelių anemija (genetinis kraujo sutrikimas);
· yra arba buvo kitų būklių, kurios pirmą kartą pasireiškė arba pasunkėjo nėštumo metu arba anksčiau vartojant lytinius hormonus (pvz., klausos sutrikimas, kraujo pigmento sutrikimas, vadinamas porfirija, pūslinė odos liga, vadinama nėščiųjų pūsleline, nervų liga, vadinama Švento Vito šokiu [Sydenhamo chorėja]);
· yra arba buvo rudų dėmių odoje nėštumo metu (chloazma): gydymo metu rekomenduojama vengti saulės spindulių ekspozicijos;
· sergate paveldima angioneurozine edema. Estrogenų vartojimas gali sukelti angioneurozinės edemos simptomus (veido, liežuvio ir (arba) ryklės patinimas ir (arba) rijimo pasunkėjimas ar dilgėlinė su kvėpavimo pasunkėjimu).

Jeigu vartojant kontraceptines tabletes kuri nors nurodyta būklė pasireiškia pirmą kartą, pasikartoja arba sunkėja, turite pasakyti gydytojui.

Kiek galima greičiau kreipkitės į gydytoją, jeigu:
· žinote, kad bus ribojama Jūsų galimybė judėti arba planuojama Jums atlikti chirurginę operaciją (pasitarkite su gydytoju likus ne mažiau kaip keturioms savaitėms).

Reguliari patikra
Kol vartosite kontraceptines tabletes, gydytojas nurodys reguliariai tikrintis sveikatą.

Kontraceptinės tabletės ir trombozė
Trombozė yra kraujo krešulio, galinčio užkimšti kraujagyslę, susiformavimas.

Kartais įvyksta giliųjų kojos venų trombozė (giliųjų venų trombozė). Jeigu venoje susiformavęs krešulys atitrūksta, jis gali užkimšti plaučių arterijas ir sukelti vadinamąją plaučių emboliją. Giliųjų venų trombozė pasireiškia retai. Venų tromboembolijos rizika moterims yra didžiausia pirmaisiais sudėtinių kontraceptinių tablečių vartojimo metais.
Venų tromboembolija gali pasireikšti ir vartojant, ir nevartojant kontraceptinių tablečių. Ji gali pasireikšti ir nėštumo metu. Kontraceptines tabletes vartojančioms moterims rizika yra didesnė nei nevartojančioms, bet mažesnė nei nėštumo metu.

Labai retai kraujo krešulių gali susiformuoti širdies kraujagyslėse (ir sukelti miokardo infarktą) arba smegenų kraujagyslėse (ir sukelti smegenų kraujotakos sutrikimą). Labai retai kraujo krešuliai susiformuoja kepenyse, žarnose, inkstuose ir akių kraujagyslėse.

Kartais trombozė sukelia sunkų ilgalaikį sutrikimą arba net mirtį.
Miokardo infarkto arba insulto rizika didėja senstant. Be to, rizika reikšmingai padidėja dėl intensyvaus rūkymo. Jeigu vartojate šį vaistą, turite mesti rūkyti, ypač jeigu esate vyresnė kaip 35 metų.

Jeigu vartojant kontraceptines tabletes padidėja kraujospūdis, gydytojas gali rekomenduoti nutraukti kontraceptinių tablečių vartojimą.
Giliųjų venų trombozės rizika laikinai padidėja po chirurginės operacijos arba dėl ilgalaikės imobilizacijos (galimybės judėti ribojimo, pavyzdžiui, jeigu yra sugipsuota ar uždėtas įtvaras ant vienos arba abiejų kojų). Kontraceptines tabletes vartojančiai moteriai ši rizika gali dar padidėti. Jeigu planuojate gultis į ligoninę arba bus atliekama chirurginė operacija, iš anksto pasakykite gydytojui, kad vartojate šias kontraceptines tabletes. Gydytojas gali rekomenduoti nutraukti kontraceptinių tablečių vartojimą likus kelioms savaitėms iki planuojamos chirurginės operacijos arba galimybės judėti ribojimo laikotarpiu. Gydytojas nurodys, kada vėl bus galima pradėti vartoti kontraceptines tabletes kai pasveiksite.

Jeigu pastebėjote požymių, kurie gali būti susiję su tromboze, nutraukite kontraceptinių tablečių vartojimą ir kiek galima greičiau kreipkitės į gydytoją (taip pat žr. skyrelį „Kada reikia kreiptis į gydytoją?”).

Kontraceptinės tabletės ir vėžys
Krūties vėžys buvo diagnozuojamas šiek tiek dažniau kontraceptines tabletes vartojančioms nei to pat amžiaus kontraceptinių tablečių nevartojančioms moterims. Šis nedidelis diagnozuotų krūties vėžio atvejų padažnėjimas išnyksta per 10 metų po kontraceptinių tablečių vartojimo nutraukimo. Nežinoma, ar šį skirtumą sukelia kontraceptinių tablečių vartojimas. Gali būti, kad šios moterys dažniau tikrinamos, todėl ir krūties vėžys diagnozuojamas anksčiau.

Kontraceptines tabletes vartojančioms moterims pavieniais atvejais buvo diagnozuoti nepiktybiniai (gerybiniai) ir dar rečiau gyvybei pavojingi (piktybiniai) kepenų navikai. Dėl šių navikų gali pasireikšti vidinis kraujavimas. Jeigu pasireiškia stiprus pilvo skausmas, nedelsdama kreipkitės į gydytoją.
Svarbiausias gimdos kaklelio vėžio rizikos veiksnys yra nuolatinė žmogaus papilomos viruso infekcija. Kai kurie epidemiologiniai tyrimai parodė, kad ilgalaikis sudėtinių kontraceptinių tablečių vartojimas prisideda prie šio rizikos padidėjimo. Vis dėlto neaišku, kiek tai priklauso nuo kitų rizikos veiksnių (pvz., reguliarios profilaktinės gimdos kaklelio patikros, seksualinės elgsenos, įskaitant barjerinių kontraceptinių priemonių vartojimą).

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Išvardyti vaistai gali turėti įtakos Zenadea veiksmingumui:
· vaistai epilepsijai gydyti (pvz., primidonas, fenitoinas, barbitūratai, karbamazepinas, okskarbazepinas, topiramatas, felbamatas);
· vaistai tuberkuliozei gydyti (pvz., rifampicinas, rifabutinas) ir ŽIV infekcijai gydyti (pvz., ritonaviras, nevirapinas);
· antibiotikai (pvz., penicilinai, tetraciklinai, grizeofulvinas) kai kurioms kitoms infekcinėms ligoms gydyti;
· vaistažolių preparatai, kurių sudėtyje yra jonažolės (vartojami prislėgtai nuotaikai gydyti).

Be to, Zenadea gali sąveikauti su kitais vaistais, pavyzdžiui:
· vaistais, kurių sudėtyje yra ciklosporino;
· priešepilepsiniu vaistu lamotriginu.

Visada pasakykite gydytojui arba vaistininkui, jeigu vartojate arba neseniai vartojote kokių nors vaistų ar vaistažolių preparatų, įskaitant įsigytus be recepto. Taip pat pasakykite bet kuriam kitam gydytojui, įskaitant dantų gydytoją, kuris skiria Jums kokių nors vaistų (taip pat ir vaistus išduodančiam vaistininkui), kad vartojate Zenadea. Jie pasakys, ar turėsite naudoti papildomas kontracepcijos priemones, o jeigu turėsite, tai kiek laiko.
Jeigu ketinate vartoti kokių nors kitų vaistų, kiek galima greičiau kreipkitės į gydytoją.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
· Jeigu esate arba galvojate, kad galite būti nėščia, Zenadea vartoti negalima. Jeigu įtariate, kad pastojote vartodama Zenadea, būtina kiek galima greičiau kreiptis į gydytoją.
· Paprastai Zenadea nerekomenduojama vartoti žindymo metu. Jeigu norite vartoti kontraceptines tabletes žindymo metu, pasitarkite su gydytoju.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Poveikio gebėjimui vairuoti ar valdyti mechanizmus nepastebėta.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Zenadea medžiagas
Sudėtyje yra laktozės monohidrato. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdama vartoti šį vaistą.

3. KAIP VARTOTI ZENADEA

Zenadea visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Dozavimas ir vartojimo metodas
· Šį vaistą reikia vartoti per burną. Nurykite tabletę, jeigu reikia, užsigerdama nedideliu kiekiu vandens.
· Gerkite po vieną tabletę per parą kiekvieną dieną tuo pačiu laiku (tada bus mažiausia rizika, kad pamiršite išgerti) 21 dieną iš eilės ant lizdinės plokštelės nurodytos rodyklės kryptimi. Vienoje plokštelėje yra 21 tabletė. Prie kiekvienos tabletės yra nurodyta savaitės diena, kurią reikia išgerti tabletę.
· Tada 7 dienas tablečių nevartokite. Per šias 7 dienas turi prasidėti menstruacijos (nutraukimo kraujavimas). Paprastai nutraukimo kraujavimas prasideda praėjus 2‑3 paroms po paskutiniosios Zenadea tabletės išgėrimo.
· Po šios 7 dienų pertraukos (8-ąją parą) pradėkite gerti tabletes iš naujos pakuotės, net tuo atveju, kai kraujavimas tebesitęsia. Tada tabletes iš naujos pakuotės visada pradėsite vartoti tą pačią savaitės dieną, o kraujavimas bus kiekvieną mėnesį maždaug tomis pačiomis dienomis.
· Vartokite tabletes reguliariai, nepamiršdama.
· Taip vartojamas Zenadea pradeda veikti iš karto ir kitų kontracepcijos metodų naudoti nebūtina. Teisingai vartojant kontraceptines tabletes, kontraceptinio poveikio nepakankamumas pasitaiko maždaug 1 % atvejų per metus. Praleidus tabletę arba tabletes vartojant neteisingai, nesėkmių rodiklis gali didėti.

Tablečių iš pirmosios Zenadea pakuotės vartojimas
Ø Jeigu ankstesnį mėnesį nevartojote jokių hormoninių kontraceptikų

Pradėkite vartoti Zenadea pirmąją ciklo parą (t. y. pirmąją menstruacinio kraujavimo dieną). Išgerkite tą savaitės dieną pažymėtą tabletę. Pavyzdžiui, jeigu mėnesinės prasideda penktadienį, imkite penktadienio tabletę (pažymėtą ,,Pn“). Tęskite vartojimą iš eilės teisinga tvarka. Taip vartojamas Zenadea pradeda veikti iš karto ir jokių kitų kontracepcijos metodų naudoti nebūtina.
Galite pradėti vartoti tabletes 2‑5 menstruacinio ciklo dieną, tačiau tokiu atveju pirmąsias 7 tablečių vartojimo paras turite naudoti papildomą (barjerinį) kontracepcijos metodą.

Ø Jeigu pradedate vartoti vietoj kitų sudėtinių kontraceptinių tablečių, makšties žiedo ar kontraceptinio pleistro
Galite pradėti vartoti Zenadea kitą dieną po paskutiniosios tabletės iš anksčiau vartoto kontraceptiko pakuotės (t. y. nedaryti pertraukos, kai tablečių nevartojama). Jeigu anksčiau vartoto kontraceptiko pakuotėje yra tablečių be veikliųjų medžiagų (kurios nesukelia jokio poveikio), galite pradėti vartoti Zenadea kitą dieną po paskutiniosios tabletės su veikliosiomis medžiagomis išgėrimo (jeigu abejojate, kurios tabletės turi veikliųjų medžiagų, klauskite gydytojo arba vaistininko). Galima pradėti vartoti tabletes ir vėliau, bet ne vėliau kaip kitą dieną po anksčiau vartotų kontraceptinių tablečių vartojimo pertraukos (arba po paskutiniosios tabletės be veikliųjų medžiagų). Jeigu vartojote kontraceptinį pleistrą arba makšties žiedą, Zenadea geriausia pradėti vartoti jų pašalinimo dieną ir ne vėliau, kai turėtų būti pradėtas vartoti kitas.
Jeigu laikotės šių nurodymų, jokių papildomų kontracepcijos metodų naudoti nebūtina.

Ø Jeigu pradedate vartoti vietoj kitų kontraceptinių tablečių, kurių sudėtyje yra tik progestogeno (mini tabletės)
Galite bet kada nutraukti mini tablečių (tablečių, kurių sudėtyje yra tik progesterono) vartojimą ir kitą dieną tuo pačiu laiku išgerti pirmąją Zenadea tabletę. Vis dėlto lytinių santykių metu pirmąsias 7 pirmojo ciklo paras turite naudoti papildomą (barjerinį) kontracepcijos metodą.

Ø Jeigu pradedate vartoti vietoj injekcijų, implantų arba progestogeną išskiriančios vartojimo į gimdą sistemos (VGS)
Pradėkite vartoti Zenadea tą dieną, kai turėtų būti suleista injekcija, arba implanto ar VGS pašalinimo dieną. Vis dėlto lytinių santykių metu pirmąsias 7 pirmojo ciklo paras turite naudoti papildomą (barjerinį) kontracepcijos metodą.

Ø Po gimdymo
Jeigu neseniai gimdėte, gydytojas gali rekomenduoti palaukti pirmųjų normalių menstruacijų ir tik tada pradėti vartoti Zenadea. Kartais gydymą galima pradėti ir anksčiau. Kreipkitės į gydytoją. Jeigu žindote kūdikį ir norite vartoti Zenadea, pirmiausia pasitarkite su gydytoju.

Ø Po savaiminio persileidimo ar nėštumo nutraukimo
Kreipkitės į gydytoją.

Pavartojus per didelę Zenadea dozę
Pranešimų, kad išgėrus per daug Zenadea tablečių pasireikštų sunkus žalingas poveikis sveikatai, negauta. Jeigu išgėrėte keletą tablečių, gali pasireikšti pykinimas, vėmimas ar kraujavimas iš makšties. Jeigu pastebėjote, kad Zenadea tablečių išgėrė vaikas, kreipkitės į gydytoją.

Pamiršus pavartoti Zenadea
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.
· Jeigu išgerti tabletę vėluojate mažiau kaip 12 valandų, kontraceptinis poveikis nesusilpnėja. Išgerkite tabletę, kai tik pastebėsite, kad suklydote, o toliau gerkite tabletes įprastu laiku.
· Jeigu išgerti tabletę vėluojate daugiau kaip 12 valandų, kontraceptinis poveikis gali susilpnėti. Kuo daugiau tablečių iš eilės praleidote, tuo didesnė rizika, kad kontraceptinis poveikis bus susilpnėjęs. Galimybė pastoti būna ypač didelė, jeigu pamirštama išgerti tabletę pradedant arba baigiant pakuotę. Tada reikia vadovautis toliau pateiktomis taisyklėmis (taip pat žr. toliau esančią schemą).

Praleidus daugiau kaip vieną tabletę
Kreipkitės į gydytoją.

Nustojus vartoti Zenadea
Galite nutraukti Zenadea vartojimą, kada tik panorėjusi. Jeigu vartojimą nutraukiate dėl to, kad norite pastoti, paprastai rekomenduojama palaukti pirmųjų natūralių menstruacijų ir tik tada mėginti pastoti. Tada galima tiksliau numatyti gimdymo datą.

Jeigu norite pastoti, kreipkitės į gydytoją, kad rekomenduotų kitą kontracepcijos metodą

Kaip elgtis, jeigu…

…sutriko virškinimas (pvz., vemiate, sunkiai viduriuojate)
Jeigu vemiate arba viduriuojate, Zenadea veikliosios medžiagos gali būti nepilnai absorbuotos. Jeigu pradėjote vemti per 3‑4 valandas po tabletės išgėrimo, poveikis gali būti toks pat, kaip pamiršus išgerti tabletę. Elkitės kaip rekomenduojama praleidus tabletę. Jeigu pasireiškia sunkus viduriavimas, kreipkitės į gydytoją.

…jeigu norite pavėlinti menstruacinį kraujavimą
Jeigu norite pavėlinti menstruacinį kraujavimą, pradėkite gerti Zenadea tabletes iš naujos plokštelės iš karto, kai tik baigsite vartoti tabletes iš šios plokštelės. Tabletes galima vartoti tol, kol pakuotė bus tuščia. Kai norėsite, kad prasidėtų kraujavimas, nutraukite tablečių vartojimą. Vartojant antrosios plokštelės tabletes, gali pasireikšti tarpciklinis kraujavimas ar tepimas. Pradėkite vartoti tabletes iš naujos plokštelės po įprastos 7 dienų pertraukos.

…jeigu norite pakeisti dieną, kurią prasideda menstruacinis kraujavimas
Vartojant tabletes tiksliai pagal pateiktus nurodymus, kraujavimas prasidės maždaug tą pačią dieną kas 4 savaites. Jeigu norite pakeisti šią dieną, tik sutrumpinkite (ilginti negalima niekada) kitą pertrauką. Pavyzdžiui, jeigu kraujavimas paprastai prasideda penktadieniais, o Jūs norite, kad prasidėtų antradieniais (3 dienomis anksčiau), Jūs turite pradėti vartoti tabletes iš kitos plokštelės 3 dienomis anksčiau nei įprastai. Jeigu pertrauka, kai tablečių nevartojama, yra per trumpa, menstruacinis kraujavimas gali iš viso neprasidėti. Tačiau vartojat tabletes iš naujos plokštelės, gali pasireikšti tepimas arba tarpciklinis kraujavimas.

…jeigu netikėtai pradedate kraujuoti
Vartojant bet kurias kontraceptines tabletes, pirmąjį vartojimo mėnesį tarp menstruacijų gali pasireikšti nereguliarus kraujavimas iš makšties (tepimas arba tarpciklinis kraujavimas). Gali prireikti menstruacinių įklotų, bet tabletes įprastai vartokite ir toliau. Toks nereguliarumas išnyks, kai organizmas pripras prie kontraceptinių tablečių (dažniausiai po 3 vartojimo ciklų). Jeigu sutrikimas išlieka, kraujavimas sunkėja arba atsinaujina po reguliarių menstruacijų, kreipkitės į gydytoją.

…kraujavimas neprasideda

Jeigu teisingai išgėrėte visas tabletes, nevėmėte, nebuvo sunkaus viduriavimo ir nevartojote kitų vaistų, neįtikėtina, kad būtumėte nėščia. Ir toliau įprastai vartokite Zenadea.
Jeigu kraujavimo nėra du kartus iš eilės, galite būti pastojusi. Nedelsdama kreipkitės į gydytoją. nepradėkite vartoti tablečių iš naujos pakuotės tol, kol gydytojas nepaneigs nėštumo.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Zenadea, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Jeigu pastebėjote kokį nors šalutinį poveikį, kreipkitės į gydytoją, ypač jeigu toks poveikis yra sunkus ar ilgalaikis arba atsirado sveikatos būklės pokyčių, kuriuos Jūsų nuomone, sukėlė kontraceptinės tabletės.

Sunkus šalutinis poveikis
Sunkios reakcijos, susijusios su kontraceptinių tablečių vartojimu, ir susiję simptomai jau aprašyti skyreliuose „Kontraceptinės tabletės ir trombozė”, „Kontraceptinės tabletės ir vėžys”.

Kad sužinotumėte daugiau, perskaitykite šiuos pakuotės lapelio skyrelius, ir jeigu būtina, kreipkitės į gydytoją.

Nedelsdama nutraukite tablečių vartojimą ir kreipkitės į gydytoją

Ø jeigu pastebėjote galimų trombozės, miokardo infarkto ar smegenų insulto požymių, kurie gali pasireikšti, pavyzdžiui, taip:

·   neįprastas kosulys;

·   sunkus krūtinės skausmas, kuris gali plisti į kairę ranką;

·   kvėpavimo sutrikimo jutimas;

·   neįprastai sunkus arba ilgai trunkantis galvos skausmas arba migrenos priepuolis;

·   regėjimo susilpnėjimas ar apakimas arba dvejinimasis akyse;

·   artikuliacijos sutrikimas arba negalėjimas kalbėti;

·   staigūs klausos, uoslės ar skonio pojūčio pokyčiai;

·   galvos svaigimas arba alpimas;

·   silpnumas arba lytėjimo jutimo susilpnėjimas kurioje nors kūno vietoje;

·   sunkus pilvo skausmas;

·   sunkus apatinės galūnės skausmas arba edema.

Ø jeigu pastebėjote angioneurozinės edemos požymių, pavyzdžiui:

·   veido, liežuvio ir (arba) gerklės edema ir (arba)

·   rijimo pasunkėjimas arba

·   dilgėlinė ir kvėpavimo pasunkėjimas.

Kiek galima greičiau kreipkitės į gydytoją, jeigu:
· atsirado kokių nors sveikatos sutrikimų, ypač kuri nors būklė, aprašyta šiame lapelyje (taip pat žr. 2 skyriuje skyrelį ,,Zenadea vartoti negalima“ ir „Prieš pradedant vartoti Zenadea“). Nepamirškite duomenų apie bet kurį tiesioginį savo kraujo giminaitį;
· apčiuopėte mazgelį krūtyje;
· pasireiškė neįprastai stiprus kraujavimas iš makšties;
· pamiršote laiku išgerti tabletę pirmąją tablečių iš naujos plokštelės vartojimo savaitę ir turėjote lytinių santykių per praėjusias 7 paras.

Anksčiau išvardyti požymiai išsamiau aprašyti ir paaiškinti kituose šio pakuotės lapelio skyriuose.

Kitas galimas šalutinis poveikis
Kontraceptines tabletes vartojančioms moterims pasireiškė toliau išvardytas šalutinis poveikis, tačiau jį nebūtinai sukėlė kontraceptinės tabletės. Šie šalutiniai reiškiniai dažniausiai pasireiškia pirmaisiais kontraceptinių tablečių vartojimo mėnesiais ir bėgant laikui dažniausiai silpnėja.

Vartojant veikliąsias medžiagas, kurios yra Zenadea sudėtyje, pasireiškė šis toliau išvardytas šalutinis poveikis.

Dažni (pasireiškia 1–10 iš 100 vartojusiųjų):

·   pykinimas, pilvo skausmas;

·   kūno masės padidėjimas;

·   galvos skausmas;

·   prislėgta nuotaika, nuotaikos pokyčiai;

·   krūtų skausmingumas, krūtų įtempimas.

Nedažni (pasireiškia 1–10 iš 1 000 vartojusiųjų):

·   vėmimas, viduriavimas;

·   skysčių susilaikymas;

·   migrena;

·   lytinio potraukio susilpnėjimas;

·   krūtų padidėjimas;

·   bėrimas, dilgėlinė.

Reti (pasireiškia 1–10 iš 10 000 vartojusiųjų):

·   kontaktinių lęšių netoleravimas;

·   padidėjęs jautrumas;

·   kūno masės sumažėjimas;

·   lytinio potraukio sustiprėjimas;

·   išskyros iš makšties, išskyros iš krūtų;

·   mazginė eritema, daugiaformė eritema.

 

Jeigu Jums yra paveldima angioneurozinė edema, vartojant estrogenus, gali pasireikšti simptomai (taip pat žr. skyrelį ,,Specialių atsargumo priemonių vartojant Zenadea reikia“).
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI ZENADEA

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 ºC temperatūroje.

Ant kartono dėžutės po ,,Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Zenadea vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

Zenadea sudėtis
- Veikliosios medžiagos yra dienogestas ir etinilestradiolis. Vienoje tabletėje yra 2 mg dienogesto ir 0,03 mg etinilestradiolio.
- Pagalbinės medžiagos. Tabletės branduolys: laktozė monohidratas, kukurūzų krakmolas, povidonas, karboksimetilkrakmolo A natrio druska, magnio stearatas. Tabletės plėvelė: baltasis AquaPolish 014.17 (hipromeliozė [E464], hidroksipropilceliuliozė [E463], talkas [E553b], hidrintas vilnamedžių aliejus, titano dioksidas [E171]).

Zenadea išvaizda ir kiekis pakuotėje
Zenadea plėvele dengtos tabletės yra apvalios, padengtos balta plėvele, tiekiamos karštu būdu suformuotose lizdinėse plokštelėse, kurias sudaro kieta PVC / PVDC folija ir karštu būdu užsandarinta aliuminio folija.

Pakuočių dydžiai
1 x 21 plėvele dengta tabletė.
3 x 21 plėvele dengta tabletė.
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas
ZENTIVA, k.s.
U kabelovny 130
Dolní Měcholupy
102 37, Praha 10
Čekija

Gamintojai
ZENTIVA, k.s.
U kabelovny 130
Dolní Měcholupy
102 37, Praha 10
Čekija

Haupt Pharma Münster GmbH
Schleebrüggenkamp 15
48159 Münster
Vokietija

EEE šalyse narėse šis vaistinis preparatas registruotas tokiais pavadinimais

Bulgarija

БОНАДЕА 2mg / 0.030 mg, филмирани таблетки

Čekija

BONADEA 2 mg / 0.030 mg potahované tablety

Estija

Zenadea 2 mg / 0.03 mg

Latvija

Zenadea 2 mg / 0,030 mg apvalkotās tabletes

Lenkija

BONADEA

Lietuva

Zenadea 2 mg /0,03 mg plėvele dengtos tabletės

Rumunija

ZENADEA 2 mg / 0,030 mg comprimate filmate

Slovakija

ZENADEA 2 mg / 0.030 mg Filmom obalené tablety

Vengrija

BONADEA 2 mg / 0.030 mg filmtabletta

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

ZENTIVA
sanofi-aventis grupės dalis
A. Juozapavičiaus g. 6/2
LT‑09310, Vilnius
Tel.: +370 5 247 74 80
Faks.: +370 5 247 74 81

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2011-12-16
Šaltinis:VVKT

Reikia!