Kaip sugrąžinti žiemos nualintą grožį?
Pats laikas surinkti sunkius paltus ir pakabinti į sandėliuką kitiems metams, nes šiltasis metų sezonas jau po truputį sliūkina link mūsų. Nepastebimai gerėja nuotaika, keltis ryte darosi vis lengviau, o ir vadovas darbe nebeatrodo toks tik surūgęs. Temperatūrai kylant ir orams šylant, rodos, atitirpsta ir mūsų susikaustymas, susvetimėjimas, tačiau po kone tris mėnesius kankinusio šalčio ir atšiauraus vėjo galime akivaizdžiai matyti šaltojo sezono padarinius ant savo kūno. Niežtinti ir išsausėjusi oda, skeldėjantys nagai ir plaukai, nusilpęs organizmas ir motyvacijos stygius – visa tai galime pavadinti žiemos paliktais pėdsakais. Tam, kad nesineštumėme nepageidaujamo „kraičio“ ant pečių ir atgaivintumėme savo organizmą tiek iš išorės, tiek iš vidaus, reikia pasistengti. Kitaip tariant, pavasariui atėjus ir klimatui pasikeitus esame pasiruošę bėgti, lėkti ir džiaugtis šilumos ir saulės teikiamais malonumais, tačiau nederėtų nerti stačia galva į aktyvų laisvalaikį ir tikėtis, kad mūsų kūnas pats prisitaikys prie naujų pokyčių ir mūsų energija pati savaime laikysis ties 100 procentų.
Verta prisiminti ir tą faktą, kad reikia ne tik atgaivinti savo kūną ir tarsi „ištaisyti“ sniego ir speigo padarytą žalą, bet ir pakeisti rutiną, atsižvelgiant į padidėjusį saulės spinduliuotės aktyvumą ir šio reiškinio įtaką odai. Taigi, šiame straipsnyje rasite daug informacijos, kuri gali padėti, norint kuo optimaliau paruošti ne tik savo odą, bet ir plaukus, nagus ir imunitetą šiltesniajam sezonui.
1. Kūno šveitimas
Tai nepamainomas būdas pašalinti įsisenėjusias ir negyvas ląsteles nuo viršutinio odos sluoksnio. Labai dažnai sausą odą turintys asmenys žiemą atsisako kūno šveitiklių ir kitų panašių priemonių, mat jos dar labiau neigiamai veikia jau ir taip drėgmės stygiaus išvargintą odą, išsausindamos ją dar labiau. Visgi, šylant orams derėtų prisiminti, kad tokios priemonės, naudojamos kartu su geru drėkinančiu kremu ar losjonu, gali daryti stebuklus. O ar žinojote, kad šveitimas nebūtinai gali būti tik fizinis? Žinoma, įvairūs šveitikliai su mažomis granulėmis, primenančiomis smėlį, net po pirmo karto daro akivaizdžių teigiamų pokyčių, tačiau egzistuoja ir cheminis šveitimas, kuris taip pat gali neįtikėtinai pakeisti odos būklę į gerąją pusę. Cheminis odos šveitimas galbūt kam nors gali skambėti grėsmingai, tačiau nustebsite sužinoję, kad jis kaip tik skatina kraujotaką ir kolageno gamybą. Tai tarsi išsigelbėjimas tiems, kurie svajoja apie jaunatviškai atrodančią ir švelnią odą. Žinoma, nereikėtų persistengti, nes intensyvi ir labai dažnai atliekama procedūra gali sudirginti odą ar net palikti joje žaizdų. Tiek veidą, tiek odą rekomenduojama šveisti daugiausiai du kartus per savaitę.
2. SPF apsaugos padidinimas
Nors apsaugą nuo saulės rekomenduojama naudoti ištisus metus, visgi pavasarį, padidėjus saulės spinduliuotei, reiktų naudoti tokias kosmetikos priemones, kurių sudėtyje būtų bent 15 SPF. Ši apsauga dažnai būna ne tik įvairių kremų, bet ir kreminių ar kompaktinių pudrų ar net makiažo fiksatorių sudėtyje, tad, prieš įsigyjant naują produktą, vertėtų į tai atkreipti dėmesį. Žinoma, įvairios priemonės, turinčios SPF, tikrai geras pasirinkimas, tačiau nereikėtų persistengti ir tepti tokių produktų, kurie skirti deginimuisi saulės voniose, nes jie pasižymi riebia konsistencija, o kai kurie jų – net ir atsparumu vandeniui. Tai gali sudaryti kaukės efektą ir neleisti odai kvėpuoti.
3. Lengvesnių kremų naudojimas
Kad ir kaip bebūtų keista, po žiemos išvargintą, išsausėjusią odą derėtų tepti nebe tokiais „apsunkinančiais“ kremais ar losjonais. Žinoma, jie tikrai daro akivaizdų pokytį ir norisi jais lepinti tiek veidą, tiek visą kūną, tačiau tepimasis sunkiais kremais ant dėl šiltesnio klimato įkaitusios odos gali ne tik nepagerinti situacijos, bet net ją užkrėsti ir sukelti rimtų problemų. Temperatūrai didėjant tokie kremai gali lipti prie prakaituoto veido ir sukelti nemalonių pojūčių ar net versti nuolat jį liesti ar krapštyti. Geriausias sprendimas pavasarį – vandens pagrindo serumai ar geliai, palaikantys drėgmę ir maloniai įsigeriantys į odą.
4. Nagų drėkinimas
Nors, atrodo, kojų ir rankų nagai neturėtų jausti didelio skirtumo – žiema dabar ar pavasaris, – visgi jais pasirūpinti ne tik patartina, bet ir būtina. O kad jie ne tik atrodytų, bet ir būtų sveiki, reikalingas nuoširdus ir nuolatinis drėkinimas. Dažnas lakavimas gelinio pagrindo laku bei nagų valiklio naudojimas turi savybę ištraukti drėgmę. Geriausias sprendimas, siekiant to išvengti – dėmesinga priežiūra ir higiena. Rankų kremas dažniausiai būna tinkamas ir nagams, tad lepindami savo plaštakas, nepamirškite kruopščiai įmasažuoti kremą į odeles ir pačius nagus. Geriausiai drėkins tas kremas, kurio sudėtyje gausu augalinės kilmės medžiagų. Taip pat daugelis manikiūro specialistų pataria naudoti vitaminą E, kurio dažniausiai galima nusipirkti aliejaus pagrindu. Tereikia įtrinti nagų odeles ir po kelių sekundžių jos suminkštės.
5. Natūralių priemonių plaukams naudojimas
Ne paslaptis, kad kuo natūralesnis produktas, tuo jis palankesnis mūsų organizmui. Ne išimtis ir priemonės plaukams. Įvairūs sausi ar nenatūralūs šampūnai ir taip gali pridaryti žalos, o dar atšiaurus vėjas, temperatūrų skirtumai bei nuolatinis naudojimasis įvairiomis plaukų modeliavimo priemonėmis tikrai nepalengvins plaukams dalios. Dėl šios priežasties pavasaris – tinkamiausias metas susimąstyti apie plaukų atgaivinimą. Tai padaryti nėra itin sunku, tiesiog įsigykite tokį šampūną, kondicionierių bei kaukę, kuriuose nebūtų ar būtų kuo mažiau sulfatų (medžiagų, skatinančių putojimą). Taip pat vertėtų naudoti tokias plaukams skirtas kaukes, kurios turėtų giliai drėkinantį poveikį. Geriausia rinktis tirštos konsistencijos priemones. Geriausias rezultatas bus pasiektas tuomet, kai naudosite išsirinktą kaukę keliskart per savaitę. Svarbu įsidėmėti, kad ją užsitepus, nereiktų iškart nuplauti: palikite bent 10 minučių, kad ši spėtų įsigerti.
6. Vitaminų įtraukimas į racioną
Keičiantis sezonui, keičiasi ir mūsų kūno poreikiai, tad derėtų atsižvelgti į tai, kokie vitaminai itin svarbūs, keičiantis sezonams. Sudarėme vitaminų, kuriuos pavasarį verta įtraukti į savo kasdienių suvartojamų medžiagų racioną, sąrašą:
-
Cinkas – padeda palaikyti normalią plaukų, nagų, odos būklę būkle, taip pat normalią rūgštinę-bazinę ir maistinių makromedžiagų apykaitą bei normalią testosterono koncentraciją kraujyje;
-
Magnis – padeda mažinti pavargimo jausmą ir nuovargį, padeda palaikyti normalią energijos apykaitą ir nervų sistemos veiklą;
-
Vitaminas D – padeda palaikyti normalią raumenų funkciją, normalią dantų būklę ir normalią imuninės sistemos veiklą;
-
Vitaminas A – padeda palaikyti normalią gleivinių bei odos būklę ir išsaugoti normalų regėjimą;
-
Vitaminas C – padeda palaikyti normalią psichologinę funkciją, apsaugoti ląsteles nuo oksidacinės pažaidos, mažinti nuovargį. Padeda palaikyti normalų kolageno, kuris reikalingas normaliai odos funkcijai, susidarymą;
-
Vitaminas E – padeda apsaugoti ląsteles nuo oksidacinės pažaidos;
-
Vitaminas B – padeda palaikyti normalų raudonųjų kraujo kūnelių susidarymą, atlieka tam tikrą funkciją ląstelių dalijimosi procese.
Taigi, norint grįžti „į vėžes“ ir atgaivinti šalčio, tamsos ir nuovargio nualintą kūną, derėtų atitinkamai pasirūpinti savo oda, nagais, plaukais ir imunitetu. Vis dėlto, nereikėtų pamiršti, kad kosmetika bei vitaminai ir maisto papildai, kad ir kokie geri jie bebūtų, didelių stebuklų nepadarys, jei į viską žiūrėsime atsainiai. Patartina atkreipti dėmesį ir į mitybą: į savo racioną įtraukti daugiau žalumynų bei grūdinių kultūrų, gerti daugiau skysčių.
O kad nuotaika būtų geresnė, naudokitės gražiais ir saulėtais orais, eikite į žygius su draugais ar vykite prie jūros pakvėpuoti jodo prisotintu oru. Tai ne tik praskaidrins Jums dieną, bet ir pagerins sveikatą, nes jodas padeda palaikyti normalią nervų sistemos veiklą, energijos apykaitą, odos būklę. Taigi, atsakingai besirūpinant savo grožiu ir sveikata, tikrai įmanomi pastebimi pokyčiai. Svarbiausia neapsileisti tiek išoriškai, tiek vidumi ir atminti Ezopo posakį: „Stenkitės, kad grožį papildytų pastovios vertybės“.