Kaip atsikratyti gausaus prakaitavimo ir blogo kūno kvapo?
Maždaug 5 proc. pasaulio gyventojų kenčia dėl hiperhidrozės (pagausėjusio prakaitavimo): kasdien jaučia gausų prakaitavimą ir nemalonų kvapą. Nuolatinis prakaitavimas verčia jausti diskomfortą. Daugelis šiuos sunkumus patiriančių mano, kad jų bėdos neišsprendžiamos, gydymo būdų – nėra, stengiasi su tuo susitaikyti ir į specialistus nesikreipia. Tačiau sprendimai yra!
Antiperspirantai su aliuminio chloridu
Hiperhidrozė – tai būklė, kuriai būdingas patologiškai padidėjęs prakaitavimas, kai išsiskiriančio prakaito kiekis viršija, reikalingą kūno temperatūrai palaikyti, kiekį. Tai ne tik medicininė, tačiau ir socialinė problema, pasireiškianti nepriklausomai nuo sezono, kūno temperatūros ar aplinkos oro. Tai gali būti ligų ar padidėjusio nervingumo pasekmė, būdinga tiek vyrams, tiek moterims.
Pagausėjęs prakaitavimas sukelia fizinių, emocinių ir socialinių sunkumų. Dėl gausesnio ir aplinkiniams pastebimo prakaitavimo žmonės neretai patiria psichologinį diskomfortą. Jis neigiamai veikia profesinę karjerą: mažina pasitikėjimą savimi, apsunkina bendravimą su verslo partneriais, klientais ar kolegomis.
Antiperspirantas ir dezodorantas yra skirtingi dalykai
Veiksmingiausia priemonė prakaitavimo ir blogo kvapo problemai spręsti – antiperspirantai su aliuminio chloridu. Ne visi žino ir kuo skiriasi žinomos priemonės nuo prakaitavimo – antiperspirantas ir dezodorantas. Antiperspirantas nuo dezodoranto skiriasi tuo, kad jo sudėtyje esančios veikliosios medžiagos – aliuminio arba cinko druskos – užkemša prakaito liaukas, duodamos organizmui signalą nustoti prakaituoti. Dezodorantas tik padeda kovoti su nemaloniu kvapu – naikina mikroorganizmus. Vis dar populiarus mitas, kad antiperspirantai su aliuminiu yra kenksmingi, tačiau moksliniais tyrimais įrodyta, kad per dešimtmečius nebuvo pastebėta jokio žalingo antiperspirantų su aliuminiu poveikio sveikatai, jei jie buvo naudojami pagal paskirtį.
Antiperspirantai tinka visiems
Intensyvesnis pažastų prakaitavimas neretai vargina ir žmones, kuriems nediagnozuota hiperhidrozė. Specialistai tokiems žmonėms taip pat pataria vartoti antiperspirantus. Jų naudojimas paprastas – pakanka vieną ar du kartus per savaitę, vakare prieš miegą užtepti ant sausų ir švarių pažastų. Antiperspiranto poveikis neišnyksta pasinaudojus dušu.
Farmacininkai pastebi, kad antiperspirantai su aliuminio chloridu kai kuriems žmonėms sukelia odos perštėjimą, bėrimą ir kitus nemalonius pojūčius. Jautrią odą turintys žmonės gali rinktis švelnesnio poveikio antiperspirantą su alijošiumi, raminančiu odą.
Jautriai odai – dezodorantas be aliuminio druskų
Jautriai odai puikiai tinka dezodorantas be aliuminio druskų. Toks dezodorantas palaiko kūno gaivą, padeda išlaikyti sausumo pojūtį ir švarą. Žmonėms, turintiems jautrią odą, rekomenduojama rinktis dezodorantus su aukštos koncentracijos augaliniais veikliaisiais komponentais, efektyviai mažinančiais drėgmės pojūtį net iki 48 valandų.
Efektyvus natūralus dezodorantas
Negausų prakaitavimą efektyviai stabdo natūralus dezodorantas – alūno kristalas. Alūno akmenėlis (kristalas) – natūrali higienos priemonė, t. y. natūralus dezodorantas – kalio alūno druska. Ši druska, ištirpusi ant odos, efektyviai stabdo bakterijų dauginimąsi, todėl puikiausiai neutralizuoja prakaito kvapą, nesutrikdant natūralaus prakaitavimo proceso. Šis natūralus kristalas buvo naudojamas šimtus metų visoje Azijoje. Jis tinka ir vabzdžių įkandimo vietoms, nubrozdinimams tepti, dezinfekuoti, kraujavimui po skutimosi stabdyti. Šis akmenėlis išsiskiria ekonomiškumu – naudojamas mažiausiai metus ir ilgiau.
Ilgalaikio poveikio dezodorantas vyrams
Sveiko suaugusio žmogaus organizmas per dieną išskiria nuo vieno iki pusantro litro prakaito. O gausiai prakaituojančiojo – nuo dviejų iki penkių kartų daugiau. Labai gausus prakaitavimas yra rimtas signalas, kad vertėtų pasitikrinti sveikatą. Paprastai vyrai prakaituoja daugiau nei moterys. Vyrams geriausia rinktis ilgalaikio poveikio, efektyvius, ekologiškus ir paprastus naudoti dezodorantus, gerai naikinančius prakaito kvapą bei kitus nemalonius kvapus. Vaistininkai vyrams pataria teirautis gaivaus aromato, neužkemšančių prakaito liaukų, netepančių drabužių, drėkinančių pažastų odą ir apsaugančių ją nuo sudirgimo produktų.
Drabužiams apsaugoti skirti įklotai
Gausiau prakaituojantys žmonės dažnai susiduria su kita problema – ryškėjančios žymės ant drabužių, pažastų srityje. Kai kurie drabužiai iš jautresnių medžiagų dėl prakaitavimo gali būti sugadinami labai greitai. Tačiau net ir čia pagalba yra. Norintiems 100 proc. apsaugoti drabužius nuo prakaito dėmių, farmacininkai pataria naudoti vienkartinius pažastų įklotus. Šie įklotai yra itin ploni, patogios formos, lengvai prilimpa prie drabužio vidinės dalies pažasties srityje. Priklijuotas įklotas ant drabužio sukuria kliūtį tarp pažastų ir audinio, kuri apsaugo drabužius nuo drėgmės.
Prausiklis blogam kūno kvapui naikinti
Dar viena, kartu su prakaitavimu atsirandanti, problema – blogas kvapas. Įdomu, kad pats prakaitas yra bekvapis, tačiau kvapas atsiranda dėl ant odos esančių bakterijų, kurios greitai patenka į prakaitą. Nepageidaujamas kvapas atsiranda bakterijoms skaidant organinius junginius. Bakterijos ant odos gali likti nuolat bei kurti blogo kvapo gamybos ciklą, kurį ne visada galima panaikinti įprastu muilu.
Problema gali būti sprendžiama naudojant prausiklius su antibakterine medžiaga „Triclosan“. Kitaip nei įprasti kūno prausikliai, kurie dažnai tik dezodoruoja problemines vietas (pažastis, pėdas ir t. t.), kūno prausikliai su antibakterinėmis medžiagomis pašalina ne tik pačią problemą, bet ir jos atsiradimo priežastį.
Kojų prakaitavimas ir blogas kvapas
Vidutinė pėda kas savaitę išskiria 4,5 litro prakaito. Pėdų paduose yra daugiau prakaito liaukų nei bet kurioje kitoje kūno dalyje. Bakterijos, reaguojančios su prakaitu, sukelia nemalonų pėdų kvapą, todėl, norint efektyviai kovoti su šia problema, būtina pašalinti pėdų kvapo priežastį – bakterijas. Renkantis priemones, padedančias kovoti su blogu pėdų kvapu, verta atkreipti dėmesį, kad tokios priemonės ne tik maskuotų blogą kojų kvapą (dezodorantas), bet naikintų jį sukeliančias bakterijas. Šios priemonės naikina ne tik nemalonų pėdų, bet ir avalynės kvapą.
Biocidinius produktus naudokite saugiai. Prieš naudodami visuomet perskaitykite etiketę ir informaciją apie produktą.